Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako sa správať na prvom rande

8.september 2015
Ako sa správať na prvom rande

Viete, čo ovplyvňuje úspech prvého rande? Ide o prvú, najdôležitejšiu schôdzku, ktorá môže skončiť vzťahom alebo dokonca láskou na celý život a prvé okamihy i poznávania, na ktoré nikdy nezabudnete. Lenže, ako sa správať, kam vyraziť a čo všetko na seba hneď na prvýkrát prezradiť? Na prvej schôdzke je možné urobiť veľa chýb, ktoré vás vo výsledku môžu pripraviť o potenciálnu budúcu partnerku alebo partnera.

Keď sa vám podarí dostať ženu na prvú schôdzku, máte už čiastočne vyhrané. Prvá méta je za vami. Ak ste rodení zvodcovia, tak celkom iste viete, ako sa na prvom rande správne správať. Aj vtedy však nemusí byť núdza o prekvapivé situácie. Ak sa na prvom rande stane naozaj čokoľvek, najdôležitejšie je vedieť sa s danou situáciou vyrovnať. Môže sa stať, že jej "zrazu" príde esemeska od bývalého priateľa a v tú chvíľu budete mať po stretnutí. A čo keď ju začnete viditeľne nudiť? Na čom teda závisí úspech vášho prvého rande?

Relaxujte

Pred prvou schôdzkou je dobré si urobiť čas sami na seba. Zarelaxovať si spôsobom, ktorý je vám najpríjemnejší. Záleží na vás, či je to horúci kúpeľ, prechádzka, dobré jedlo, správna kniha alebo posedenie s priateľmi. Snažte sa hodiť do kľudu a nemyslieť na to, čo vás čaká. Pokúste sa príjemne naladiť.

Vystupovanie a komunikácia

Najdôležitejšie je na prvej schôdzke vaše správanie a vystupovanie. Patria sem všetky prejavy počas tohto stretnutia samotného. Najviac ľudia vnímajú tzv. neverbálnu komunikáciu, čo je všetka mimika a gestá, ktoré robíte aj nevedomky. Ženy potrebujú cítiť z vášho jednania istotu. Nehľadajú "svojrázneho", ale keď sa budete správať sebaisto, tak máte oveľa väčšiu šancu na úspech. Sebaistou neverbálnou komunikáciou sa rozumie tiež napríklad to, že vám vyberie miesta na sedenie bez zaváhania. Nepotia sa mu ruky, neklope sa, tvár zostáva pokojná, chôdza je sebaistá a pohyby plynulé. Tiež sem patrí výber vami použitej vône. Jedná sa o akejkoľvek neverbálne prejavy. Nemožno samozrejme ustrážiť akýkoľvek pohyb a kontrolovať sa nekontrolovane, ale môžete sa ideálu aspoň priblížiť. Čím bližšie k ideálu budete, tým väčšie sú vaše šance. Ak sa vám podarí zvládnuť neverbálnu časť komunikácie, tak sa zostáva ešte zamerať na tú verbálnu časť. Verbálnou časťou sú témy k hovoru. Je treba voliť skôr tie menej náročné témy. Prvé rande je predsa len skôr o vzájomnom poznávaní sa. Rozhodne by ste nemali na prvej schôdzke o sebe hovoriť všetko, čo sa týka vášho súkromia. Ženy majú rady, keď sú muži záhadní a nedostupní. Priťahuje ich to, že musia o niečo bojovať a o niečo sa biť. Je teda lepšie nechať skôr ženu, nech hovorí o sebe. Čím viac ju dokážete spoznať hneď na prvej schôdzke, tým viac o nej budete vedieť pre ďalšiu schôdzku, ktorú môžete pojať originálne, aby ste ju zaujali ešte viac. Počas celej schôdzky načúvajte, buďte vnímaví. Snažte sa klásť neutrálne otázky, aby ste sa dozvedeli niečo o názoroch a životných postojoch partnera. Už len z mála dokážete poznať, či by sa k vám dotyčný vlastne hodil.

Postavenie v spoločnosti

Tzv. sociálne postavenie je tiež veľmi dôležité aj keď každý/každá tvrdí, ako pre nich peniaze nehrajú rolu. Ak dáte žene najavo, že ste v spoločnosti o niečo vyššie postavený, budete ju o to viac priťahovať. Jedným zo znakov sociálneho postavenia môže byť napríklad automobil, ktorým prídete, alebo tiež vrelé privítanie od obsluhy podniku, ktorý pravidelne navštevujete, kde sa cítite dobre a kde sa dokážete uvoľniť, aby sa vám netriasli ruky.

Viete, kedy si môžete byť istí, že to dopadne dobre?

Ak má žena naklonenú hlavu, je jej vidieť krk a zároveň ukazuje vnútornú stranu ruky, podopiera si hlavu a celkom iste si ešte navyše hrá s vlasmi, tak je táto žena úplne otvorená komunikácii a dotyčný muž ju zaujal. Keby sa muž v túto chvíľu rozhodol ženu pobozkať, mal by uspieť. Rozšírené zreničky signalizujú sexuálny záujem, ľahký úsmev zaujatie.

Prostredie zvolené pre prvú schôdzku

Je dôležité sa zamýšľať aj nad prostredím, kam chcete vášho potencionálneho partnera pozvať. Stále platí, že miesta ako reštaurácie, kino, kaviareň či park sú pre prvé rande najlepšie a najvhodnejšie. Dôležité je, aby miesto schôdzky bolo ľahko dostupné a predovšetkým pohodlné. Pre výber miesta je dôležitá aj ročné obdobie. Ťažko budete voliť reštauráciu bez klimatizácie, keď bude vonku teplo až horúco. Ak je rozhodovanie na vás, vyberte nejaké neutrálne miesto, kde sa cítite dobre. Ak máte obľúbený bar, reštauráciu alebo kaviareň, rozhodne zamierte tam, kde sa cítite sebaistí.

Naladenie na schôdzku

Nálada sa samozrejme premieta do celkového výsledku stretnutia. Niekedy je možno aj lepšie, ak tá strana, ktorá sa na to naozaj z nejakého vážneho dôvodu necíti, či nemôže, aby schôdzku zrušila či presunula na inokedy, ak to bude len trochu možné.

Prvý dojem

Prvý dojem a prvé tri sekundy rozhodnú, ale na celkovom výsledku stretnutia sa väčšinou podieľa len okrajovo. Dôležité ale je, ako sa s ním dokážete vysporiadať. Či si nevyložíte alebo si sami neurobíte tú škatuľku, do ktorej ho/ju zatvoríte. Škatuľkou je myslené napríklad to, že blondíny sú hlúpe. Ten, čo má zelené oči je podvodník atď. Je potrebné aj s týmto počítať. Keď už poznáte, že sa vám prvý dojem nepodaril, môžete danú situáciu buď uviesť vo vtip, alebo ju jednoducho prejsť.

A ako stopercentne pokaziť prvé rande:

Viete, aké sú najčastejšie chyby, ktoré trápia predovšetkým menej skúsených zvodcov? Je ich celkom dosť. Preštudujte si nasledujúce body, aby ste to nepokazili hneď na začiatku.

Výber miesta

Nesnažte sa byť za každú cenu originálni, môže sa vám to vypomstiť. Vybrať za každú cenu nezvyčajné miesto za účelom tzv. očarenia ženy je pomerne dosť častou chybou. Uvedomte si, že žena, ktorá s vami pôjde na rande len a len preto, že ste ju nalákali na báječný výlet, tak o vás samotných asi zase taký záujem nemá. Budete sa snažiť úplne zbytočne. Horšou možnosťou môže byť to, keď o vás na začiatku žena záujem mala, ale kvôli vášmu šialenému a originálnemu nápadu na uskutočnenie schôdzky s vami nakoniec nikam nešla.

Správanie na schôdzke

O úspechu prvej schôdzky aj tak rozhoduje najviac vaše vystupovanie, nie zvolené miesto. Keď nebudete vedieť, kam ju pozvať, vyberte cukráreň, reštauráciu, park, čajovňu. Jednoducho nejakú klasiku, originálni môžete byť až na ďalšej schôdzke.

Nemeškajte

Nepokojne postávajúca osoba, ktorá sa neustále pozerá na hodinky a čaká, nebude ani omylom dobre naladená na schôdzku s vami. Dajte si naozaj veľký pozor, aby ste partnera nenechali čakať viac ako 15 minút. Pokiaľ by bolo škaredé počasie, tak radšej len minút 10. Dobré je naopak prísť na miesto o niekoľko minút skôr pred vašou plánovanou spoločnou schôdzkou. Máte tak i možnosť sa niekde schovať a vidieť, kto naozaj príde. Môžete dopredu podľa jej výrazu lepšie odhadnúť jej rozpoloženie, náladu a lepšie zapôsobiť.

Tak obľúbené vtipy

Každý z nás má tendenciu, pokiaľ dôjde na chvíľku ticha, ju udusiť tým, že začne hovoriť vtipy či historky, ktoré zažil. Je to v poriadku len do tej doby, kým sa od týchto vtipov nebude odvíjať vaša debata aj ďalej. Aj keď  partner predstiera zaujatie, v kútiku svojej duše sa týmito historkami môže nudiť. Navyše vás môže potom považovať aj za nemravného. Je naozaj úplne bežné, že sa na prvej schôdzke tiež občas mlčí. Väčšina žien je veľmi zhovorčivá a ak sa ujmú slova, dávajte si pozor na to, čo hovoria. Môžete si pripraviť doplňujúce otázky. A hlavne, nehovorte stále len o sebe!

Skákanie do reči

Ak viete, že sa v niečom mýli alebo hovorí hlúposti, nepresviedčajte ho alebo ju o svojej pravde. Prejdite to. Každý máme svoju hrdosť a chceme sa blysnúť. Máme preto tendenciu skákať druhému do reči, presviedčať ho či ho inak dopĺňať. Pamätajte si, že keď vám ona hovorí nejaký svoj zážitok alebo svoju myšlienku, nechce, aby ste ju prerušoval. Páčilo by sa to vám? Jej rozprávanie rozhodne nedopĺňajte tvrdením typu: "Ale ja si myslím, že keby ste to urobili takto tak by ste..."

Prirodzenosť predovšetkým

Je jasné, že vaša snaha o zaujatie bude veľká, ale pozor, aby ste nepôsobili moc kŕčovito a neprirodzene. Dobrý dojem si tým pokazíte. Ženy majú tendenciu sa pripravovať až prehnane a nakoniec sa môžu cítiť nesvoje. Snažte sa teda vyraziť vo svojom pravom štýle. Džínsy a tričko nikoho neurazia. Dôležité je zostať sám sebou. A hlavne, ak by sa pozvanie na kávu podarilo, môžete ďalej pokračovať v príjemnej prechádzke a popravde, dámy, na ihlách to asi nebude to pravé, keď normálne chodíte v teniskách.

Nervozita

Každý je z prvej schôdzky nervózny a kto tvrdí že nie, klame! Dajte si pozor na prejavy svojej nervozity.

Buďte pozitívny

Vyvarujte sa negatívnych a smutných tém. Nikto nechce hneď na prvej schôdzke počúvať problémy. Každý máme tých svojich dosť. Určite dôjde na tému skoršie vzťahy. Tomu sa tiež pravdepodobne nevyhnete, avšak akonáhle k tomu dôjde, snažte sa čo najskôr hovoriť o niečom inom. Nerozoberajte ich. Hovorte o svojich záujmoch, veďte konverzáciu v odľahčenom duchu, hovorte o tom, aké máte plány v nadchádzajúcich dňoch, o obľúbenej hudbe. Nepleťte si stretnutie s výsluchom, nemusíte zmieňovať svojich bývalých partnerov. Aby bolo všetko na dobrej ceste, je potrebné, aby medzi vami vznikol príjemný priestor na debatu. Témy vhodné k hovoru nevymýšľajte dopredu. Ak si budete rozumieť, príjemná konverzácia vyplynie a príde sama od seba.

Úsmev prosím

Hovorí sa, že oči sú okno do duše a úsmev kľúčom k úspechu. Úsmev vám dodá iskru a predovšetkým dobrú náladu. Ak sa usmievate, dávate tým najavo že sa cítite dobre. Usmievajte sa a bude to náznak toho, že sa vám dotyčný/dotyčná páči. Ak sa usmeje, usmejte sa tiež. Ak vám na schôdzke naozaj záleží, snažte sa sledovať jeho/jej reakcie a prispôsobte sa. Nebuďte príliš horliví, mohlo by to mať opačný výsledok.

Vypnite telefón

Vypnite svoj mobilný telefón, rozhodne asi v tú dobu nebudete chcieť čítať správu od vášho expartnera/expartnerky. Na nálade by vám to nepridalo. Ak to naozaj nejde, aby bol vypnutý, zmeňte si aspoň tie divné zvuky pre prichádzajúce hovory a esemesky. Asi nebude nič príjemné, keď vám počas vašej schôdzky telefón zagrgá, aby vám oznámil, že vám prišla esemeska. Nedaj bože od ex či niečo "dôležitého", čo by vás dokázalo len vytočiť a poslať budúcnosť celej schôdzky do hája.

Platenie

Mal by to byť samozrejme muž, kto navrhne, že útratu zaplatí. Takže, ak to neodsúdite ako staromódne gesto, tak prečo nie, môžete s kľudným srdcom súhlasiť a platenie ostane na neho. Keď žena ponúkne zaplatenie vašej spoločnej útraty, tak tým dáva šancu a otvára možnosť ďalšej schôdzke, s tým, že nabudúce bude na oplátku platiť muž. Rovno si tak teda môžete dohodnúť termín ďalšej schôdzky.

Chválenie sa kamarátom a kamarátkam

Kamarátky a kamaráti sú zakázaní. Nechváľte sa so svojim potencionálnym partnerom alebo partnerkou, keď ste s ním práve na rande a ešte sa len oťukávate a nechodíte spolu. Stále je tu ešte šanca, že to jednoducho nedopadne a že to nie je ten pravý partner či partnerka.

Určite sa teraz pýtate: "Uspejem?"

Keď sa vám podarí skĺbiť aspoň polovicu uvedených tvrdení, tak máte veľkú šancu. Je potrebné všetko vyvážiť tak, aby to klaplo, nepodceňujte neverbálne signály ani výber miesta. V každom prípade vám držíme palce!

[kač]

Zdieľajte tento článok na: