Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Bylinky, ktoré pomáhajú pri chudnutí

18.máj 2015
Bylinky, ktoré pomáhajú pri chudnutí

Tiež si myslíte, že stačí piť bylinkové čaje, nič nerobiť a budete chudí? Nebol by podľa vás chudí každý, keby takáto bylinka existovala? Bez pohybu a prehodnotenia životosprávy to nejde, ale aj napriek tomu existuje pár byliniek, ktoré môžu byť nápomocné.

Niektorým bylinkám nemožno odoprieť účinky, ktoré môžu pomôcť vo vašej snahe o zníženie váhy. Nedajte na podvodné reklamy, kde vám vysvetľujú ako zázračne schudnete. Bylinky vám pomôžu stimulovať chuť do jedla, obmedzovať chuť k jedlu, urýchľovať látkovú premenu. Niektoré zase môžu pomôcť s odvodnením. Bylinky sú aj dobré pre zmätenie vašich chutí, ak chcete chudnúť a obmedzíte soľ, jedlo dostane s korením iný rozmer. Skúste napríklad provensálske korenie, bazalku, atď. A čo sa týka sladkých jedál, viete, že je tiež možnosť ako nahradiť obyčajný cukor? Viete teda ako a ktoré bylinky využiť vo váš prospech?

Stévia

Táto rastlinka je výborné sladidlo, stačí trošku oproti klasickému cukru a aj tak si pochutnáte, ak máte radi sladké pokrmy.

Žihľava

Táto rastlina sa radí medzi najlepších pomocníkov. Rastie všade, nemusíte ju teda nikde zháňať. Žihľava, hoci sa vám to zdá asi divné, má veľa vitamínov, ako napríklad C, B2 a veľa ďalších aminokyselín, minerálnych látok a iných nápomocných látok. Žihľava povzbudzuje, pôsobí priaznivo na tlak, krvný obeh, hladinu cukru v krvi a je močopudná, čo je veľmi výborné na odvodnenie.

Alchemilka

Alchemilka je veľmi nápomocná na vaše tráviace ústrojenstvo. Odoprieť sa mu nedajú ani upokojujúce účinky. Ak budete túto bylinku piť pravidelne, pomôže vám tiež k odvodneniu.

Acai

Má silné antioxidačné účinky a obmedzuje chuť k jedlu. Jedná sa o tropické ovocie, ktoré je teraz často skloňované v spojitosti so zdravou stravou a diétami.

acai

Pestrec mariánsky

Pestrec je významný predovšetkým pri očiste organizmu. Pomôže vám v boji s únavou a veľmi kladne pôsobí na fungovanie pečene. Zbaví vaše telo odpadových látok, čo znamená, že vám urýchli metabolizmus.

Guarana

Asi nie je potrebné rozpisovať, že táto bylinka má za vlastnosť pomalé uvoľňovanie kofeínu a pochádza z Ameriky. Pri užívaní tejto bylinky pred tréningom či nejakým športom, budete podávať lepšie fyzické výkony. Samozrejme vďaka uvoľňovaniu kofeínu pôsobí proti únave a znižuje chuť k jedlu. Pozitívne pôsobí aj na hladinu cholesterolu a určite má aj veľa ďalších výborných vlastností.

Fenikel

Podporuje činnosť pečene, pomôže s čistením pečene a pôsobí tiež priaznivo na obličky.

Šťavel

Pôsobí močopudne a má podobné, až rovnaké účinky ako fenikel.

Ženšen

Podporuje metabolizmus a je to silný antioxidant. Obsahuje veľa významných látok. S dlhodobým uvoľňovaním kofeínu budete podávať lepšie fyzické výkony.

Rebríček

Pomáha so správnym trávením a pomáha s čistením krvi.

Materina dúška

Táto rastlinka vás dokáže ukľudniť, dokáže vám pomôcť s pocuchanými nervami. Podporí vám organizmus a vašu pohodu.

bylinky_na_hubnuti

Mäta pieporná

Mäta vám podporí metabolizmus a pomôže s liečbou zápalov. Túto bylinku môžete použiť aj proti nadúvaniu. Je to výborná bylinka, ktorá vám pozitívne pomôže s trávením a lepším fungovaním čriev.

Chlorella

Jedná sa o riasu, ktorá je tiež veľmi prospešná. Môžete ju zohnať aj v tabletkách. Má výborné detoxikačné bylinky. Obsahuje veľa vitamínov a dôležitých látok pre naše telo. Môže vám teda významne pomôcť s chudnutím.

Zelený čaj

O zelenom čaji toho bolo už napísané veľa, jedná sa o antioxidant, ktorý má protirakovinové účinky. Je veľmi močopudný a má detoxikačné účinky. Má podobné účinky ako žihľava. V každom prípade si radšej vyberte zelený čaj sypaný.

Púpava

Z púpavy sa dá využiť nielen  kvet na med,  ale aj koreň. Priamo koreň môžeme využiť na detoxikáciu organizmu, chudnutie, na lepšiu činnosť pečene, obličiek, pankreasu a navyše dokáže znížiť hladinu cukru v krvi. Samozrejme je tiež močopudný.

Lapacho

Jedná sa o kôru zo stromu, ktorý sa nazýva lapacho. Čaj z tejto kôry vám pomôže s odstránením vody, ktorú vo svojom tele zadržujete.

Skorocel indický, respektíve jeho semienka

Sú tiež známe pod označením psyllium, ktoré možno pohodlne v krabičke zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Majú jednu úžasnú schopnosť a to, že vám v brušku napučia. Zaženie vám teda pocit hladu, prečistí črevá a pomôže s metabolizmom. Je to druh vlákniny, ktorú možno využiť ako pomocníka pri chudnutí. Je ale zároveň potrebné dodržiavať pitný režim, je uvádzané, že na každých cca 5gr semienok je potrebné vypiť až 0,3l vody, čiže jeden pohár, inak hrozí, že budete mať zápchu.

[kač]

zdroj:http://www.femina.cz/magazin/hubnuti/bylinky-podporujici-hubnuti.html
http://www.bezhladoveni.cz/bylinky-na-hubnuti/

Zdieľajte tento článok na: