Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Najtrápnejšie otázky na prvom rande

27.november 2015
Najtrápnejšie otázky na prvom rande

Spoznáte milého človeka a dohodnete sa s ním na vašu prvú schôdzku. Nech ste žena alebo muž, určite ucítite ten pocit nervozity a skľúčenosti. Zrazu neviete, čo povedať, a tak jednoducho niečo trepnete. Tým ale môžete celé rande pokaziť...

Možností, ako pokaziť svoj možný budúci vzťah, je niekoľko. Najprv musíte druhého niečím zaujať. Či už je to svojím vzhľadom, nejakou aktivitou, alebo práve napríklad slovným prejavom. Je veľa "otrepaných fráz", ktoré môžete svojmu náprotivku povedať a už to ho môže dosť odradiť. Baliace hlášky typu "Stratil som svoje telefónne číslo, mohla by si mi dať svoje?" alebo "Ahoj, veríš na lásku na prvý pohľad, alebo okolo teba mám prejsť ešte raz?" nie sú práve tým najlepším, čo pre nadviazanie kontaktu môžete urobiť. Tieto hlášky sú väčšinou doménou mužov. Ale väčšina žien sú citlivé bytosti, ktoré po vete "Slečna, máte rada vietor? Ja že by som Vám ho tam fúkol" alebo "Slečna, viete, čo by som mal na Vás najradšej? ... No predsa seba" utekajú, ako najrýchlejšie dokážu . Skúste sa príjemne usmiať a uvidíte, že nabudíte lepší dojem.

Tak dajme tomu, že prvú fázu ste zvládli. Teraz už prebieha vaše prvé stretnutie. Aké vety by ste nemali za žiadnu cenu vypustiť z úst, aby schôdzka dopadla dobre?

Vety, ktorým by sa mali vyhnúť obe pohlavia:

Koľko peňazí zarábaš? - Samotná téma peňazí je nevhodná, nieto sa pýtať človeka, ktorého sme sotva spoznali, na to, koľko peňazí pristane mesačne na jeho bankovom účte.

S koľkými ženami/mužmi si mal/a sex? - Sex je intímna téma, ktorú by bolo lepšie nakúsnuť až pri najbližších stretnutiach a aj vtedy asi táto otázka nebude úplne vhodná.

Hovoríš so svojím/svojou ex? Ako často sa vidíte? - Táto otázka na nás prezradí, že sme pravdepodobne veľmi žiarliví, lepšie je sa jej vyvarovať.

Môžeš to dnes večer zaplatiť? Nepriniesol/a som si dosť peňazí. - Túto vetu asi povedia skôr ženy, aj muži vedia byť občas prefíkaní, ale uznajte sami, neznie to trochu hlúpo?

Koho budeš voliť? - Politika na prvé rande rozhodne nepatrí. Hoci sa o druhom snažíme zistiť čo možno najviac, ani jeden nechceme, aby rande skončilo hádkou. Také veci, ako kto koho volí, môžu zostať tajomstvom aj v dlhoročnom vzťahu.

Nemyslím si, že by som sa nejako predviedol/a, ale povedz, čo si myslíš ty. Ako som si viedol/a dnes večer? - Táto veta zaženie náprotivok do kúta a nie jeden je zaskočený a nevie, čo povedať. Čo má tiež povedať, keď s kladnou odpoveďou budete očakávať ďalšie rande a záporná odpoveď vo vás akurát vyvolá pocit menejcennosti? Ušetrite seba aj druhého od tejto vety.

Prečo si vôbec single? - Táto otázka znie, ako by si druhý nebol schopný nájsť partnera. Nie vždy ale je to jeho chyba a možno aj trochu trpí po nedávnom rozchode. Prečo mu to pripomínať?

Koľko vážiš? - To je dosť osobná otázka, navyše môže náprotivku trochu naznačovať, že s jeho váhou nie je niečo v poriadku, alebo my s ňou nie sme spokojní. Ak stojíte o ďalšie rande, na váhu sa radšej nepýtajte.

Nebude vadiť, keď sa k nám pripojí moja matka? - Úprimne - kto by chcel mať rodiča na svojom rande? Aj keby vaši rodičia boli zároveň aj vašimi najlepšími kamarátmi, rande je stvorené pre dvoch ľudí, vás a váš náprotivok.

Kam by si chcel/a ísť na medové týždne? - Riešiť medové týždne na prvej schôdzke? Aj keď je pravda, že niektorí muži zvládajú na prvom rande povedať aj vetu "Vezmeš si ma?" a to je asi horšie.

Podvádzal si niekedy niekoho? Podvádzal by si ma? - Nikto vám asi dobrovoľne nepovie, či niekoho podvádzal. Keby bol naviac dotyčný naozaj "nevinný", tak by to znelo, ako by ste ho z toho podozrievali...

Je to, čo som našiel/la na Googlu, pravda? - Ak poznáte celé meno osoby, s ktorou idete na prvú schôdzku, je možné si vopred trochu zistiť, do čoho idete. Ale ten druhý nemusí nutne vedieť, že ste ho takto sledovali a zisťovali si informácie. Je lepšie to nejako zaobaliť. Videli ste fotky s nejakým jeho pravdepodobným koníčkom? Skúste nenápadne začať konverzáciu na túto tému.

Na čo by sa nikdy nemali pýtať muži žien:

Bola si niekedy na potrate? - To je naozaj hrubá otázka. Pre ženu toto rozhodnutie nie je nikdy ľahké. Či už je to tak alebo tak a vy na to máte názor, aký chcete, nič s tým už rovnako neurobíte. A možno sa to dozviete, až keď vám bude žena dostatočne veriť na to, aby sa vám s tým zverila.

Čo myslíš, aké sú šance, že spolu dnes večer budeme mať sex? - Väčšinou sa na takúto otázku spýta muž, nie žena, čo si budeme klamať. Niektorí to dokonca očakávajú alebo berú ako samozrejmosť. Táto vec by mala vyplynúť sama od seba. Ale či sa bojíte, že by si to jeden z vás mohol zle vyložiť, radšej si ujasnite, kam až chcete zájsť.

Sú pravé? - Myslenie sú samozrejme prsia. Sú ženy, ktoré sa vyložene chvália tým, že majú silikónové prsia a sú ženy, čo sa za to skoro až hanbia (ale sú samozrejme rady, že ich majú). Neviete, ako na tom žena je, lepšie je o tom mlčať.

Na čo by sa nikdy nemali pýtať ženy mužov:

Čo myslíš, som viac alebo menej atraktívna, než tvoja bývalá? - Neustále porovnávanie sa žien s ostatnými ženami. Asi nikdy to neprestane, ale aspoň na prvom rande sa držte. Nebojte, minimálne fotku jeho bývalej určite niekedy uvidíte, nie je sa kam ponáhľať...

Nie si mamkin maznáčik, že nie? - Pravdepodobne žiadna žena nechce takého chlapa, ktorý v 40 rokoch býva stále u mamičky a nevie si ani vyprať. Ale nie je potrebné sa pýtať. Táto otázka znie celkom urážlivo a navyše - spoznáte to určite čoskoro.

Myslíš si, že som tučná/škaredá? - Ženy, ktoré trpia menejcennosťou, by sa mali na prvom rande trochu ovládnuť. Keď sa budete náprotivku páčiť, tak práve taká, aká ste!

Otázok, ktorým by ste sa mali vyhnúť (a nielen na prvom rande) je určite viac. Ale než budete dôkladne študovať každý článok na internete, sa radšej snažte prísť na rande pripravení a premyslite si, na čo sa chcete spýtať a o čom chcete hovoriť. A vymýšľajte na zbližovanie sa s opačným pohlavím lepšie vety ako Barney v seriáli Ako som spoznal vašu matku - "Už sa poznáš s Tedom?" (aj keď je legendárny!).

[Lil]

Zdroj:

https://www.quora.com/What-are-the-most-awkward-questions-you-could-plausibly-ask-someone-on-a-first-date

http://goodmenproject.com/men-and-dating/16-questions-you-should-never-ask-on-a-first-date/

http://www.emimino.cz/diskuse/nejtrapnejsi-balici-veta-116655/

Zdieľajte tento článok na: