Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo vziať po prvom rande nohy na plecia?

13.jún 2017
Prečo vziať po prvom rande nohy na plecia?

Prvé rande je najdôležitejšie a keď všetko dobre dopadne, môže to vyústiť až v perspektívny a trvalý vzťah. Sú ale aj náznaky a dôvody, kedy sa oplatí vziať radšej nohy na plecia a včas utiecť.

Na prvom rande chce každý urobiť ten najlepší dojem. Niekto sa kvôli tomu môže stresovať niekoľko dní dopredu, iný zase bude akékoľvek chyby ospravedlňovať a zatvárať nad nimi oči. Existuje ale niekoľko dôvodov, ktoré by ste rozhodne prehliadať nemali a kvôli ktorým by ste mali vziať radšej rýchlo nohy na ramená a na druhú schôdzku radšej zabudnúť.

Čoho všetkého je dobré si na prvom rande všímať?

Je jasné, že niektoré situácie sa môžu stať úplne neočakávane. Môže sa stať, že sa vám alebo jemu na šatách objaví fľak, napríklad od kávy. Nemá zmysel kvôli tomu hneď vyvolávať tú najväčšiu paniku, ale zároveň je dobré sa zmieniť, čo sa vám stalo a že štandardne nechodíte ako prasiatko. Alebo sa môže stať nejaká dopravná komplikácia, ktorá spôsobí, že dorazí on alebo vy neskôr. Aj v tomto prípade je dobré hneď na úvod vysvetliť prečo k vášmu zdržaniu došlo alebo ešte lepšie, poslať vopred SMS o vašom predpokladanom meškaní. Vykomunikovat sa dá všetko, a ak s vami bude chcieť váš potencionálny partner naozaj randiť, ​​počká na vás.

Vzhľad

Prvý pohľad a s tým spojený prvý dojem sú najdôležitejšie. Poriadne si ho prezrite a ovoňajte. Ak je jeho hygiena už na prvom rande otrasná, rozhodne nebude lepšia na druhej ani na tretej schôdzke.

Neskorý príchod

Ak sa ospravedlní, dá sa to ešte tolerovať, ale ak sa k svojmu oneskoreniu nebude vôbec vyjadrovať, znamená to, že je pre neho nedochvíľnosť na dennom poriadku. Takže môžete počítať s tým, že bude chodiť neskoro neustále a vás to začne skôr alebo neskôr rozčuľovať.

Pozdravenie

Ako vás privítal? Aj pozdravenie je veľmi dôležité. Váš partner vás bude po celý zvyšok života reprezentovať a určite sa za neho nechcete neustále hanbiť, utečte čo najskôr.

Voľba miesta

Bol kreatívny, nápaditý alebo vás naopak vzal do tej najhoršej krčmy, ktorú vo vašom okolí máte? Prečo to urobil? Možno je to kvôli tomu, že je na také divné prostredie zvyknutý.

Historky

Baví vás historkami so svojimi kamarátmi, ktorí sa vám javia ako ľudia, s ktorými by ste sa nechceli nikdy stretnúť? Prídu vám jeho historky trápne? Tak budú pre vás trápni aj tí jeho kamaráti. Priateľov si vyberá sám a sú tiež jeho vizitkou.

Mamánok

Hneď na prvej schôdzke má potrebu rozprávať o svojej mamičke a čo len či vám povie, že u nej aj býva. Znamená to, že mamička bude vždy na prvom mieste a bude mať posledné slovo. Pre vás to znamená len jediné, vyrazili ste na rande s mamánkom.

Parič

Prišiel po párty? Je dokonca ešte mierne podnapitý? Asi mu o vašu prvú spoločnú schôdzku veľmi nešlo. Keby mu na nej záležalo, pripravil by sa na ňu lepšie a rozhodne by si dal aspoň jeden deň vo svojom užívaní pauzu.

Prečo vziať po prvom rande nohy na plecia?

Výber menu

Objednal si niečo ostrejšie? Potreboval niečo na guráž? Môže to znamenať, že mu alkohol chutí a to sa na perspektívny vzťah rozhodne nehodí.

Hovorí len o sebe

Nie je mamánok, ale je to "jajánok", stále hovorí len čo ja, ja, ja. Ľudia čo hovoria neustále len o sebe, majú obrovské ego, ktoré len ťažko prekročíte. Záleží im len na nich samotných.

Prejavuje sa hlasno

Jeho vystupovanie na vašej prvej schôdzke je veľmi hlasné. Chová sa ako neandertálec, ktorý chce byť zaujímavý a obdivovaný. Keď už sa takto chová na prvej schôdzke, je len otázkou ako sa bude správať aj na tej ďalšej.

Sprosté slová

Používa veľa sprostých slov. Má svoj vlastný slang a hovorí ako ten najposlednejší dlaždič. Dokážete si predstaviť, že sa bude rovnakým spôsobom správať medzi vašimi kamarátmi a pri spoločnom stole s vašou rodinou? Vaši najbližší a kamaráti asi nebudú z vášho nového a vulgárneho partnera dvakrát nadšení.

Ako sedí pri stole

Neverbálnu komunikáciu neradno podceňovať. Aj to ako sedí pri stole, vám napovie, aký skutočne je. Jeho posed môže byť veliteľský, sebavedomý alebo naopak hanblivý. Poriadne si ho prezrite.

Nevhodné správanie

K čašníkovi sa chová surovo. Stalo sa vám, že bol problém vo vašej objednávke a jeho správanie bude arogantné, nemiestne a hrubé? Ako sa potom bude správať k vám, keď sa stane nejaký veľký problém, ku ktorému sa bude musieť postaviť čelom?

Nezaplatí za vás

Na prvom rande by mal platiť muž. On by mal byť ten, ktorý bude chcieť vašu spoločnú útratu zaplatiť. Žena sa môže ponúknuť, že mu prispeje alebo to dokonca zaplatí, ale muž by jej to nemal dovoliť.

Hovorí o bývalom partnerovi

Na vašej prvej schôdzke hovorí o svojom bývalom partnerovi. Je normálne, že sa o svojom bývalom partnerovi zmieni, ale určite nie je vhodné, aby o ňom hovoril celé vaše prvé spoločné rande.

Nezaujíma sa

Na konci vášho rande sa nezaujíma, ako sa dostanete domov. Vôbec ho nezaujíma, kedy vám pôjde autobus a ani sa neobťažuje, aby vám zariadil taxi. Chcete mať doma niekoho, kto sa o vás vôbec nebude zaujímať?

Žiadne prvé rande nie je perfektné. Ale ak si na jeho prípravách dáte záležať, potrápite sa s výberom vhodného miesta, programu a nezabudneme tiež svojou vizáž, použijete dezodorant, môže sa po vzájomných sympatiách stať, že na vaše prvé rande budete spoločne spomínať ešte za veľa a veľa rokov. S výberom vhodného miesta môžete byť veľmi kreatívny, nemusíte spoliehať len na staré, dobré a osvedčené pozvanie na kávu. Aj na prechádzke, výstave, ale napríklad aj športom, dokážete zaujať. Keď budete takí, akí ste, máte väčšiu šancu, že sa vám rande a vzápätí aj vzťah naozaj vydarí. Ak hľadáte obaja to isté, určite nájdete spoločnú reč. Na rande môžete svojho partnera pozvať v Košiciach, každé mesto má spústu skvelých miest, kam vyraziť.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: