Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kokos na vlasy

29.október 2014
Kokos na vlasy

Prírodný panenský kokosový olej lisovaný za studena pomáha obnoviť vlasovú štruktúru. Dokáže preniknúť až ku korienkom a pre hrivu by mal byť vlasový kokosový zábal oživujúcou vzpruhou. Pozor však na správnu aplikáciu, inak sa zo štice stane čosi mastného a nevzhľadného.

Bio kokosový olej lisovaný za studena je doslova liečiteľský zázrak, pomáha k obnove pokožky, posilňuje vlasy, podporuje trávenie a má na svedomí mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Vzhľadom k vymenovaným pozitívnym vplyvom som sa rozhodla nasledovať inštrukcie kamarátok a aplikovať kokosový olej na vlasy.

„Neboj, po tom nebudeš mať mastnú hlavu, do končekov votri malé množstvo rozpusteného oleja a uvidíš, že získajú zdravý vzhľad, "vraveli mi všetky kamarátky a sesternice, ktoré sile a čaru kokosového oleja podľahli. Avšak čuduj sa svete, voňala som ako kokoska a leskla sa na tisíce míľ ďaleko. Kokos zlyhal aj na druhýkrát a tretíkrát, vlasy pod jeho váhou oťaželi, lepili sa do nevzhľadných pramienkov a vyzerali ako neumývané minimálne pol roka, hoci som si dala prácu s ich vyfúkaním na okrúhlej kefe. Chybu som samozrejme nehľadala v sebe a zavrhla kokosový olej ako pre mňa nevhodný prípravok na čokoľvek.

Podobnú negatívnu skúsenosť má aj Helena (23 rokov), ktorá očakávala, že vlasy budú nadýchanejšie a žiarivejšie. Inými slovami si predstavovala úplne odlišný výsledok, než ktorý sa dostavil.

Ako na vlasový zábal z „kokosáku“?

(Len krátka vsuvka: "kokosák" je hovorové označenie kokosového oleja, ak ide o bio produkt, ľudová slovesnosť pre neho našla výstižné označenie „biokokosák“. )

Napriek všetkému sa kaderníčke podarilo ma presvedčiť, že príčina neúspešných pokusov tkvie v zlom a neprimeranom nanášaní. Pri svojom ďalšom experimente som sa riadila jej radami a dostavil sa famózny účinok. Vlasy zničené od kulmy, extra tužiaceho laku a podobných moderných skrášľovadiel sa spamätali a ožili.

Kokosovy_zabal_na_vlasy

Návod:

Hlavu namočte a ľahko presušte (uterákom alebo studeným vzduchom fénu). Medzi tým nechajte rozpustiť dostatočné množstvo kokosového oleja. Dajte pozor, aby nebol príliš horúci, a votrite ho do vlasov. Tie si rozčešte, aby sa kokosák dostal naozaj všade, a zabaľte do uteráka. Masku môžete nechať pôsobiť hodinu alebo aj celé popoludnie. Potom vlasy riadne umyte prípravkom, ktorý bežne používate. Oplachovanie a umývanie celkovo zaberie viac času ako inokedy, pretože trvá dlhšie, než sa človek zbaví mastnoty. Výsledok je perfektný. Vlasy sú pevnejšie, žiarivejšie a vyživené od korienkov ku končekom. Vďačná vám bude aj pokožka hlavy, ktorá bude mať dostatok živín.

Doporučujeme i článok Dajte si mladý kokos.

Dôležité je vedieť si vybrať

Aby sa dostavil želaný efekt, je zásadné, ktorý kokosový olej použijete. Existuje mnoho značiek, spôsobov výroby atď. Pri nákupe kokosáku dbajte, aby daný produkt bol neparfumovaný, lisovaný za studena, najlepšie by malo ísť o skutočný bio výrobok. Hoci prívlastok bio zneuctili podvodné firmy, v obchode so zdravou výživou máte najväčšiu šancu, že kúpite správne. Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť kokosový olej na varenie, ktorý je balený v pohári podobnej tej zaváracej, do ktorej ľudia nakladajú kyslé uhorky.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: