Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Bozk

25.marec 2024
Bozk

Nie je nič intímnejšie a jednoduchšie ako bozk. Viete ale, že niekde vás za neho môžu aj potrestať?

Druhov bozkov je veľa, ako napríklad hravý, kúsavý, priateľský, na tvár, hlboký, francúzsky atď. Zážitok z prvého bozku nie je väčšinou ľuďmi popisovaný úplne pekne. Väčšinou sa dočítate, že ho prirovnáme k úhorom alebo k niečomu čudnému, mokrému, osobitnému. Pri bozkávaní záleží samozrejme aj na hĺbke, kde sa vaše jazyky prepletú, nechcete predsa toho druhého udusiť. Mnoho žien, ale aj veľa mužov si uvedomujú intimitu bozkov a bozkávanie. Bozk je taká prvá základňa toho, aby ste zistili, či spolu byť alebo nie. Prvý bozk vám napovie, či je medzi vami ozajstné napätie a emócie. A je obrovský rozdiel medzi bozkami a bozkávaním, keď je vám pätnásť alebo už napríklad tridsať rokov. Bozk a bozkávanie sa je zdravé, krásne a k láske patrí. Oveľa dôležitejšie než technika, je vaša kreativita a emócie, ktoré medzi vami v ten daný okamih panujú a prebiehajú. Ale pamätajte, že ak sa chystáte na dovolenku, aj za nepatrný bozk sa môžete dostať do problémov so zákonom. Vždy bude dobré si vopred zistiť, kde sa čo smie a nesmie.

Bozkávanie so zavretými očami

Rovnako ako sa nedá kýchať s otvorenými očami, tak sa asi ani nedá poriadne bozkávať s otvorenými očami. Váš mozog nedokáže spracovať viac zmyslov naraz. Keď budete mať totiž otvorené oči, tak sa nebudete bozku a bozkávaniu venovať naplno, budete si všímať vecí a vnemi okolo a nedokážete ho precítiť naplno.

Viete, že niekde môžete mať za bozk a bozkávanie opletačky so zákonom?

Francúzsko, Paríž

Údajne od roku 1910 je v Paríži na stanici bozkávanie zakázané. Dokonca na to existuje aj zákon, ktorý asi nebude nijako správne definovať sankcie, každopádne budete pokarhaní a môžete byť aj z nástupišťa vyprevadení. Ale zrejme sa bude jednať o veľmi starý zákon, ktorý sa nebude v dnešnej dobe až tak veľmi striktne dodržiavať, rovnako ako keď vo vlaku dostanete pokutu, údajne by totiž ten pokutující mal mať biele rukavice a meč, inak je pokuta vraj neoprávnená.

Turecko

Respektíve vo vnútrozemí si môžete privodiť nemalé problémy tým, že sa budete na verejnosti bozkávať.

Spojené arabské emiráty

Aj tu platí, že na prejavovanie citov na verejnosti opatrne. Inak tomu bude asi určite v dovolenkových letoviskách než mimo nich, ale aj tak nie je dobré sa dostať do sporu so zákonom.

Egypt

V Egypte je bozkávanie na verejnosti brané aj ako nežiadúce. Pozor na to!

polibek

Malajzia

Pozor si dajte v miestnom metre, tam by sa malo jednať o prísny zákaz bozkávania sa.

Thajsko

V tejto destinácii vraj nie je vhodné ani sa držať za ruky, ale rovnako ako platí v iných krajinách, cestovný ruch je veľmi podstatná časť príjmov pre danú krajinu a jej ekonomiku, a preto sa väčšinou vždy správajú k turistom veľmi zhovievavo. A chápu, že väčšinou na dovolenku jazdia práve páry, ktoré tu spolu chcú stráviť svoj voľný čas poznaním a romantikou.

Japonsko

Tu platí prísny zákaz, rovnako tak to má aj India.

India

Ako bolo napísané, v Japonsku platí to isté ako v Indii, prísny zákaz. Bozky sú v oboch krajinách považované za intímnu, osobnú a súkromnú záležitosť, a preto je nevhodné, aby boli prevádzkované na verejnosti a obťažovali ostatných v širokom i úzkom okolí.

USA

Áno, aj pre Ameriku platia určité obmedzenia, každý štát to má inak. Napríklad v Bostone nie je vhodné ženu bozkávať v nedeľu kvôli tomu, že sa jedná o duchovný, kresťanský deň. V Iowe nesmiete bozk predlžovať dlhšie ako 5 minút a v Rhode Islande nie dlhšie ako 3 minúty.

Španielsko, Taliansko, Bulharsko a iné Európanmi obľúbené destinácie

Tu sa netrestá bozk ani bozkávanie na verejnosti, ale pred návštevou danej krajiny je vždy dobré si overiť, čo sa tu smie a nesmie.

Výhody a zaujímavosti bozkov a bozkávaní sa

  • Všimli ste si, že pri bozkávaní sa väčšinou páry nakláňajú doprava? Nemecký výskumník údajne pozoroval cez 100 párov a poznamenal, že dve tretiny z nich naklonili hlavu na pravú stranu. Odborníci sa potom zhodli na tom, že toto pochádza už z doby, kedy ste ešte boli u mamičky v brušku, pretože bábätká vraj tiež nakláňajú hlavičky na pravú stranu.
  • Vedeli ste, že pri bozku zapájate najviac svalov? Celkom 146 svalov pre koordináciu, vrátane 34 tvárových svalov a 112 posturálnych svalov. Tím britských vedcov z Rayne inštitútu v University College v Londýne, študoval bozkávanie párov pod MRI skenerom a zistil, že bozk prevažne namáha orbicularis oris (alebo - svaly okolo vašej pusy). Pri bozkávaní teda váša tvár zažíva veľký telocvik.
  • Bozkávanie bolo aj zakázané. Dňa 16. júla 1439 ho v Anglicku zakázal kráľ Henrich VI. Dôvodom toho bolo, aby sa zabránilo šíreniu chorôb v celom kráľovstve.
  • Podľa Guinessovej knihy rekordov, je rekord pre najdlhšie-trvajúci bozk z Thajska a trval neskutočných 58 hodín, 35 minút a 58 sekúnd.
  • Bozkávanie má úžasné zdravotné výhody! Bozkávanie spaľuje kalórie, a to dokonca dve až tri za obyčajnú jednu minútu, posilňuje imunitný systém a zmierňuje bolesti.
  • Koľko strávi priemerný človek bozkávaním vo svojom živote? Odborníci odhadujú, že priemerný človek strávi touto činnosťou 20.160 minút svojho života.
  • Podľa výskumov, ktoré vedci vykonali, sa odhaduje, že približne 80 miliónov baktérií je možné pri bozkávaní preniesť iba za 10 sekúnd. Keď je teda váš partner chorý a jeho ústa plné bacilov, je to skvelý spôsob, ako sa nakaziť. Zároveň ale, keď ste obaja zdraví, je to výborná vec na posilnenie vašej imunity.
  • Podľa výskumov bolo tiež zistené, že muži majú extrémne malé množstvo testosterónu vo svojich slinách. Na základe toho by teda malo platiť, že ak sa budete častejšie bozkávať, tak môžete u svojho partnera zvýšiť aj jeho libido.

Vedeli ste, že aj bozkávanie má tiež svoj deň?

Medzinárodný deň bozkávania vznikol v roku 2006. Je to teda pomerne mladý sviatok a veľa ľudí o ňom určite ani nevie. Jeho dátum pripadá každý rok na 6.7.

Zdroj: https://mic.com/articles/147887/in-honor-of-international-kissing-day-here-are-4-reasons-why-kissing-is-actually-weird-af

[kač]

Zdieľajte tento článok na: