Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako najlepšie začať nový vzťah?

30.jún 2016
Ako najlepšie začať nový vzťah?

Konečne ste stretli toho pravého partnera, city sa zdajú byť vzájomné, potom je teda veľkou a podstatnou otázkou, ako vzťah rozvíjať, aby ste ho nezničili ešte skôr, než poriadne začne. Viete ako toho druhého neodradiť?

V nasledujúcom článku vám poradíme niektoré tipy, ako je možné váš nový vzťah čo najlepšie naštartovať, aby vám tiež čo najdlhšie vydržal.

Dajte si pozor na svoje nadšenie

Nemá zmysel hneď po týždni vášho stretávania sa, stavať si vzdušné zámky o troch deťoch, obrovskej svadbe a krásnom dome. I keď budete vnútri seba skákať od radosti, že ste konečne našli toho niekoho, koho ste asi hľadali, držte sa trochu späť. Nepridávajte si hneď na Facebook statusy typu: "zadaný/zadaná". Je jasné, že sa o nej/ňom budete chcieť baviť stále dookola, budete chcieť rozprávať ako je úžasný/úžasná, ale dajte si na to pozor. Ak sa vám po 14-tich dňoch neozve, budete vyzerať pred svojím okolím len za hlupáka. Držte sa na začiatku trochu späť. Zároveň tým ani nedáte možnosť vášmu okoliu, aby vám vaše krásne začiatky pošliapali a všetko neskončilo skôr, než vlastne poriadne začalo.

Osobný priestor

Je jasné, že chcete byť neustále v kontakte, neustále spolu, ale zrovna týmto prístupom môžete o svoju novú lásku prísť. Je potrebné, aby ste sa dohovárali na vašich schôdzkach dopredu, aby ste sa mali na čo tešiť. Ak budete dostávať SMSky každých päť minút, prestane vás to baviť rovnako tak rýchlo, ako vás to baviť začalo. Ak máte potrebu dopisovať si, píšte, ale správy si do telefónu len ukladajte. Konverzácia musí byť vyvážená z oboch strán. Nemôže písať vždy len jeden z dvojice, musia to chcieť obaja. Nemyslite teda hneď na katastrofické scenáre a nechajte si svoj osobný priestor, až sa mu/jej, bude chcieť ozvať, ozve sa.

Komunikácia a SMS

Na začiatku každého zoznamovania a vzťahu sa odporúča, aby ste toho druhého kontaktovali najskôr raz za dva až tri dni. Postupom času a postupným zbližovaním sa vaša komunikácia automaticky začne zrýchľovať. Rozhodne lepšie a väčšie čaro bude pre vás mať, ak si budete oznamovať všetko naraz, než "otravovať" s každou maličkosťou.

Neponáhľajte sa

Užívajte si každú chvíľočku vášho nového vzťahu a pamätajte si, že nie je absolútne kam sa ponáhľať. Snažte sa byť citliví k potrebám toho druhého. Netlačte na nikoho, takým správaním môžete všetko len pokaziť. Míľniky vášho zoznamovania a vášho vzťahu nepreskakujte. Je potreba sa od chatovania dostať na kontaktovanie na sociálnych sieťach, následnej výmene telefónnych čísel, prvej schôdzky, atď. Všetko čo uponáhľate, vám môže len uškodiť. Je dobré zároveň pamätať na to, že vzťahu je potrebné dať pevné základy a ak s tým partnerom/partnerkou chcete byť celý život, tak budete mať na všetko dosť času aj neskôr.

Príliš skoro, príliš veľa

Každý z nás má v živote nejaké trápenie, niekto väčšie, niekto menšie. Všetky radosti i sklamania vášho života vás dokázali posunúť len a len ďalej. Súčasťou vášho nového vzťahu bude aj jeho prehlbovanie. Na začiatku rozhodne nebude vhodné, aby ste na seba hneď všetko "vyhŕkli". Musíte sa spoznať, ale v žiadnom prípade nevyťahujte hneď to najhoršie. Aj tu platí, že je potrebné na to ísť pomaly a postupne. Tešte sa na seba a skúmajte sa.

nový vztah

Dajte najavo svoje uznanie

Nie je krajšieho pocitu, ako keď vám niekto vysloví poklonu. Zároveň aj vy sa naučte robiť radosť druhým. Neberte komplimenty ako samozrejmosť a snažte sa ich tiež opätovať.

Nezanedbávajte sami seba

Jednou z najväčších chýb, ktorých sa na začiatku vzťahu dopúšťajú úplne všetci, je, že všetok svoj voľný čas začnete prehliadať na úkor vášho nového milostného vzťahu. Nezabudnite, že ste sa mu/jej páčil taký akí naozaj ste. Nemeňte sa teda podľa požiadaviek vášho nového partnera/partnerky. Ak sa vám niekedy zmieni, že sa mu viac páčia kučeravé hnedovlásky, neznamená to hneď, že si máte bežať zafarbiť hlavu. Buďte sami sebou. Zachovajte si vaše koníčky a aktivity, nebaví ju jazdiť na bicykli a vás áno? Nenechajte si zobrať svoje záľuby, jazdite ďalej. Nájdite si nové, spoločné, ktoré vás budú baviť oboch.

Nebuďte perfekcionista

Neočakávajte príliš. Najviac vzťahov skrachuje práve preto, že ten druhý partner očakáva príliš veľa. Nikto, ani vy sami, nie ste ideálny, a preto nehľadajte ideál. Mohlo by sa stať, že budete stále len hľadať a hľadať a pritom si ten ideál schovaný za tou bradou alebo hnedými vlasmi necháte utiecť.

Nebuďte v centre pozornosti

Ak chcete zapôsobiť na svojho nového priateľa/novú priateľku, nepredvádzajte sa, nemachrujte a nechváľte sa. Snažte sa skôr zistiť viac o tom druhom. Buďte opatrný a aktívny poslucháč. A nezabudnite na to, že muži chcú byť tiež chválení.

Nezhromažďujte informácie

Ak máte spoločných priateľov, nesnažte sa ich stále vypytovať na svojho nového priateľa/priateľku. Nezisťujte nič o predošlých vzťahoch, nechcite vedieť, kde bola chyba, kto bol strojcom rozchodu. Neprenásledujte ho/ju. Nevyhľadávajte informácie ako detektív, môžete získať o svojej novej láske aj dosť nepresných a nepravdivých informácií. Existuje pomerne dosť ľudí, ktorí na sociálnych sieťach uvádzajú schválne nepravdivé informácie. Spoliehajte sa len na svoj inštinkt. Najlepšie ho/ju spoznáte, ak spolu bude tráviť spoločný čas.

Zoznamovanie samo o sebe nie je žiadna ľahká záležitosť. Je to veľmi zložitý proces, ktorý, ako už bolo niekoľkokrát napísané, nemá zmysel akýmkoľvek spôsobom uponáhľať. Vychutnávajte si každú spoločne strávenú minútu, ak je to ten pravý/tá pravá, tak sa bude váš vzťah ľahko posúvať dopredu a bude vám váš život len ​​zľahčovať.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: