Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

"Výhody" medzi kamarátom a kamarátkou

8.september 2014
"Výhody" medzi kamarátom a kamarátkou

Všetci o tom už počuli, mnohí to zažili a prevažná väčšina aspoň videla film Friends with Benefits (český názov Kamarát taky rád). Večne omieľaná téma priateľstva medzi mužom a ženou sa zdá byť nevyčerpateľná. Najmä v kontexte ľudí žijúcich single, ktorí jednoducho potrebujú sex k životu rovnako ako osoby zadané.

Priateľstvo s výhodami, keď muž a žena spolu spia, ale nechodia, je stále rozšírenejšia forma vzťahu. Keby tomu tak nebolo, regály kníhkupcov by neboli zaplnené knihami na túto tému, internet by bol nemý a filmoví tvorcovia by prejavili svoju kreativitu na iné motívy. Avšak tabuizovaný priatelia s výhodami sú realitou, akú mnohí zažili alebo sa o nej vo svojom okolí aspoň dopočuli.

Dôležité sú pravidlá

Páni i dámy ak sa chystáte rovnými nohami skočiť do podobného vzťahu, úplne bez zábran a otvorene si o situácii pohovorte, ako svoj ​​priateľský vzťah okoreníte sexom. Už od začiatku si musia byť obaja vedomí toho, že ide len uspokojovanie fyzických potrieb a že pohlavný styk je pre vás v tomto prípade niečo ako párový šport, v ktorom sa bez druhého jednoducho nezaobídete.

Obaja by mali akceptovať, že randenie a hľadanie životnej lásky nekončí. Sex je tu braný v zmysle priateľskej výpomoci. To môže byť náročné najmä pre ženy, pretože práve nežnejšie pohlavie má problémy s oddelením emócií a pohlavného styku. Nie nadarmo sa hovorí, že nahá žena je zamilovaná. Ale ani muži nemusia byť v danom ohľade pozadu, poznáme chlapcov po uši "zamilovaných" do svojej "kamošky", ktorú obdivujú, urobia pre ňu prvé a posledné, tajne ju milujú, ale nikdy by sa k tomu nepriznali.

Niekedy sa to zvrtne

zabava

Netreba premáhanie, stačí trochu alkoholu, zábava, romantická (slabá) chvíľka a šup, výhoda a aj morálna dilema sú na svete. Ráno sa všetko dá zviesť na alkohol, ale ako s tým pokračovať ďalej? Záleží, ako sa dvojica rozhodne. Ak sú obaja s takýmto stavom vecí spokojní, môžu si spolu veselo ďalej užívať. Mnohí singles dávajú prednosť priateľstvu s výhodami než hľadaniu náhodných známostí po baroch.

Zvrtnúť sa môže aj vzťah týchto ľudí, keď jeden z nich neudrží svoje emócie na uzde a zamiluje sa. Má na výber zmieriť sa s neopätovanými citmi a užívať si aspoň výhod alebo zatnúť tipec intímnostiam. Na rozdiel od filmu v reálnom živote sa láska v tomto páre z 90% nezrodí.

Čo keď si niekoho nájde?

neistota

Pomerne pálčivá otázka. Ako tento "pár nepár" bude fungovať ďalej, keď si jeden z nich niekoho nájde? Budú spolu ďalej spať? Skončia? Keďže si nesľúbili vernosť, nie sú partnermi v celom slova zmysle, žijú obaja po celý čas v neustálej neistote, kedy sa tomu tak stane a nastane koniec výhod. Čo so sebou prináša len ďalšiu otázku, keď skončí sex, zvládnu byť ešte priateľmi?

Priateľstvo s výhodami so sebou nesie mnoho nezodpovedaných otázok. Na druhú stranu mnohí mladí ľudia, ktorí sa nehodlajú viazať, v ňom vidia možnosť sexuálneho uspokojenia s niekým blízkym, koho poznajú a nemusia sa báť chorôb či trápností. Psychológovia tvrdia, že do podobného vzťahu sa púšťajú ľudia z rozpadnutých rodín alebo tí, ktoré si prežili veľa nepekných vzťahov, či vôbec žiadny. Nie je nutné popísanú formu vzťahu zavrhovať alebo odsudzovať, len sa jedná o inú formu priateľstva a (ne) partnerstva.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: