Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Hanbím sa a chcem sa zoznámiť

26.máj 2016
Hanbím sa a chcem sa zoznámiť

Idete autobusom, vlakom, metrom, ste v reštaurácii a uvidíte ho/ju! Bude to ako blesk z čistého neba. Čo ďalej? Čo keď to bude ten pravý/tá pravá.

Najdôležitejšie je správne zaujať. Je potrebné využiť váš šarm a zahodiť svoju hanblivosť. Je to typický ľudský pocit. Jedinci s nízkym sebavedomím sú väčšinou veľmi citliví a majú strach v mnohých situáciách. Majú strach, že nebudú poznať pravidlá alebo sa budú správať nejako nevhodne. Keď človek prežíva hanblivosť, cíti že niečo nie je v poriadku a jeho sebavedomie stále len a len klesá. Máme pre vás niekoľko typov, ako sa pokúsiť svoju hanblivosť nechať doma a urobiť správny prvý dojem nielen pri zoznamovaní.

Tu je niekoľko tipov, ako vystupovať na párty, urobiť dobrý prvý dojem, zaujať publikum, priblížiť záujem lásky a získať viac rešpektu pri práci

Ako sa nehanbiť na večierku?

Už nikdy sa neschovávajte len pri stolíku s jednohubkami. Vyrazte si tiež vybrať drink a predstaviť sa.

Urobte si plán vopred

Rozmyslite si vopred, o akých témach sa môžete s ostatnými pobaviť. Je dobré si zistiť, kto sa večierku zúčastní, aby ste lepšie vedeli, aké témy budú k hovoru vhodné. Ak budete vedieť o čom sa baviť, nemôže sa dostaviť žiadna nervózna odmlka a prípadná trápna pauza, ktorá by vás mohla vykoľajiť. Niektorí ľudia môžu mať s komunikáciou a hanblivosťou rovnaký problém ako vy a poteší ich, keď sa napríklad pokúsite nadviazať tému na domácich miláčikov, kvietky na záhrade, cestovanie, deti atď.

Buďte informovaní

Ak sa na nejaký večierok chystáte vopred, venujte pár dní vopred aktuálnemu dianiu vo svete. Nemusíte byť hneď odborníkmi na súčasnú situáciu, ale určite bude príjemné, keď budete vedieť, o čom sa ostatní bavia a vy sami budete môcť pridať nejaký svoj objektívny názor. Nesnažte sa zapôsobiť na ostatných, buďte sami sebou a zapojte sa do debaty, keď o téme niečo naozaj viete. Ak o preberanej téme neviete nič, radšej mlčte, neprimeranou poznámkou by ste sa mohli strápniť a zaujať skôr negatívne.

Cvičte

Aby ste sa vyhli "faux-pa", nacvičte si svoj úsmev a svoje pohyby pred zrkadlom. Budete vedieť ako sa tváriť, až vstúpite a pár osôb sa po vás otočí. Nacvičte si vaše pozdravenie a vaše predstavenie.

Prvých tridsať sekúnd

Prvé chvíle, prvých tridsať sekúnd je tých najdôležitejších a najhorších, ktoré vám môžu privodiť úzkosť a paniku.

Zahrejte sa

Po príchode na večierok či párty sa predstavte, ak to neurobí hostiteľ a porozprávajte sa s väčším počtom návštevníkov v kratšom časovom úseku. Týmto spôsobom sa nedostanete do veľkého tlaku, párty si budete môcť lepšie užiť a dokážete dokonca aj osloviť tú osobu, ktorá vás oslní svojim príchodom a konverzáciou. Po týchto krátkych rozhovoroch sa totiž budete môcť vrátiť k tým osobám, ktoré vás zaujali a s ktorými sa vám dobre rozprávalo, na zvyšok budete môcť zabudnúť.

Používajte oči

Ak chcete urobiť dojem, začnite očným kontaktom. Nepozerajte sa uprene, nehypnotizujte. Pozrite sa občas stranou, napríklad na nejaký bod v tvári, nemusíte priamo zízať do očí, ktoré vás môžu znervózniť.

V pravý okamih mlčte

Ak sa vám podarí prelomiť ľady očným kontaktom, nehrňte na druhého hneď veľa informácií a otázok. Snažte sa byť vtipní, pekní, aby si vás pamätali.

Konverzácia

Ak chcete začať správne komunikovať, snažte sa o zdelenie, ktoré chcete povedať, trochu rozvinúť. Namiesto toho, aby ste hovorili: "Bývam tam a tam". Povedzte: "Bývam tam a tam, kúsok od výbornej cukrárne, kde majú úžasnú kávu a chodí tam veľa ľudí". Takouto rozvitou vetou dokážete vytvoriť viac tém na rozhovor ako len základnou vetou s jednoduchou strohou informáciou. Následne bude môcť druhá osoba výborne nadviazať na vami poskytnuté informácie.

Neutekajte

Keď sa náhodou rozhovor zastaví, nepanikárte. Stáva sa to tak každému. Keď vám bude pripadať, že je konverzácia u konca, zhrňte základné body alebo dohovor na ktorom ste sa dohodli, vyjadrite vďačnosť za konverzáciu. Keď sa vám daná osoba zapáči a prebehne medzi vami aj napríklad len krátka komunikácia, zhrňte to a opýtajte sa napríklad: "Takže ste tu na školení?". Uvidíme aká bude odpoveď a či bude chcieť druhá osoba rozvinúť váš rozhovor.

Chci se seznámit

Konverzácia

Predvídajte svoju trému

Vaša nervozita vás môže spoločensky zničiť. Ak venujete čas nejakej príprave, budete menej prekvapení z obyčajných situácií, ktoré môžu nastať.

Nacvičte si to

Vezmite si už doma oblečenie, v ktorom chcete vyraziť. Budete sa potom cítiť oveľa lepšie a budete mať i vopred čas, aby ste eventuálne nejaký ten kus oblečenia, ktorý sa vám bude podivne krčiť a bude vás štvať, vymenili.

Humor

Pripravte si vopred nejakú veselú historku či vkusný a vhodný vtip. Trebárs sa vám bude hodiť a pomôže vám konverzáciu odľahčiť.

Nemusíte sa báť ľudí, ktorí vás priťahujú

Pôsobte bezstarostne

Nebavte sa hneď o bežných veciach a problémoch, iba koketujte. Snažte sa pôsobiť ako keby ste nemali žiadne starosti. Nie je príjemné sa hneď dozvedať o problémoch, ktoré toho druhého ťažia.

Buďte príjemní

Keď sa budete prezentovať ako sympatickí, budú sa ľudia okolo vás cítiť dobre a budú vás chcieť vidieť aj nabudúce. Nechajte vyniknúť svoju prirodzenosť a inteligenciu.

Buďte priateľskí

Flirtovanie znamená, že ostatných presvedčíte, vďaka svojim úsmevom, koketovaniu a prístupom, aby vás začali milovať. Spomeňte si napríklad na svoje detské roky, kedy ste boli hraví, potrebovali presvedčiť ostatných o svojej nevinne a prilákať láskyplnú pozornosť.

Dajte si pozor na svoje nie a nikdy

Keď o vás niekto prejaví záujem, nehovorte hneď nie, môžete toho neskôr ľutovať. A ak sa pokúsite s niekým zoznámiť, nebojte sa slovíčok "nie" a "nikdy". Je lepšie to skúsiť, ako si neskôr vyčítať, že to mohlo byť všetko inak a čo by sa stalo, keby ste čokoľvek urobili inak. Aj keby ste dostali negatívnu odpoveď, nedostanete ju zakaždým. Raz sa to jednoducho podarí. Svet nie je plný len ľudí, ktorí čakajú na to, aby vám povedali NIE.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: