Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vraždy z lásky

22.október 2023
Vraždy z lásky

Každý, kto bol niekedy zamilovaný, asi vie, že láska nás "núti" robiť veľa bláznivých vecí. Zabitie človeka kvôli láske je už ale úplne iná vec. Aj keď to možno ani netušíme, deje sa to častejšie, než si myslíme...

Vražda z lásky - čo vás napadne pri tomto spojení? Môže to byť vražda zo žiarlivosti, posadnutosti druhým, ale aj z nenávisti alebo dokonca tak vystupňovanej "lásky", že toho druhého zabijeme. Preto, že sa nám lásky nedostáva, alebo naopak aj preto, že bezhranične milujeme. Možností je veľa, ale výsledok je rovnaký - mŕtvy a druhý pravdepodobne odsúdený na niekoľko (i desiatok) rokov väzenia. Ale aj v tomto sú výnimky.

Holandsko a vražda z lásky

V Holandsku v roku 2008 zavraždil Albert Hering svoju matku. Tá nebola ani v poslednom štádiu vážnej choroby, ani netrpela bolesťami. Bola len zoslabnutá starobou a skoro slepá - bolo jej 99 rokov. Preto jej lekár odmietol urobiť eutanáziu. Hering sa teda rozhodol svoju matku usmrtiť sám. Tak veľmi ju vraj miloval, že nechcel, aby sa ďalej trápila. Namiešal jej koktail z liekov, ktorý ju zabil a on si to celé nahrával na kameru, aby mal dôkaz, že jeho matka už nechcela žiť. Položil jej pred smrťou otázku, či chce ešte žiť. Štátny zástupca ocenil jeho "dobrý úmysel". Nechcel ho odsúdiť za vraždu, ale za porušenie zákonu o eutanázii. Súd nakoniec obžalovaného úplne oslobodil s tým, že vraj konal v situácii s časovou tiesňou, zachoval všetky zákony a namiešal "správny kokteil". Zákon však jasne hovoril, že osoba, ktorá vykonáva eutanáziu, musí byť lekár. Od tejto doby sa v Holandsku na eutanáziu pozerá úplne inak. Stúpol počet eutanázií o 156%, ale toto číslo môže byť aj oveľa vyššie. Vraždy z lásky v Holandsku očividne teda nie sú vraždami.

Prípadov vrážd z lásky je naozaj veľa. Prečítajte si ďalej, čoho všetkého sú ľudia pre lásku schopní urobiť a ako boli za svoje činy potrestaní.

Muž zabil násťročného milenca svojej ženy

Eric McLean sa snažil v roku 2007 vraždou z lásky zachrániť svoje manželstvo. Zastrelil 18sť ročného milenca svojej ženy. Tvrdil, že ho strelil omylom, keď videl, ako stojí pri svojom aute u jeho domu. Milenec odmietol opustiť toto miesto a McLean mu vyhrážal s pištoľou pri hlave, z ktorej omylom vystrelil. Následne zavolal 911 a priznal sa, že milenca zabil. Štátny zástupca ho označil za chladnokrvného vraha, ale bol odsúdený za bezohľadnú vraždu a dokonca o rok neskôr vyhral súboj o opatrovníctvo jeho synov.

Vražda pri páde z lietadla

Els Clottemans a Els Van Doren zdieľali okrem lásky k parašutizmu aj niečo iné - jedného milenca. Tieto belgické ženy sa chystali skočiť z lietadla v novembri 2008. Doren skočila o sekundu neskôr ako ostatné, nezúčastnila sa totiž zostavy. Akonáhle bol ale čas otvoriť padák, nestalo sa tak, zostal zaseknutý. Zistilo sa, že podozrivou sa zdá byť Clottemans, pretože sa po rozhovore s políciou snažila spáchať samovraždu. Poslala anonymný list  manželovi Doren a anonymne volala milencovi. Snažila sa znovu zabiť, pred tým, než sa dostala na súd. Bolo zistené, že s padákom bolo manipulované. Clottemans bola obvinená za vraždu zo žiarlivosti a odsúdená na 30 rokov.

Matka urobí pre svoje dieťa všetko

Je známe, že matky by pre svoje deti urobili prvé i posledné, ale Frances Inglis zašla trochu priďaleko. V roku 2008 zabila svojho syna, ktorý ležal v nemocnici, so smrtiacou dávkou heroínu. Ten bol vo vegetatívnom stave s ťažkým poškodením mozgu. Hovorila, že si myslí, že má veľké bolesti a chcela mu od nich uľaviť. Snažila sa ho zabiť dokopy dvakrát, prvýkrát neodhadla smrtiacu dávku. Bola obvinená z pokusu o vraždu, z vraždy a odsúdená na minimálne deväť rokov vo väzení. V roku 2010 bol ale trest skrátený na päť rokov.

Opak matky, ktorá urobí pre svoje dieťa všetko

Susan Smith sa snažila napraviť svoje manželstvo s mužom, ktorý nechcel tzv. ready-made rodinu (tzn. byť mladý, urobiť si rýchlo deti a vziať sa), ktorú ale už mali. Tak poslala svoje 2 deti v idúcom aute do jazera. Pár potom predstieral, že deti hľadá, že im ich niekto uniesol, ale nakoniec sa rovnako prevalilo, ako to v skutočnosti bolo. Žena bola obvinená za dvojitú vraždu a odsúdená na minimálne 30 rokov väzenia. Tento prípad sa stal v roku 1994, ale aj po 20tich rokoch matka odmieta tvrdenie, že by bola "nejaké monštrum".

Rodičia zavraždili svoje tri deti a nielen ich

V Quebecu na Silvestra roku 2008 bolo veľmi rušno. Cathie Gauthier a jej manžel Marc Laliberté zabili svoje tri deti zmesou antiemetík a sedatív. Následne Laliberté spáchal samovraždu podrezaním zápästia a zomrel na stratu krvi. 2. januára bola nájdená Gauthier v jej dome s podrezaným zápästím potom, čo zavolala 911. Prežila. A hoci tvrdila, že to všetko bol nápad a plán jej manžela a on bol zodpovedný za úmrtie detí, prokurátor mal iný názor - že to bola práve ona, kto kúpil lieky, ktoré otrávili ich deti a tak bola vinná rovnako, ako jej manžel. Bola uznaná vinnou za premyslené vraždy svojich detí a odsúdená na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia po dobu 25 rokov.

Nenechajte sa ale mýliť, takéto prípady sa nestávajú len v Amerike ale aj inde vo svete. 

Samovražda matky a dcéry

Marie Sonbolová mala so svojou 19sť ročnou dcérou dohovorenú samovraždu. Namiesto toho jej ale niekedy medzi 3. - 6. septembrom 2012 v stane prerezala hrdlo. Porezala aj seba, ale prežila. Dcéru vraj prestávalo baviť žiť a tak sa rozhodli zo sveta odísť. Jej druhá dcéra potvrdila, že sa matka zaoberala ezoterikou a jej syn dokonca tvrdil, že bola súčasťou sekty. Obhajca Sonbolovej dával jasne najavo, že to, čo žena urobila, bolo najvrcholnějším prejavom lásky, že dcéra sa na smrť dokonca začala tešiť, keď jej matka sľúbila, že odídu z tohto sveta spoločne (čo sa však aj tak nestalo). Sonbolová dostala trest odňatia slobody na 8 rokov, po odvolaní sa jej trest zvýšil na 11 rokov.

Nie si so mnou, nebudeš s nikým

Radek Kavka v roku 2007 dobodal svoju bývalú priateľku kvôli tomu, že si našla iného priateľa. Podľa neho idylický vzťah sa rozpadol a on toto pomyslenie nezniesol. Zahŕňal ex-priateľku hovormi, SMS-kami a všetkými možnými odkazmi, aby sa ku nemu vrátila. Keď mu povedala, že má už iného priateľa, rozhodol sa, že ju zabije. Po čine sám zavolal na políciu a priznal sa. Chcel sa tiež zabiť, ale nepodarilo sa mu to. Bol odsúdený na 12 rokov väzenia.

Láska je krásna vec, ale všetko má svoje medze. Druhého si vážte, ale nerobte z neho majetok, ktorý vám patrí a za ktorý môžete rozhodovať.

[Lil]

Zdroj:
http://www.criminaljusticedegreesguide.com/features/10-worst-killings-committed-in-the-name-of-love.html

http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=vrazda-z-lasky-neni-v-holandsku-vrazdou

http://strakonicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/vrazda-jako-vyraz-silne-lasky-20130421.html

http://www.sexualne.cz/novinky/muz-odsouzen-za-vrazdu-ze-zarlivosti-z-lasky-se-nevrazdi-278

Zdieľajte tento článok na: