Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Je to vôbec láska?

20.máj 2015
Je to vôbec láska?

Život bez lásky si nedokáže predstaviť nikto z nás. Často si môžeme myslieť, že milujeme, ale naozaj to tak nemusí byť. Život bez lásky je pre nás prázdny a preto sme niekedy radšej otroci našich pocitov.

Miesto, aby sme boli vo vzťahu šťastní, trápime sa. Chceme byť milovaní a mať pocit, že nás niekto miluje, a preto sa môžeme obmedzovať a podriaďovať a vlastne vôbec nie sme šťastní. Čo je pravá láska, existuje na to nejaký vzorec alebo vymedzenie? Láska nás má privádzať k novým podnetom, nápadom, má nás inšpirovať, rozvíjať, máme byť spokojní a šťastní. Ak ste zamilovaní podnecuje vás to k ďalším, občas aj bláznivým činom a otvára vám to dvere na splnenie vašich túžob. Keď ste zamilovaní, dokážete hory prenášať, dokážete urobiť životné rozhodnutia, ktoré by vás inokedy ani nenapadli. Nikto by nechcel byť nemilovaný a nebyť milovaný niekým iným. Láska a pocit zamilovanosti vás dokážu v živote nasmerovať.

Láska seba samotného

V prvom rade musíte milovať sami seba a veriť si. Ak nebudete mať radi sami seba, nemôžete mať radi ani nikoho iného. Keď nebudete mať radi seba, nebudete sebavedomí, nebudete si veriť, budete trpieť nedostatkom sebaúcty. Mať rád niekoho iného znamená, že mu obetujete hlavne svoj čas, prehodnotíte svoje aktivity a budete sa s vašou láskou snažiť tráviť čo najviac času. Určite jej dáte najavo svoje city aj nepatrným gestom, aby vedela, že o ňu stojíte. V núdzi jej pomôžete, či už treba finančne alebo psychicky, zorganizujete nejaký výlet či večeru. Podelíte sa o svoje myšlienky, energiu, vedomosti. Budete sa jednoducho snažiť urobiť z ničoho všetko, aby bola šťastná, spokojná a usmievavá.

Strach a obava, že partner odíde

Bojíte sa, aby ste o partnera neprišli, a preto sa stále, až prehnane, snažíte o zlepšovanie vášho vzťahu. Chcete po vašej polovičke, aby vám neustále dokazovala ako vás miluje, ako jej na vás záleží. Robíte zo strachu čokoľvek. Je len otázka času, než toho začne váš partner zneužívať. Váš vzťah, ale tým pádom nie je založený na láske, ale strachu a obavách, že o neho prídete. Bojíte sa, aby vás nevymenil za krajšiu, múdrejšiu, štíhlejšiu, aktívnejšiu, pracovitejšiu. Prečo je ale s vami? Pretože chce. Nebojte sa!

Prejav strachu ako láska

Ak lásku prejavíte, až keď sa bojíte, tiež to nie je láska. Nikto nechce byť bez lásky, ale prečo vyjadrovať svoje city, pokiaľ sa jedná iba o prejavovanie zo strachu. Veľa záleží na pomeroch, v ktorích bol každý z vás vychovávaný, niekto berie prejavovanie citov ako samozrejmosť, niekto má naopak pocit, že o lásku bude musieť bojovať a že ju stratí. Naozajstná láska raz proste príde a pohltí vás. Prejavovanie citov a pocitov potom pre vás bude samozrejmosťou.

 je_to _vobec_laska

Dávanie a branie v rovnováhe

Je príjemné niečo dostať, byť nejako prekvapený, ale je potrebné to aj vracať. Veľa ľudí od svojich partnerov stále len niečo očakáva, ale sami neurobia nič. Chcú brať, ale nedávajú a toto by malo byť v rovnováhe. Chcete, aby vás partner miloval a bol šťastný? On chce to isté, tiež chce vidieť, že ste šťastná. Láska nečaká nič.

Sloboda v láske

Ako už bolo niekoľkokrát napísané, veľa z vás prežíva strach, že nebudú svojmu partnerovi stačiť. Požierajú vás neustále žiarlivé myšlienky, ale ak si uvedomíte, prečo žiarlite, dôjdete len k záveru, že je to opäť zo strachu. Ak, ale máte tieto myšlienky stále, asi na vás ešte tá pravá láska čaká. Ak neviete žiť so sebou a sami, tak nie ste rozhodne pripravení ani na plnohodnotný vzťah. Budete na partnerovi závislí a budete sa trápiť, budete si kompenzovať svoje nedostatky. Láska pritom nemá obmedzovať, ani vás zväzovať. Nemáte sa báť, že vaše city budú zneužité a že vás niekto nebude naozaj milovať. Tí ktorí vás budú milovať a ktorým na vás záleží, s vami zostanú, v dobrom i zlom, budú s vami tráviť svoj čas, zároveň vám poskytnú slobodu, budú vás podporovať vo vašich rozhodnutiach, budú vám veriť a budú sa snažiť o váš úsmev.

 [kač]

Zdieľajte tento článok na: