Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Príbeh jednej "nevernej" lásky

17.jún 2015
Príbeh jednej "nevernej" lásky

Zo všetkých strán sa valia žiadosti o ruku, samá bábätká, samé svadby a na vás to pôsobí. Biologické hodiny sa zbláznia, začnete riešiť svoj vek a rozhodnete sa k radikálnemu kroku, založiť rodinu. Po pár rokoch sa objaví nevera.

Stretnete kamaráta/kamarátku z detstva, stretnete toho pravého/tú pravú, ktorým to tiež nevyšlo, dôjdete si na pohárik a bude vám spolu fajn. Pár dní, týždňov, mesiacov sa budete vodiť za ruky. Biologické hodiny začnú tikať. Príde vám normálne, že ten človek s vami chce rodinu, venuje sa vám, na rukách vás nosí a podstrojuje vám, bude skvelý rodič. Skúsite to a partnerka otehotnie. Čo ďalej? Vezmeme sa. Začnete organizovať svadbu. Vezmete sa. Všetko je krásne, zaliate slnkom a zrazu po nejakej dobe "buch"! Začnete mať podozrenie, že vám vaša polovička asi zahýba. Odhalenie nevery je pre každého veľkým šokom, človek je doslova paralyzovaný. Jedná sa o psychický šok, ktorý je spojený s nedôverou a pocitom neistoty nielen v seba samých.

Je to šok aj po fyzickej stránke, objavujú sa telesné úzkosti, nemôžete spať, ste vyčerpaní. Bolí vás pri srdci, máte buď návaly tepla alebo naopak trpíte zimnicou po celom tele. Najčastejším správaním býva bezmyšlienkovité a roztržité chovanie. Ženy musia už kvôli deťom, ak vo vzťahu sú, fungovať a fungujú väcšinou automaticky. Chodia do práce, vozia deti na ich koníčky, nakupujú, upratujú. Ak žena prepadne slzám, môže sa na chvíľu schovať, ale potom musí vysvetľovať prečo je celá fľakatá, väčšinou teda naopak pracujú a snažia sa zamestnať, aby nemuseli vysvetľovať prečo.

nevera

Niektorí môžu prejaviť aj agresivitu, je to obranný mechanizmus, kedy touto formou útoku dochádza k uvoľneniu vnútorného telesného napätia. Ak podvediete vy, zdá sa vám vaše nevera zanedbateľná, ospravedlniteľná a pochopiteľná. V pozícii podvedeného ju však beriete ako veľkú chybu a neodpustiteľnú záležitosť. Muži vraj podvádzajú pre túžbu a pre "telo", žena do toho ide údajne s hlavou, a to je nebezpečné. Zo všetkých strán potom počujete, že nevera sa dá prežiť. Ale ako? Existuje niekde alebo má niekto nejaký návod?

Čo je vlastne dôvodom byť neverný? Ide hlavne o päť základných príčin nevery:

• túžba po zmene sexuálneho stereotypu
• náhodný sex s neodolateľne príťažlivým partnerom
• posilnenie sebavedomia (dokázať si, že na to ešte mám)
• pomsta partnerovi sprevádzaná túžbou psychicky mu ublížiť
• manželský partner nás sexuálne nevzrušuje a neuspokojuje

Existuje viac "druhov" nevier

Manželská nevera

Nikto nemá perfektné manželstvo, všade sú nejaké problémy. Ale stále to nie je ten dôvod, aby ste partnera podviedli, je to jednoducho tvrdá realita. Keď problémy nastanú, môžu sa týkať peňazí, nedostatku sexu, chýbajúcej pozornosti, pocitu neúcty zo strany jedného z partnerov a mnohých ďalších dôvodov. Niekto v tomto zvládne prežívať a nerozviesť sa a iní to riešia tým, že hľadajú nejakého parťáka. Keď ho totiž majú, prestávajú problémy doma riešiť. Existuje ale aj mnoho vzťahov, kde to môže byť tolerované, či už z dôvodu inej a nepriznanej orientácie jedného z patnerov, alebo, keď sa jedná o manželský trojuholník, v ktorom sú už deti a partneri sa boja ich reakcií.

Náhodná nevera

Jedná sa o prípad, kedy podvediete kvôli alkoholu, súhre udalostí. Pôjdete niekam a tam stretnete niekoho, dáte si o pár pohárov viac a problém je na svete. Ak naozaj podvediete, váš vzťah a pohľad na neho sa zmení. Bude na vás, či sa s týmto omylom dokážete nejako vyrovnať. Je dobré sa zamyslieť, prečo k tomu vôbec došlo. Skúsiť sa zamerať na to, prečo a začať vec riešiť. Nakoniec dôjdete k tomu, že sa vlastne nič moc ani nestalo. Každopádne, keby bol váš partner ten pravý/pravá, urobíte to? Stálo vám to za to?

Pomstychtivá nevera

Podvedie jeden, podvedie druhý alebo oko za oko, zub za zub. Aj to je možnosť a pre niekoho možno riešenie, ako sa s neverou partnera vysporiadať. Má to cenu riešiť  takto?

nevera

Úlet

Bol to len úlet, čiže niečo podobné ako náhodná nevera, len s tým rozdielom, že náhodná nevera vám môže prerásť cez hlavu. Tento druh nevery je myslený len ako také povyrazenie, ako tzv. vzťah na jednu noc. Môže sa vám to škaredo vypomstiť, ak toho druhého človeka nepoznáte a neviete o ňom nič. Domov si ako bonus odnesiete nejaký druh nepríjemnej choroby. Pri zbieraní skalpov  je potrebné aj premýšľať.

Záletníci a záletníčky

Niekto to má jednoducho v krvi. Atraktívne a sebavedomé ženy majú väčšie sklony k nevere a na svedomí to má mať hormón estradiol. Samozrejme záleží aj na príležitosti a možnostiach. Väčšinou k nevere dôjde, keď sme na ňu připravení, v partnerstve je niečo zle a vy premýšľate ako uniknúť, ako si to spríjemniť. Začnete utekať pred problémami a v ten moment si pohrávať s myšlienkou o nevere. Nie je to cielené, ale okolnosti vás k tomu dovedú. Ak ste nespokojní sami so sebou, môže to byť tiež jeden z dôvodov, ako si podporiť svoje ego a zvýšiť sebavedomie.

Ako neveru riešiť? A ako ju vôbec prežiť?

Kladiete si otázku, s kým som to vlastne vôbec žila? Ako to mohol/a urobiť? Má mu/jej ešte veriť? Neurobí to znova? Prečo sa to stalo? Čo robím zle? Celý čas ste mali vzťah postavený na dôvere a zrazu sa vám to zrútilo ako domček z kariet. Budete podráždení, budete náladoví, všetko vás bude vytáčať a budete si vylievať zlosť na druhých. Je potom ťažké sa dostať do pozície, kedy si budete hovoriť, že sa vlastne nič nedeje a ako je všetko úplne v pohode, že o nič nejde. Budete sa tváriť ako by sa nič nedialo, budete pracovať, budete nakupovať, budete športovať, ale nebude vás to napĺňať. Vaše sebavedomie sa bude pomaly posúvať na bod mrazu. Budete hľadať vinníka a budete to za vinu dávať sebe. Zahájite takú svoju menšiu sebadeštrukciu. Nevera stretáva tri štvrtiny manželstiev. Pre ženy je typické v prvej fáze v rámci zásadných zmien rozhodnutia typu: "Už nechcem byť rovnaká, budem iná." Začnú zásadne meniť svoju image, svoju farbu vlasov, obmenia si šatník a začnú dodržiavať najrôznejšie zázračné diéty. Viete, že ak je žena na love a sama, tak volí červenú farbu vlasov? Inou formou o ukočírovánie tejto situácie je zvýšená pracovná a športová aktivita, pokus o oživenie vzťahu, väčšia angažovanosť. Žena je viac schopná jednorazový úlet prekonať, kdežto muži sú tolerantní menej. Veľkú úlohu v tom hrá ich ješitnosť a otázka prípadného otcovstva.

nevera 

Ukončenie vzťahu alebo odpustenie

Snáď každý v tejto situácii zareaguje tým, že dá ultimátum: "Vyber si, ja alebo on/ona." Je to vlastne také volanie o pomoc, taká snaha o nový začiatok. Toto závažné rozhodnutie ovplyvní nielen vás, ale aj vašich potomkov. Môžete buď neveru akceptovať, prejsť, či sa razantne prejaviť. Príde obdobie výčitiek a na povrchu vášho vzťahu sa môžu objaviť aj ďalšie problémy, ktoré ste prehliadali. Ak neveru akceptujete a nebudete chcieť radšej nič viac vedieť, zamerajte sa na seba a skúste o partnera zabojovovat, občas riešenie na základe emócií nie je to pravé. Ak sa rozhodnete aj napriek tomu pre rozvod či ukončenie, majte na mysli, že chyba je vždy na oboch stranách. Ak máte deti, tie budú trpieť najviac, nikdy sa poriadne nevyrovnajú s tým, že ste sa rozviedli. Samotný rozvod by mal byť tou poslednou možnosťou na riešenie nevery. Otázkou je či vôbec dokážeme žiť monogamne.

Ako sa nevere vyhnúť?

Ako muž by ste mali občas svoju partnerku milo prekvapiť, občas jej pomôcť v jej práci, v domácnosti a celom chode rodiny. A ak máte vrodenú túžbu po tomto dobrodružstve, vymazávajte si tie smsky, aspoň do tej doby, než si urobíte jasno a pochopíte čo je pre vás najlepšie.

Ženy by mali byť sebavedomé, atraktívne, chápavé a spokojené. Také sú ich prípadné milenky. A ak aj napriek tomu ste sa s neverou stretla, tak nevešajte hlavu, nestál za to a vy budete potencionálnych partnerov ešte musieť odháňať. A ak budete premýšľať a hľadať, či je vám naozaj neverný aj keď on pritom nie je, privoláte si to samé.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: