Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Trendy 21. storočia

13.január 2017
Trendy 21. storočia

Umelé nechty, nalepovacie riasy, predĺžené vlasy, plastiky... nie sme tak trochu umelí ľudia? Spísali sme niekoľko príšerných trendov, do ktorých sa ženy zamilovali. Ako sa na to ale pozerajú muži?

Väčšinou všetky trendy vznikajú práve tým, že ženy majú tú potrebu ich skúsiť. A keď už bola susedka, tak prečo by ona neišla tiež? Potom sú aj ženy, ktoré sú len zvedavé a chcú to jednoducho vyskúšať. Myslíte si, že je nevyhnutné, aby ženy bezhlavo nasledovali všetky nové a skrášľovacie módne trendy? A aký je názor mužov?

Umelé riasy

Vo veľkých a väčších mestách narazíte na veľa žien, ktoré tomuto trendu nenávratne prepadli. Veľa z nich v tom vidia predovšetkým tú výhodu, že nemusia používať riasenku a navyše vďaka umelým riasam získajú oveľa väčší objem ako s ktoroukoľvek kvalitnou či predraženou riasenkou. Používa sa buď metóda lepenia rias na riasy alebo sú dokonca aj celé pruhy rias, ktoré sa dajú nalepiť. Tie ale väčšinou používajú ženy len ku špeciálnym príležitostiam alebo na úrovni profesionálnych športovcov, ako sú napríklad tanečnice. Medzi ženami sa poslednou dobou rozširuje práve trend v podobe lepenia rias na riasy.

Ako to funguje?

Najprv si objednáte termín u nejakej dobrej kozmetičky, ktorá na túto metódu má potrebné školenie, prax a veľké portfólio spokojných klientiek. Aj v tomto odbore existujú kozmetičky, ktoré si svoju prácu nechajú aj draho zaplatiť, ale výsledok vás potešiť nemusí. Po príchode do jej salónu si ľahnete na kozmetické ležadlo, kde budete asi tak hodinu a pol až dve a pol hodiny ležať so zavretými očami. Je doporučované prísť nenamaľovaná a pokiaľ možno dvadsať štyri hodín pred tým nepoužívať riasenku vôbec. Po aplikácii na vaše riasy sa budete hneď musieť objednať na nový termín, kedy vám ich bude kozmetička tzv. Dopĺňať. Po dvoch až troch týždňoch je to nevyhnutné, pretože vám nelepené riasy začnú postupne odpadávať. Na tieto riasy je vhodné používať len špeciálne riasenky, oči neumývať vodou, nijako ich natáčať a už vôbec nie si ich samy odstraňovať. Dĺžka rias, ktorú si môžete zvoliť je len na vás, môžete si pridať aj najrôznejšie aplikácie, ako je napríklad malý kamienok. Pozor ale na to, že táto módna vychytávka tiež nemusí zostať bez problémov. Veľmi často sa objavuje aj alergická reakcia na lepidlo, ktoré je pre celú aplikáciu nevyhnutné.

Umelé nechty

Tento módny trend trvá už pomerne dlhší čas. Niektoré slečny a paní držia heslo, že čím dlhšie, trblietavejšie a farebnejšie nechty, tým lepšie. U umelých nechtov si ale tiež zároveň koledujú o možné plesne a deformácie nechtových lôžok. Nechty môžu byť akrylové alebo gélové. Ich aplikácia trvá podľa obtiažnosti, šikovnosti a skúsenosti vašej kozmetičky, môže to zabrať hodinu a pol ale aj tri hodiny.

Akým spôsobom sa aplikujú?

Najprv vám musia vaše nechty mierne obrúsiť, nalepiť umelé (tzv. typy), opäť opilovat, aby sa zmiernil prechod medzi nalepeným typom a vaším nechtom. Následne sa aplikuje akryl alebo gél v niekoľkých vrstvách. Umelé nechty je potrebné dopĺňať minimálne raz za tri týždne. Následne vám umelé nechty odrastú a už sú len spevňované gélom.

Trendy krásy

Umelé vlasy

Tiež jeden z obľúbených trendov. Je to pochopiteľné u žien, ktoré majú od prírody málo vlasov a trpia tak komplexom. Vlasy sú totiž obrovským symbolom ženskosti. Môžete si ich nechať nadviazať a tým predĺžiť alebo zhustiť či dokonca oboje. Táto záležitosť je drahšia, najmä ak si to budete nechávať robiť naozaj kvalitne a odborne, aby sa nestalo, že by rozdiel poznalo široké okolie hneď na prvý pohľad. Rozhodne sa pri výbere vlasov a salónu neoplatí šetriť, rovnako ako u rias. Keď už sa naozaj rozhodnete, dajte si pozor, aby váš partner nebol prekvapený, až vás bude chcieť pohladkať po vláskoch. Niektorým ženám určite pristanú omnoho viac krátke vlasy ako napletené dlhé a nezmyselné chuchvalce napríklad iného druhu etnických vlasov.

Falzifikáty značiek

Nielen ženy, ale aj muži si v dnešnej dobe myslia, že keď nemajú tú "pravú" značkovú vec, tak nie sú IN. Niekedy je však opak pravdou. Je veľmi obľúbené objednávať tento tovar z Číny, kde vyjdú falzifikáty na pár korún. Avšak to, čo vám môže prísť vás tiež môže pred vaším okolím občas skôr zosmiešniť. Materiály nie sú kvalitné, veci väčšinou typicky zapáchajú a aj logá sa môžu trochu líšiť. Takže ak nemáte overené zdroje, je rozhodne lepšie sa takou značkovou vecou nechváliť. A keď už mať značku, tak si na ňu našetriť a naozaj si tú pravú značku dopriať. Nemusíte mať hneď vec za státisíce, stačí aj kvalitná drobnosť, ktorá vás bude patrične prezentovať.

Permanentný make-up

Vytetované obočie alebo linka na perách. Tiež jedna na prvý pohľad neprirodzená vec, ak sa každý deň nemaľujete, tak aby to zapadlo do vášho líčenia a pôsobilo to prirodzene. Permanentný make-up je vlastne tetovanie a môže sa stať, že sa postupom času vstrebe a na koži zanechá nepekné fľaky. Samozrejme ale, ak si bude nejaká žena pripadať nepríťažlivá z dôvodu nevýrazných očí alebo zle klenutého obočia, môže jej táto metóda pomôcť, ale je potrebné to po nejakej dobe tiež obnovovať.

Plastiky

Tiež jedna z módnych záležitostí. Na slovensku má umelé prsia už celkom dosť slečien a dám aj z modelingovej brandže. V cudzine ale väčšinou práve takéto modelky majú o dosť menšie šance uspieť. Aj väčšina mužov dáva prednosť radšej prsiam prírodným. Ostatné druhy plastík sú dnes tiež bežné, záleží však na tom, či sa to s nimi nepreháňa.

Farebné vlasy a melíry

Opäť záleží kto a kde vám ho urobí. Ale rozhodne červené alebo modré melíry, obzvlášť na krátkych vlasoch v pokročilom veku, vyzerajú naozaj divne. To isté platí aj o dámach v rokoch, ktoré si odmietajú priznať starnutie a farbia si hlavy na žiarivé farby alebo sa snažia na svojich hlavách vymýšľať akékoľvek bláznivé a nie veĽmi obvyklé kreácie. Nie inak je tomu aj v prípade získania tej pravej "prirodzenej" blond farby. Postupom času, ako sa vlasy vysušujú od neustáleho odfarbovania, tak strácajú lesk a končeky môžu pôsobiť veľmi nepekne a predovšetkým nezdravo.

A čo na to muži?

Ich názory sa dosť líšia, ale väčšinou prevažuje, že ženy by mali byť prirodzené nielen správaním, ale aj vzhľadom a radšej než aby mala na sebe čokoľvek umelého, by mala radšej vedieť poriadne uvariť a bola svojská.

Je to ale len na vás, čo sa rozhodnete vyskúšať, napríklad v Bratislave určite nájdete mnoho odborníkov.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: