Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Prečo sa neopúšťať

2.marec 2016
Prečo sa neopúšťať

Pripadáte si ako manželia po dvadsiatich rokoch, zrazu sa objaví "on/ona" a vy chcete otočiť svoj život o stoosemdesiat stupňov. Bude vám to stáť za to?

Hľadanie vhodného partnera alebo partnerky nie je nič jednoduché, a ak už máte také šťastie, že svoj protiklad máte, neopúšťajte ho. Aj keď môžete mať pocit, že sa vám obrat vo vašom živote oplatí, nie vždy tomu tak je. Neskôr začnete ľutovať toho, čo ste opustili. Poradíme vám na aké vlastnosti a kritériá sa zamerať, aby ste neskôr neľutovali a nenechali odísť to niečo, čo už asi lepšie byť ani nemôže.

Čo si všímať u partnerky?

Krása

Každý má iný vkus. Sú takí, ktorí na krásu zase tak nedajú, ale pre väčšinu je dôležitá. Oči hrajú pri výbere partnera aj partnerky jednu z prvých rolí. Ak teda považujete svojou partnerku za neskutočne krásnu, neopúšťajte ju.

Múdrosť

"Za všetkým hľadaj ženu. Za každým úspešným mužom stojí žena. Skromná žena - lenivý muž. Nadšená žena - úspešný muž." Výrok Tomáša Baťu. A je to pravda. Len múdra/chytrejšia partnerka vám pomôže prejsť lepšie životom a bude vám oporou. Múdra žena vám pomôže, aby ste sa posunuli v živote ďalej a dodá vám patričný elán.

Energickosť

Nebuďte s leňoškou, s energickou partnerkou budete šťastnejší. V partnerstve vás môžu stretnúť najrôznejšie trable a tu bude potreba veľa energie a odhodlania.

Starostlivosť a dobrota

Od pradávna majú v sebe ženy zakódované, že sa majú starať o druhých, o rodinu, o deti. Pokiaľ jej tieto vlastnosti chýbajú, bude asi len a len na vás, či budete chcieť založiť rodinu práve s takou partnerkou.

Vášnivosť

Bez vášne nemá vzťah žiadny zmysel. Žiť život bez vášne stráca význam.

Spoločenskosť versus domáca pohoda

Záleží na vás, akú manželku a ženušku si predstavujete. Niekomu môže vyhovovať akčnosť, niekomu naopak domáca gazdinka. Najviac muži túžia po krásnej slečne, ktorá bude spoločenská, ale postupom času začnú hľadať tú, ktorá im dokáže uvariť sviečkovú, medzitým uprace a postará sa o plačúce dieťa, aby prišli do pohodového DOMOVA. Ak niečo také muž nájde, nič viac nebude potrebovať.

Kompromisy

Všetci sme egoistickí ľudia a tvrdohlavci, nemáme radi zbytočné kľučky. A ak chcete, aby vzťah nejako fungoval, je potreba kompromisov a dôvery. Ak ste našli ženu, ktorá je schopná kompromisov, tak máte vyhraté a rozhodne nemeňte. Zamyslite sa len, či tie kompromisy dokážete urobiť aj vy.

Pravdovravnosť

Občas sa stane, že budete mať na jazyku nesprávne riešenie a v tú chvíľu je potrebné mať vedľa seba partnerku, ktorá vás na prípadné chyby upozorní. Samozrejme, že tu platí pravidlo: "všetko s mierou". Nikdy neuškodí počuť úprimný názor druhého človeka, aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť. Môže vás to upozorniť aj na niečo, čo sami v tú chvíľu nevidíte.

Osobnosť

Každý z nás je osobnosť a má svoj vkus a štýl. A aj keď sa žena vo vašich očiach bude zdať ako silná, nie vždy tomu tak môže byť. Stále je to žena, ktorá potrebuje svojho ochrancu. Buďte hrdí na to, že máte doma tú svoju hrdú ženu.

Miluje vás a pre vás je všetkým

Toto asi hovorí za všetko, ste si istí vašou láskou k nej? Neopúšťajte ju pre nejaký chvíľkový rozmar. Ženy sa dokážu vzťahu aj tomu koho milujú, oddať naplno. Keď vás miluje celým svojím srdcom, neodchádzajte od tohto pokladu. Neriskujte, môžete prísť o to najdôležitejšie vo svojom živote. Dosť ľudí si neuvedomuje čo vlastne má, kým o to naozaj nepríde a nestratí, lenže potom už nie je cesty späť. Druhé šance sa nedávajú len tak a ktovie či vôbec!

Čo si všímať u partnera?

Galantnosť

Elegán je ozdobou svojej ženy. Ak vám pridržiava dvere, pomáha do kabáta, určite vás bude rozmaznávať aj v iných smeroch. Máloktorá by sa mala vzdávať galantného elegána.

Empatia

Dokáže sa vcítiť do vašich potrieb a prianí. Načúva vám? Každá žena je veľmi rada, ak sa o ňu niekto zaujíma a aj v tej najmenej vhodnej dobe sa presvedčí, že jej partner počúva a vníma. Vie o jej snoch, prianiach, problémoch a dokáže sa vcítiť.

Charakter

Charakterom sa myslí partner, ktorý sa chová ako "muž". Vie sa rozhodnúť, je priebojný, vie čo chce, ale na druhú stranu si ten správny charakter dokáže zachovať. Každá žena obdivuje na mužovi jeho pevnú vôľu a rozhodnosť.

Zmysel pre humor

Zmysel pre humor áno, ale nie hocijaký. Mal by byť inteligentný, na sprosté vtipy nie je v spoločnosti nikto veľmi zvedavý. Také sa dajú tolerovať len, ak ide o známu spoločnosť v neskorých ranných hodinách a tieto vtipy sú žiadúce.

Zodpovednosť a bezpečie

Je zodpovedný a vytvára pocit bezpečia? U každého úspešného vzťahu je nevyhnutná zodpovednosť. Nemá zmysel budovať vzťah s človekom, čo vám nemá čo ponúknuť a ani napriek svojej lenivosti nechce.

Vyriešená minulosť

Ženy zle znášajú nevyriešenú minulosť svojho súčasného partnera, nerady sú porovnávané s nejakou ex. Úplne najhoršie je, keď sa bývalá partnerka stále pohybuje v okolí nového vzťahu ako temný tieň. Minulosť bola a tú je potrebné ignorovať, ak je to možné.

Neklame

Vlastnosť, ktorá sa len tak nedá naučiť a pre vzťah je veĺmi dôležitá. Či už je to lož alebo tzv. kecanie, stále je to nepríjemné. Nehľadiac na to, že takýto klamár by si mal byť vedomý toho, že aj keď si myslí, že to tak nie je, aj najmenšia blbosť a maličkosť, môže jeho lož prezradiť a danú situáciu zhoršiť.

Záujmy a komunikácia

Keď má muž veľa tém, dokáže ženu zaujať a nadchnúť, a preto sa s ním nebude nikdy nudiť. Budú obohacovať jeden druhého. Zároveň to značí veľa o jeho inteligencii a dynamickosti v živote. Vo vzťahu potom ani nemôže len tak dôjsť k tomu, aby viazla komunikácia. Naopak vám vaše stretnutia budú pripadať, ako keby sa ručička hodín hnala minimálne dvakrát tak rýchlo.

Pomoc

Muž, ktorý si poradí v kuchyni, je pre ženu ako magnet. Takže ak máte doma takého kuchára, rozmaznávajte ho a patrične oceňujte.

Tanec

Došli ste k záveru, že je charizmatický, elegantný, empatický, kuchár a navyše ešte dobrý tanečník? Tak to asi nie je potrebné ďalších bodov, aby ste zistila, že máte doma naozaj poklad, ktorý sa len tak neopúšťa!

Zdroj:

http://www.pasivnipenize.cz/tomas-bata-cesty-k-uspechu-trvale-hodnoty-soustavy-bata/#ixzz414StRJNA

http://eurodenik.cz/vztahy/12-vlastnosti-muze-ktery-se-neopousti

[kač]

Zdieľajte tento článok na: