Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska v práci

5.máj 2015
Láska v práci

Hľadáte spriaznenú polovičku, s ktorou by ste si rozumeli. Je veľa miest, kde sa môžete stretnúť, ale predsa len najviac času trávite v práci. Je teda dosť možné, že vám začne byť niekto sympatický a vy sa do neho jednoducho zahľadíte. Čo ďalej? Môže to mať budúcnosť a skončiť dobre?

Pokiaľ tento vzťah chceme, je dôležité si vymedziť určité hranice. Nie vždy to totiž môže dopadnúť dobre a hlavne to môže mať následne vplyv na vašu kariéru a profesionálny život. Určite platí jedno pravidlo, ktoré hovorí, že čím máte vyššie postavenie, tým väčší rešpekt a hlavne odstup by ste si mali zachovať. Pozor na firemné akcie, kde sa ľudia radi zbavujú svojich zábran a sú uvoľnení. Pozor na dvojzmyselné reči a vyzývavé oblečenie, ak ste žena. Pri určitých náznakoch môže veľmi ľahko dôjsť k nedorozumeniu a veľkému faux pass. Niekto lichôtky znesie, niekomu prídu nevhodné a poburujúce. Niekto nemá problém s výstredným obliekaním, vizážou a niekedy aj toto môže vyvolať do budúcnosti problém. Na pracovisku je lepšie vykanie medzi podriadeným a nadriadeným. Ak by si muž a žena začali tykať, vyvolá to otázky a prípadné podozrenie. Málokde je tolerované a navyše prijateľné, aby pri prípadnom vzťahu dvoch zamestnancov, pracovali obaja aj naďalej v rovnakej firme. Všetky vzťahy nekončia svadbou, návrat do reality po vašom firemnom romániku môže byť až neriešiteľný. Jediné možné riešenie, ktoré môže prichádzať do úvahy, je váš odchod do inej firmy a strata súčasného kolektívu.

Ženám väčšinou vadia šteklivé vtipy, dvojzmyselné narážky, nechcené dotyky, ženské akty na šetričoch obrazoviek, podliezavé správanie a akékoľvek sexuálne orientované obrázky.

Mužom zase väčšinou vadí, keď ženy rozoberajú na pracovisku problémy v partnerstve, keď majú narážky na súkromný život a niektorým tiež vadia nechcené dotyky.

Už od začiatku je potrebné nastaviť hranice, kam až je možné zájsť. Hneď na začiatku je potrebné upozorniť na to, čo sa vám nepáči a čo vás pohoršuje. Dôležité je strážiť aj neverbálnu komunikáciu, respektíve signály, ktoré vysielate svojím telom. Ak budete jediná žena v kolektíve mužov, určite nebude vhodné chodiť každý deň v minisukni pod zadok. Nemôžete potom nečakať, že na vás niekto niečo neskúsi. Ak sa aj tak stane, že si vytvoríte vzťah so svojím kolegom, určite to nehovorte ďalšiemu kolegovi. Môžete naraziť na závistlivú spolupracovníčku, či neprajúceho kolegu, a to by potom malo hrozný dopad nielen na vás, ale aj na vašu prácu. Začalo by ohováranie a všetko by bolo použité proti vám a samozrejme aj to, čo by sa ani nestalo. Nie je etické a profesionálne mať intímny rozhovor pred vašimi kolegami.

laska_v_praci

Čo robiť, keď sa predsa len v práci zamilujete?

Buďte diskrétny

Definujte si jasne pravidlá a počínajte si maximálne diskrétne.

Dajte pozor na šéfov

Hlavne sa nezamilovávejte do šéfa. Najhoršie je spojenie nadriadenosti a podriadenosti. A ak sa tak stane, hrajte fér! Vyvarujte sa prospechárstvu.

Premýšľajte

Zamyslite sa, či vám to všetko za románik vôbec stojí. Či to riziko a následky nie sú moc veľké.

Dôverujte, ale preverujte

Na pracovisku a mimo neho sa každý chová trochu odlišne. Preverte si teda partnera aj mimo prácu.

Dohodnite sa

Je dobré sa dohodnúť, aby váš vzťah zostal v utajení. Môže vám to priniesť problémy, ktoré nemusia byť až také veľké, keď o vás nebudú vôbec vedieť.

Omedzte city

Dajte si pozor na citové prejavy. Je dobré ich obmedziť len na súkromie.

A posledné pravidlo

Ak to nevyjde, neobviňujte sa z toho, čo vás postretlo. S následkami sa dalo počítať.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: