Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska cez internet alebo spoznajmesa.sk

6.jún 2014
Láska cez internet alebo spoznajmesa.sk

Pre úvodný článok novej časti nášho webu som využila pútavého názvu slávneho filmu "Láska cez internet" (v originály You've got mail). Internet ponúka nekonečný virtuálny priestor pre zoznamovanie, randenie, alebo len prezeranie hľadaného proťajšku. Prináša obrovské množstvo výhod, ale má aj svoje úskalia.

Vráťme sa k romantickému filmu, ktorý sa preslávil predovšetkým vďaka hereckým výkonom Toma Hanksa a Meg Ryan. V tej dobe posielanie e-mailov bolo len začiatkom dnešnej obrovskej škály chatov a portálov pre zoznámenie. Stretnúť sa s životným partnerom cez internet dnes patrí k úplne rutinnému spôsobu zoznámenia a ľudia sa k nemu otvorene hlásia.

"Vytvorila som si tabuľky v MS Excel a dnes už môj manžel, do nich perfektne zapadal. Tak som mu poslala správu na profil, "rozpráva so smiechom Jana. Dodáva, že na prvú schôdzku išla veľmi nervózna a plná obáv. "Sestra mi kryla chrbát," upozorňuje, že mala aj strach, aby nešlo o delikventa. Jej sestra sa pohybovala po celú dobu v blízkosti a v dohodnutú hodinu ju prišla vyzdvihnúť do kaviarne. "Nakoniec som tam s nimi musela trčať ešte ďalšiu hodinu a robiť im chrena. Neboli schopní sa rozlúčiť, "dopĺňa so smiechom Markéta, sestra Jany.

laska_cez_internet

Internetom sa dnešný svet zmenšil do prenosnej krabice v podobe našich laptopov, tabletov a iPhonov. Ponúka riešenie pre komunikáciu s ľuďmi v zahraničí. V podstate si nosíme svojich milovaných, priateľov a rodinu vo vrecku. Kedykoľvek a takmer kdekoľvek sa nám zachce, sme online.

"Vďaka chatovaniu, Skype a ďalším prostriedkom pre komunikáciu sme s partnerom prežili moju polročnú štúdijnú stáž v Anglicku," hovorí Irena. S priateľom boli ani nie pol roka a už musela na rovnako dlhú dobu odletieť do zahraničia. "Bolo to veľmi náročné, ale do vzťahu som išiel s tým, že na seba skrátka počkáme," vysvetľuje s úsmevom Karol.

Dôveruj, ale preveruj

Dôležitá je neustála obozretnosť. Hlavná zásada znie: "Nepodávajte o sebe dôležité informácie, ako napríklad adresu, detaily o rodine a ďalšie podobné podrobnosti niekomu, koho úplne nepoznáte!" Nie všetky zoznamky preverujú profily a nie je vždy možné prípadného delikventa odhaliť. Aj keď ona alebo on môže byť práve ten pravý, nie je treba riskovať krk, aby ste si to overili. Ak máte spolu stráviť zvyšok života, stane sa tak aj bez zbytočného vystavovania sa nezbezpečiu. Zostávajte ostražití a hor sa do toho! Spoznajmesa.sk!

[paf]

Zdieľajte tento článok na: