Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Mám dieťa, a preto nemám nárok na lásku?

31.máj 2015
Mám dieťa, a preto nemám nárok na lásku?

Mám dieťa. Som rozvedená/rozvedený. Toto sú dve odpovede, ktoré vás môžu donútiť sa zamyslieť. Čo ďalej? Ľudia, ktorí sú rozvedení, sú v našej spoločnosti stále ešte chápaní ako tí ľudia, ktorí niečo nezvládli. Ako tí, ktorí majú nejakú vadu. Pravda je tá, že chyba je vždy na oboch stranách a nikto nikdy nevie, čo sa môže stať za pár rokov. Keď sa tak stane, čo ďalej?

To, že ste mali svoje sny a plány s osobou, s ktorou vám to nevyšlo ešte predsa neznamená, že nemáte právo a nárok byť šťastní. Je veľmi ľahké povedať: "Tak si si to dieťa nemal vôbec plánovať" alebo "To si nevedel, s kým to dieťa budeš mať?". Každý máme na výber, ale niekedy je dosť ťažké spoznať, či ten náš partner, s ktorým to bábätko chceme, je práve ten, ktorý sa bude správať zodpovedne a jeho snaha o šťastnú rodinu mu vydrží. Myslíte si, že rozvedení sú neperspektívni? Sú to práve naopak väčšinou ľudia, ktorí si už raz išli za svojím, a preto majú už aj nejaký nadhľad, skúsenosti a vedia čo chcú.

Aké sú dôvody rozvodu?

Nikdy to nie je vina len jedného, vždy za to môžu obaja. Skúste nenápadne zistiť dôvod prečo k rozvodu došlo. Ak sa dozviete, že v tom bola nevera, je veľmi pravdepodobné, že to urobí znova. Tých dôvodov môže byť oveľa viac a potom je len na vás, na vašom prehodnotení a rozhodnutí, či vám to bude vadiť alebo nie. Pokiaľ sa jednalo o dlhy, alkohol, či iné neresti, tak od toho ruky preč. Človeka nezmeníte.

Rozvedení sa neboja záväzkov

Už raz sa pre záväzok rozhodli, a preto nemajú dôvod ani potrebu vám utiecť, ak sa začnete baviť o budúcnosti. Títo ľudia sa k tomu dokážu postaviť čelom. Veľmi dobre vedia, čo od života očakávajú a chcú.
Prvýkrát to síce nevyšlo, ale majú skúsenosti a nikde nie je napísané, že to nemôže vyjsť na druhýkrát. Rozvedení ľudia boli zvyknutí žiť v dvoch a naučili sa robiť kompromisy. Ich sebeckosť musela ísť občas bokom. Ženy, ktoré sú rozvedené si dokážu muža oveľa viac vážiť a rozhodne vám nebudú robiť hysterické scény, ak sa zabudnete s kamarátom v krčme. Muž sa bude zase naopak snažiť ženu viac pochopiť a viac si ju hýčkať.

Poučení z chýb

Urobili chyby, a preto ich vzťah skrachoval. Majú dostatočné ponaučenie do budúcnosti. Vedia už, čo očakávajú od vzťahu. Ich nároky nie sú prehnané a uspokoja sa s málom. Jeden vzťah nevyšiel a tak je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že práve preto bude ďalší vzťah úspešnejší. Z chýb sú už ponaučení a budú si vás vážiť.

mam_dieta

Pokiaľ ste už mamička či otecko s dieťaťom doma, tak už nehľadáte len partnera pre seba, ale aj nového "otecka či mamičku". Pretože máte doma dieťa, neoplývate zrovna časom a keďže ste s dieťaťom sami, tak určite nie ani peniazmi. Je to teda pre vás trochu zložitejšie. Otázkou je, kedy aj takého nového rodiča stretnúť, v dnešnej dobe, keď sa všetci niekam ponáhľajú. V dnešnej elektronickej dobe.

Dajte si čas a nehľadajte partnera hneď po rozpade vzťahu

Ak ste práve po nevydarenom vzťahu, nechajte si chvíľku času na zotavenie sa. Vyriešte si záväzky, bytovú situáciu, zamestnanie, koníčky a hlavne si nechajte čas pre seba. Ak budete spokojní vy, bude spokojné aj vaše dieťa. Budete pozitívni a budete ľahšie nadväzovať kontakty. Pokúste sa zamerať sa sami na seba a svoje dieťa, až potom nadväzujte známosti. Tým, že niekoho ulovíte a hneď sa k nemu nasťahujete, tým nič nevyriešite. Len si môžete prirobiť ďalšie problémy. Postarajte sa o vlastné zázemie. Zoznamovaniu ako takému venujte viac času, spoznávajte sa postupne a pomaly. Nepotrebujete si dokazovať, že na to ešte máte. Máte na to, a preto sa nepúšťajte do jedného vzťahu za druhým. Chcete predsa vzťah na celý život a mať doma toho svojho pána božského či svoju princeznú. Ak tomu dáte čas, určite sa objaví.

Neriešte, že ste samy

Je jasné, že zo začiatku to pre vás bude dosť ťažké, nechajte si pokojne pár dní na vyplakanie sa do vankúša. Ale potom zdvihnite hlavu a prestaňte sa ľutovať. Nestálo to za to, nebolo to životaschopné a tak musí prísť niečo nové. Ako by sa to asi páčilo vášmu dieťaťu? Vyrazte radšej s ním na prechádzku a hľadajte si aktivity. Vyrazte za známymi a ak vám to časové možnosti dovolia, vyrazte niekam do spoločnosti.

Zvážte svoje nároky

Prehodnoťte svoje požiadavky na vášho budúceho partnera. Neporovnávajte ho s "ex" a určite nechcite nájsť niekoho, kto bude lepší ako on.

Kde partnera hľadať?

Nemáte niekoho vo svojom okolí, kto je sám a stál by za to? Čo kamarátky a kamaráti? Nemajú nejakých známych rovnakého osudu ako je ten váš? Čo v práci? Nie je vo vašej firme niekto, s kým by bolo fajn nadviazať kontakt? Ak radi jazdíte na bicykli, skúste napríklad spinning. Ak radi čítate, skúste knižnicu. Zamyslite sa, aké máte záujmy a aké chcete mať záujmy spoločné s vaším partnerom. Potom sa zamyslite, kde sa ľudia s týmito záujmami schádzajú a vyrazte. Čo internetové zoznamky? Ak nemôžete chodiť v podpätkoch po baroch a ani vás to nebaví, tak skúste internet. V dnešnej elektronickej dobe je to jeden z najlepších nástrojov na zoznámenie sa. Môžete tu naraziť na mnoho zaujímavých ľudí a hlavne je to jednoduché.

mam_dieta

Zoznámenie s vaším dieťaťom

Ak niekoho zaujímavého stretnete, nehrňte sa hneď do jeho zoznamovania s vaším dieťaťom. Nezoznamujte ho hneď s každým. A ak sa už rozhodnete ich zoznámiť, vyberte nejaké vhodné prostredie ako je napríklad zoologická záhrada či cukráreň . Nejaké dobré miesto, aby vaše dieťa malo možnosť vyžitia, bolo spokojné a veľmi nehnevalo. Pripravte ho na niekoho nového, ale nech vie, že otecka či mamičku má stále len jednu. Nový partner vás musí mať rád oboch či obe.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: