Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vplyvy mesiaca

30.jún 2015
Vplyvy mesiaca

Nemôžete v noci spať a prevaľujete sa z boku na bok? Aj to je možno následkom splnu. Viete, že môžete spln využiť aj vo svoj prospech? Má svoje pozitíva?! V jednej fáze sa vám lepšie zafarbia vlasy, v ďalšej môžete napríklad lepšie chudnúť.

Podľa zverokruhu nás mesiac ovplyvňuje. Má v moci určité časti tela, podľa toho, kde sa práve nachádza. Ak mesiac dorastá, bude vaša snaha úspešnejšia. Pokiaľ naopak ubúda, je to najlepší čas na detoxikáciu organizmu či odstránenie škodlivých látok z tela. Už Hippokrates, učiteľ všetkých lekárov, vedel o silách Mesiaca a jednoznačne poučoval svojich žiakov: "Kto vykonáva medicínske povolanie a neberie do úvahy úžitok z pohybu hviezd, je blázon." Tvrdil: "Neoperujte tú časť tela, ktorú riadi znamenie, ktorým Mesiac práve prechádza." Ak Mesiac prechádza napríklad vo dvojdňovej fáze znamením Barana, nie je vhodné podstúpiť operácii očí. Hlava a všetky orgány s ňou spojené totiž spadajú práve pod vládu tohto ohnivého znamenia. Viac sa preto na tých pár dní odporúčajú obklady, ktoré od bolesti uľavia.

Prehľad častí tela, ktoré sú ovplyvňované v určitých znameniach zverokruhu:

Baran

hlava, mozog, oči

Býk

hrdlo, zuby, čeľusť, krk, mandle, uši

Blíženci

ramena, paže, ruky, pľúca

Rak

hruď, pľúca, žalúdok, pečeň, žlčník

Lev

srdce, chrbát, bránica, krvný obeh, tepny

Panna

tráviace orgány, nervy, slezina, pankreas

Váhy

bedrá, ľadviny, mechúr

Škorpión

pohlavné orgány, močovod

Strelec

stehná, žily

Kozoroh

kolená, bedra, kĺby, koža

Vodnár

predkolenia (holene), žily

Ryby

nohy

Ubúdajúci Mesiac vyplavuje, vypocuje, vysúša a symbolizuje aktivitu.

Pribúdajúci plánuje, privádza, priberá, absorbuje, vdychuje, ukladá energiu, zbiera sily, predstavuje odpočinok a relaxáciu.

uplnek

Fázy mesiaca možno s úspechom využiť napríklad k redukcii vašej telesnej váhy. Pre naštartovanie je najlepší prvý deň ihneď po splne, tvar Mesiaca je v tvare C, tzv. cúva. Začína nový cyklus Mesiaca a s ním prichádza nová energia, ktorá povzbudzuje našu vôľu. Snažte sa zmeniť jedálniček a jesť predovšetkým viac zeleniny a zeleninových polievok. Dobré je aj ovocie, ktoré obsahuje vhodné cukry. Môžete začať držať aj pôst v tomto období, poslednú dobu je to veľkým hitom. Predovšetkým počúvajte potreby svojho tela. Pôst je len očistnou kúrou. Ak chcete schudnúť a chudnúť dlhodobejšie, tak to nemá takmer žiadny úspech. Nastavte si vhodné stravovacie návyky, tie nevhodné návyky možno odbúrať naozaj len ťažko, ale oplatí sa to. Pôst držte len chvíľku, raz za čas a hlavne s rozumom. Ak budete piť pri ubúdajúcom mesiaci žihľavový čaj, tak si výborne prečistíte krv. Ak sa cítite zle, je dobré po 14tich dňoch, kedy Mesiac opäť ubúda, túto kúru zopakovať. Podporíte tým funkčnosť obličiek a zažívanie. Dostanete do tela potrebné minerály a vitamíny. Postavenie Mesiaca a jeho fázy v určitých znameniach zverokruhu hrajú pri zbieraní liečivých bylín veľkú a neprehliadnuteľnú rolu. K bežnému dennému použitiu sú vhodné aj bylinky a zmesi, ktoré zakúpite v lekárňach. Ak sa budete chcieť vydať na zbieranie byliniek k posilneniu a vyliečeniu určitej časti tela, tak by Luna mala stáť v tom príslušnom znamení, ktoré zodpovedá danému orgánu, ktorý chcete ozdraviť. Pri zbieraní by malo byť pokiaľ možno počasie. Korene byliniek a rastlín by sa mali vykopávať pri splne alebo pri ubúdajúcom Mesiaci, hovorí sa, že potom majú oveľa väčšiu silu. Listy a kvety by sa naopak mali zbierať vo fáze pribúdajúceho Mesiaca, kedy je v tvare D, tzv. dorastá. Obľúbené používanie pleťových masiek a špeciálnych zábalov vykonávajte pri ubúdajúcom Mesiaci. Práve v týchto dňoch sa skoro nikdy netvoria jazvy.

Luna by v najlepšom prípade mala stáť v znamení Kozorožca, ktorý vládne práve koži. Či majú byť pleti dodané nejaké látky, je najvhodnejšou fázou pribúdajúci Mesiac. Keď sa chcete objednať k zubárovi, odporúča sa korunky nasadzovať za ubúdajúceho Mesiaca. Pri trhaní zubov vyberte ubúdajúci Mesiac. Medzi nepriaznivé znamenie pre tieto zákroky radíme znamenie Býka. Vlasy si nechávajte strihať v dňoch Leva a Panny. Ak ich budete strihať v dňoch Ryby, budú sa tvoriť lupiny. Vlasy ostrihané vo fáze znamenia Raka nedržia tvar a zacuchávajú sa. Ak sa potrebujete a chcete zbaviť chĺpkov na tele, potom vyberte fázu ubúdajúceho Mesiaca. Neporastú vám potom tak rýchlo. Všetka starostlivosť o vlasy vrátane farbenia a strihania je najvhodnejšia bezprostredne po menštruácii. V starostlivosti o nechty využite Kozorožca. Nechty budú tvrdé, vydržia a nebudú sa lámať. Nechtové problémy, problémy pliesní a bradavíc nikdy neriešte pri ubúdajúcim Mesiaci a znamení Rýb, nikdy sa vám správne neuzdravia. Pre kvalitné a účinné masáže, ktoré vás uvoľnia, zbavia kŕčov a detoxikujú, je vhodný čas ubúdajúceho Mesiaca. Ak má masáž naopak regenerovať, najlepšie výsledky dosiahnete pri Mesiaci, ktorý pribúda. Pri všetkých finančných transakciách dbajte na pribúdajúcu Lunu, najlepšie v znamení Raka. Zle sa nejaví ani spln v Kozorožcovi, kedy budete konať uvážlivo a bez zbytočného riskovania. Investujte pri Lune v Býkovi. Dobré uplatnenie v práci budete mať pri Mesiaci v znamení Kozorožca. Ovocie zo záhradky zbierajte pri stúpaní Mesiaca, vydrží vám šťavnatejšie a dlhšie uskladnené. Ak Mesiac klesá, zbierajte naopak koreňovú zeleninu. Záhradu koste, keď Mesiac dosiahne najnižšieho bodu. Keď sa Mesiac objaví vo fáze splnu, nastáva najlepší okamih pre hnojenie a naopak nie je vhodná doba pre zastrihávanie. Kríky a stromy by vám mohli uschnúť.

Klesajúci Mesiac: Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Škorpión, (Strelec).
Stúpajúci Mesiac: Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby, Baran, Býk, (Blíženci).
Blíženci a Strelec sú uzlovými bodmi, v ktorých stúpajúce a klesajúce sily vždy menia smer

Kúzlo na lásku

Pre toto kúzlo je najpríhodnejší piatok podvečer, 18.-19. hod, vo fáze pribúdajúceho mesiaca. Potrebovať budete dlhú bielu sviecu, ktorú namažete koriandrovými olejom, fotku svojho vysnívaného a to najlepšie na normálnom papieri, tenký vŕbový prútik uviazaný do uzlíka. Najprv zabaľte sviečku do tej fotky a potom ju zase vybaľte. Sviečku dajte do svietnika a pred ňu položte obrázok muža, vezmite prútik do pravej ruky a zároveň tou pravou rukou zapáľte sviečku. Poproste Venušu o požehnanie. Pozerajte do plameňov a predstavujte si, ako ste s tou osobou šťastní. Nechajte horieť sviecu a každú polhodinku k nej choďte a predstavujte si to stále dookola. Pretože to môže trvať veľmi dlho, použite kratšiu sviečku. Až dohorí, schovajte vetvičku niekam k sebe do vrecka a noste ju pri sebe a za 24 hodín môžete uzlík rozviazať. Do mesiaca po prevedení sa to vyplní.


Zdroj:http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a44-Vliv-fazi-Mesice-na-cloveka.aspx

http://www.horoskopy-ec.cz/index.php/vlivy-mesice

[kač]

Zdieľajte tento článok na: