Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Kazia peniaze charakter?

5.jún 2015
Kazia peniaze charakter?

"Peniaze hýbu svetom, za peniaze si môžem kúpiť všetko, bez peňazí sa nedá žiť, peniaze mi prinesú šťastie." Najskôr by sa nenašiel nikto, kto by nedávnemu výhercovi obrovských peňazí v lotérii nezávidel. Každý, kto niekedy trochu zazávidel, si položil otázku: "Čo by som s tými peniazmi urobil?". Názorov a odpovedí je mnoho: "Kúpil by som si dom, odsťahoval sa, prehral by som to v kartách". Aj takú odpoveď som už počula.

Jedni závidia, iní sú naštvaní, že si práve nestavili, pretože by tými výhercami boli rozhodne oni. Ostatní závidia a výherca má pritom pomaly infarkt. Taká obrovská výhra so sebou prináša aj mnoho starostí. Čo keď si napríklad niekto všimne, že ste vyhrali? Čo ak sa to niekto dozvie? To budete mať naraz celú kopu priateľov. Každý z nás si praje nechodiť do práce, vyhnúť sa stereotypu, nemať "žiadne" starosti, kúpiť si, čo si vždy prial. Ale je otázka, či je to ozajstné šťastie. Myslíte si, že vám výhra takých peňazí dokáže zabezpečiť bezproblémový život, ktorým si prejdete v pokoji? Nebude vám aj napriek tomu niečo chýbať? Nebudete v podstate sami? Neprinesie vám to viac problémov ako šťastia? Na začiatku sa začne zákonite hrozný kolotoč udalostí, kedy sa vám bude snažiť votrieť do života každý a o pokojnom živote si môžete nechať len snívať.

Kde ich vziať?

Ak nie ste tí šťastní, čo sa dostanú k majetku bez práce, tak sa môžete zaradiť do skupiny ľudí, ktorá sa za bohatstvom ženie celý život svojpomocne. Možno príde nejaká geniálna myšlienka, ako sa k peniazom dostať ľahšie. Ďalšou možnosťou je dedičstvo po bohatej tetuške z Ameriky, ale popravde, týchto vyvolených tiež veľa nebude. To by do vás možno skôr udrel blesk, než by sa taká teta našla.

peniaze

V neposlednom rade sa ponúka možnosť, že si ulovíte bohatého partnera, bohatého milenca či milenku. Otázkou zostáva, či to stojí za to. Budete o neho alebo o ňu bojovať s mnohými zlatokopmi a zlatokopkami. Ak sa vám nakoniec podarí ho alebo ju konečne uhnať, nemusí to byť vôbec jednoduché. Pripravte si trpezlivosť a pevné nervy. Odmenou vám môže byť tiež len život v zlatej klietke. Je samozrejme rozdiel v tom, ako k peniazom vaša polovička prišla. Či svojpomocne alebo inou možnosťou. Väčšinou sa tiež objaví situácia, kedy má partner veľký majetok, ale korunku nepustí a doháňa vás skoro až k poníženiu. Novodobý strýko držgroš? Niektoré veci si za peniaze nekúpite. Čo pravá láska a krásny pocit zamilovanosti, spokojné manželstvo a plný dom cupitajících detičiek?

A kazia skutočne charakter?

Stále nie je zodpovedaná tá jedna jediná otázka, či naozaj kazia peniaze charakter alebo nie. Čo ak predsa len nekazia, ale iba odkrývajú ten skutočný? Ak musíte, vystačíte aj s málom. Dokážete pomôcť druhým, keď chcete. Ale čo keď ich máte veľa alebo dokonca až príliš? Rozhadzujete za nezmysly, ale podáte pomocnú ruku niekomu, kto to naozaj potrebuje? V ten moment sa ukáže, akí naozaj ste.

peniaze_charakter

Bez peňazí to v spoločnosti nejde a nefunguje, rozhodne nie v tej dnešnej. Potrebujeme ich k našej existencii. Platíme bývanie, poistenie, odev, jedlo a proste všetko. Celý váš život je v podstate boj a hon za majetkom. Ak budete pracovať, môžete sa za odmenu mať lepšie a lepšie. V opačnom prípade sa vám ponúkajú rôzne pôžičky či úvery. Než si ich vezmete, všetko si prepočítajte a zvážte, či ich k svojmu životu naozaj nutne potrebujete. Je super mať doma obrovský a najnovší typ televízie cez celú stenu, ale čo keď vám potom splátky nabúrajú rozpočet? Je na každom z nás, ako sa rozhodne, ale zamyslieť sa dopredu je nutné.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: