Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Máte doma "prasa"?

6.september 2016
Máte doma "prasa"?

Niektorí ľudia sa občas správajú ako prasiatka. Môžete ich to odnaučiť? Ako s nimi vyjsť?

Často sa stáva, že si spolu dvaja rozumejú, začnú sa stretávať a všetko ide skvele. Nastane prvá spoločná noc a pod závojom lásky nie sme schopní uvidieť určité veci, ktorých si ale začneme všímať o niečo neskôr. A to buď keď sa k sebe dvaja nasťahujú alebo pri častých návštevách.

Zrazu vás zaráža spôsob partnerovho správania. Po zemi sa váľa špinavé oblečenie, ktoré nie je schopný ani po týždni upratať do koša na bielizeň. V dreze leží tona špinavého riadu a jemu to vôbec nevadí. Po jedle si pokojne nechutne nahlas gŕgne s tým, že je predsa doma a nikomu to tam nevadí. V tom horšom prípade zistíte, že zanedbáva aj svoju osobnú hygienu. Niektorí ľudia toto správanie neznesú a so vzťahom je koniec. V takom chlieviku žiť nechcú a s prasaťom už vôbec nie. Tí druhí by s tým radi niečo urobili, pretože partnera milujú, ale nevedia čo, a možno sa o tom aj hanbia s kýmkoľvek hovoriť. Ide s tým ale vôbec niečo urobiť? A keď áno, tak čo?

Ide to zmeniť?

Nedá sa povedať, že áno a nedá sa povedať, že nie. Každý človek je iný a u niekoho možno zažité zlozvyky zmeniť, u niektorých naopak nemožno. Ale ak už žijete s takým človekom v domácnosti a jeho správanie vám vadí, nedáte nič za to, keď ho skúsite napraviť! A keď takého človeka stretnete na prvom alebo druhom rande a už sa vám jeho správanie nezdá, radšej berte nohy na plecia. Ušetríte si potom veľa času a nervov.

Zamyslenie sa

Zamyslite sa, či to, čo váš partner robí zle, je v skutočnosti naozaj tak zlé, ako sa vám zdá. Trebárs je to len váš osobný názor, pretože ste prehnane čistotní. Premýšľajte, či má cenu mať kvôli tomu s partnerom spor (ak je výbušný, cholerický) alebo raz za deň jednoducho tú bielizeň sami pozbierate a odnesie tam, kam patrí, hoci by to mal robiť sám.

Jemne a nežne

Aby ste sa vyhli hádkam, musíte na svojho partnera opatrne. Napríklad hygiena je celkom citlivá téma a nikto nechce počuť, že je "prasa".

Nekúpe sa - Skúste mu kúpiť nádherne voňajúci sprchový gél (po nejakom ovocí) a až sa s ním osprchuje, povedzte mu, že taaak úžasne vonia! Že sa vám tak dobre zaspáva a chceli by ste to cítiť každý deň. To isté sa dá praktizovať, aj keď partner odmieta používať dezodorant. Keď je partner čistý, nepochybne si s ním aj viac chcete užívať nejaké to sexuálne potešenie. To je tiež príjemná a nenásilná cesta, ako mu ukázať, že umývať sa sa rozhodne oplatí.

hygiena

Neumýva si ruky po použití WC - Čistota - pol života, hovorí sa. A v prípade toalety to platí dvojnásobne. Síce existujú názory, že na displeji mobilného telefónu žije viac baktérií ako na záchodovej doske, ale aj tak je ich tam pekné množstvo a mnoho z nich nebezpečných. Pri nedodržiavaní zásady umývania rúk po použití toalety sa môže vo vašej rodine rozšíriť žltačka typu A, rotavírus, salmonelóza alebo enterovírus. Pokiaľ toto "vyhrážanie" chorobami nezaberie, môžete mu dať ultimátum, že kým si neumyje ruky, nesmie na vás siahať, popr. určite neuškodí kúpiť, ako u predchádzajúceho prípadu, voňavé mydlo.

Čistenie zubov - Naozaj nechutná predstava sa bozkávať s človekom, ktorý si niekoľko dní (v tom lepšom prípade) nečistil zuby, že? Musí si to uvedomiť! Prečo si ich nečistí? Nemá večer a ráno dosť času? Večer ho donúťte ísť do kúpeľne skôr a ráno mu nastavte budík o 5 minút skôr. Nebaví ho to? Kúpte mu prírodnú kefku, ktorá je vyrobená z vetiev alebo koreňov stromov. Akokoľvek sa to zdá absurdné, vo svete má veľmi dobré výsledky a navyše to už nebude nuda! Vysvetliť mu, že mu páchne z úst (a mal by s tým niečo robiť) až vás to odpudzuje, určite bude mať tiež svoj efekt.

Špinavé prádlo po byte - S necháváním špinavej bielizne na zemi (či inde po byte) nejde urobiť asi nič lepšie, ako na to jemne upozorniť. Sústreďte sa najlepšie presne na čas, keď si partner bielizeň dáva dole, aby ste mu hneď mohli dať najavo, že patrí niekam inam. Poprípade môžete skúsiť ešte jednu vec, či to teda vydržíte - bielizeň neupratovať, teda nevyprat a počkať, až nebude mať v čom chodiť... Možno mu dôjde, že nabudúce by si mohol všetko upratať tam, kam to patrí.

Špinavý riad - U hŕbu špinavého riadu sa odporúča si urobiť nejaký poriadok, ako sme radili už vo článku "Delíte si s partnerom domáce práce?". Buď sa budete v umývaní riadu striedať alebo sa riad umyje hneď, čo sa zašpiní a vždy ten, kto ho ušpinil (čo je ale potom nevýhodné pre tých, kto varí). Alebo ešte lepšie si zaobstarať umývačku.

Grganie - Grganie u jedla alebo po jedle riešte tak, že či si to naozaj nemôže odpustiť, nech ide do inej miestnosti alebo to urobí potichu. Vysvetlite mu ale, že v spoločnosti sa to naozaj nesluší. Ak ani to nepochopí, tak až budete mať v pláne nejakú dôležitú schôdzku v peknej reštaurácii, nechajte ho radšej doma. Znie to možno kruto, ale predstavte si reštauráciu, tlmený hovor a ... zo sekundy na sekundu sa na vás upierajú desiatky očí a vy sa len cítite trápne...

Uľavovanie si od plynatosti - Každý si čas od času potrebuje takto uľaviť a je to prirodzené. Čo ale prirodzené nie je - keď partner schválne robí všetko pre to, aby to urobilo čo najväčší hluk, všetci to počuli a potom sa tomu ešte prihlúplo zasmial. Niektorí sa takto nehanbia ani pred cudzími ľuďmi! Nehľadiac na zápach, ktorý sa môže šíriť inak vyvoňanou miestnosťou... Postup je totožný ako u grgania.

Takéto návyky majú človeka naučiť rodičia, keď to neurobia, dopadá to presne tak, ako je popísané v predchádzajúcich prípadoch. Budete sa teda musieť na chvíľu zahrať na rodičov a "deti" prevychovať.

Musí si uvedomiť, že nikto nechce žiť s prasiatkom!

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: