Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nasledujúce zlozvyky môžu (nielen) ženám zabíjať krásu!

23.jún 2020
Nasledujúce zlozvyky môžu (nielen) ženám zabíjať krásu!

Viete, čo by ste rozhodne nemali robiť, aby ste boli krásne aj v pokročilejšom veku? Naše (zlo) zvyky totiž vo veľkej miere ovplyvňujú to, ako budeme vyzerať. Pozrite na nasledujúcich 12 vecí, ktoré by ste si rozhodne mali odpustiť. A niektoré sa týkajú dokonca aj mužov!

Žena to nemá vždy jednoduché. So všetkým, čo musí počas dňa stihnúť, sú veci, ktoré si radšej vychutná, než aby nad nimi strávila minútu navyše. Táto zabudnutá minúta každý deň ale môže mať do budúcna neblahé následky. Potom sú zase niektoré činnosti, ktorým by ste sa mali naopak pre istotu úplne vyhnúť.

Na čo by si mali dať pozor muži aj ženy, aby ich krása v nasledujúcich rokoch len rozkvitala?

Zubár je moja nočná mora, a tak radšej k žiadnemu nechodím

Aj keď sa strašne veľmi bojíte, určite v hĺbke duše viete, že tadiaľ cesta nevedie. Teda aspoň nie v prípade, že chcete mať svoje zuby aj v pokročilejšom veku, prípadne o ne nechcete hneď v 30 prísť. Ak ste už dlhú dobu zubára nenavštívili, prvá návšteva asi nebude úplne prechádzka ružovým sadom, to vám nebudeme klamať. Čo bude potrebné urobiť, to sa musí urobiť, inak sa nikdy nebudete môcť tešiť dobrým výsledkom. Ale potom! Potom budete pravidelne každý polrok chodiť na kontroly, na ktorých vám zuby starostlivo skontrolujú a tým, že budú pod pravidelným dozorom, nemôžete čakať katastrofy. Všetko samozrejme záleží aj na vašej miere snaženia pri čistení zubov.

Čím sa dostávame k dentálnej hygiene, ktorá u nás začína byť veľmi populárna a väčšina zubárov ju svojim pacientom rovno odporúča. Na ňu sa vôbec nemusíte báť. Dentálna hygienička vám vysvetlí, ako si správne čistiť zuby a odstrániť zubný kameň, plak, ale aj nepekné farebné škvrny (najčastejšie od fajčenia a pitia kávy alebo červeného vína), takže vaše zuby budú krásne hladké. Potom už bude len na vás, či budete takto čisté zuby a medzizubné priestory udržiavať aj medzi návštevami.

A prečo to všetko robiť? Okrem toho, že vypadané zuby pôsobia nevábne (a rovnako tak zubné implantáty v mladom veku), tak naviac krásny úsmev vás opticky omladí až o päť rokov!

Vlasy si neumývam často, pretože im to škodí

Tak to úplne nie je, dôležité je, aby ste si vyberali kvalitné šampóny. Vyvarujte sa šampónom/sprchovým gélom 2v1 alebo najlacnejším značkám, ktoré logicky obsahujú aj ingrediencie, ktoré nie sú pre vaše vlasy a pokožku vhodné. Ak sa v tejto problematike nevyznáte, prečítajte si náš článok Metylparabén, SLS, DEHP alebo chemické látky v kozmetike. Kvalitne opatrované vlasy budú oveľa zdravšie a vy vďaka tomu budete vyzerať mladšie. Mastné, suché, nekvalitné alebo dlho nestrihané vlasy s rozštiepenými končekmi nevyzerajú pekne a pridávajú na rokoch.

Kaderníci odporúčajú si vlasy umývať trikrát týždenne vlažnou vodou (nepoužívajte horúcu vodu) a vlasy by ste si mali vyfénovať, aby rýchlejšie uschly. Predtým by ste ale mali použiť ochranu vlasov proti horúčave. Na zahodenie určite nie sú ani kvalitné výživové masky na vlasy, ktoré aplikuje buď kaderník alebo si ich môžete kúpiť domov.

Abyste měli krásné vlasy, musíte používat kvalitní vlasovou kosmetiku

Nezapácham, pretože sa pravidelne kúpem

Pravidelná sprcha je nutnosť. Nerobte ale tú chybu, že si budete myslieť, že keď sa pravidelne sprchujete, budete neustále voňať. Nie je to bohužiaľ tak úplne pravda. Stačí, aby ste išli svižnejšou chôdzou, pobehli si na električku alebo sa chvíľu parili v rozpálenom aute alebo inom dopravnom prostriedku a hneď sa spotíte. Pot nikdy nevonia, ale niektorí ľudia ešte k tomu majú silnejší odér ako ostatní. Preto na to vždy myslite a používajte dezodorant a pokojne aj parfum. Pre ostatných ľudí budete príťažlivejšia a bude väčšia pravdepodobnosť, že sa s niekým zoznámite.

Keď si dám občas koláčik, tak mi to neublíži

Ako sa to vezme. Ak sa budete stravovať zdravo a primerane a raz za mesiac si dáte koláčik alebo čokoládu, určite hneď nepriberiete. Problém nastáva vo chvíli, keď hovoríte "občas", ale myslíte tým každý deň. Aj keď je to napríklad len jeden riadok čokolády alebo jeden muffin denne, za každý deň sa to sčíta a to už naozaj vašu postavu ovplyvniť môže. Nemusí sa nutne jednať o priberanie na kilách tuku, ale pokojne zadržiavaním vody, čo vo finále tiež vedie k priberaniu na váhe. Ak viete, že ste to so sladkým prehnali, pite veľa vody a najlepšie vyberte nejaký odvodňovací čaj, napríklad tie z púpavy.

Keď je to leto len raz v roku, chcem si užiť slnko

Posadnutosť opálenou pokožkou od slnka už sa veľmi nenosí, pretože väčšina ľudí vie, aké neblahé účinky slnenie má. Ale pre tých, ktorí to ešte nevedia (alebo nechcú vedieť), tu máme varovanie. Opaľovanie zvyšuje riziko rakoviny kože, vznik pigmentových škvŕn a urýchľuje starnutie pleti. Obzvlášť ľudia po tridsiatke by si mali dávať veľký pozor a chrániť svoje telo kvalitnými krémami na opaľovanie s vysokým filtrom. A soláriu by ste sa mali vyhnúť úplne.

Vyhýbejte se slunění a chraňte svou pokožku krémem na opalování

Čo by mali ženy robiť a čo naopak nerobiť, ak chcú byť krásne?

Nedám dopustiť na umelé nechty

Dobre pestované nechty (a aj ich okolie) dokážu ruky omladiť. Umelé nechty ale často pôsobia nepekne, najmä ak sú nekvalitné, už odrastené alebo na niektorom prste odpadnú. Ich nosenie tiež vlastné nechty poškodzuje. Čo sa radšej starostlivo starať o vlastné nechty? Pomôžete im vitamíny, ale aj špeciálnymi lakmi, ktoré nechty a ich okolie vyživia, zabraňujú trhaniu a praskaniu kože, ale aj nadmernému rastu nechtovej kožtičky.

Je mi jedno, aké nohavičky mám na sebe

Pokiaľ chcete vykúzliť dokonalé pozadie, ktoré budú muži obdivovať, mali by ste nielen cvičiť, ale tiež zvoliť vhodné spodné prádlo. Pôsobí veľmi nepekne, keď si žena vezme upnutú sukňu alebo nohavice a pod ne upnutú spodnú bielizeň, ktorá "vykúzli" kilečká a namiesto dvoch polovičiek sú vidieť štyri. Určitým riešením sú tangá alebo dámske boxerky (ale tam tiež pozor, aby nevyzeral zadok divne) alebo úplne zmeniť taktiku a nebrať si upnuté nohavice/sukňu.

Kontúrovacia ceruzka na pery robí moje pery plnšie

To síce naozaj dokáže, ale musí sa to s ňou naozaj perfektne vedieť. Takže ak nie ste profesionálna vizážistka, radšej by ste sa kontúrovacou ceruzkou na pery mala vyhnúť, pretože sa vám môže stať, že vďaka nej budete vyzerať o dosť rokov staršie. Radšej pery urobte krajšie prirodzenejším spôsobom, a to hydratačným rúžom a balzamom na pery. Budú zdravé, lesklé a vyzerať zmyselnejšie.

Vybírejte si dobře padnoucí spodní prádlo

Úprava obočia? Mám predsa ceruzku na oči!

Ceruzkou na oči si pekné obočie naozaj nenamaľujete. Ak si chcete obočie upravovať, navštívte kozmetičku, ktorá vám s tým pomôže. Najmenej prácny je permanentný make up, štúdio ale musíte veľmi starostlivo vybrať, pretože vám to na tvári nejakú dobu zostane a nechcete vyzerať ako klauni. Ideálne vytvarované obočie dokáže príjemne osviežiť vzhľad tváre, omladiť a predať krásu vašich očí, preto jeho úpravu nepodceňujte.

Na farbenie vlasov nič nie je, zvládnem to sama

Určite zvládnete, o tom nepochybujeme. Ale bude výsledok naozaj tak dobrý, ako keď si zájdete k profesionálovi? Nebude farba flekatá alebo odfarbené vlasy svietivo žlté? Ale to nie je jediná zlá stránka farbených vlasov doma. Farby, ktoré kúpite v drogérii, sú nekvalitné a vlasy ničia, takže ich potom môžete mať spálené alebo veľmi vysušené. Navyše často nedokážu zakryť šediny tak dokonale ako kvalitné farby a samozrejme zakrytie šedín je jednou z hlavných vecí, ako sa trochu vzhľadovo omladiť.

Som veľmi unavená, takže odlíčenie počká do rána

Stáva sa to mnohým ženám, pretože sú večer už unavené alebo sa vrátia neskoro a už na to skrátka "nie je čas". Ale vynechaním odlíčenia si upchávajú póry, do ktorých sa počas dňa dostanú nečistoty. Zapríčiníte tak sami sebe vznik pupienkov alebo akné, ale aj vrásky. Doprajte aspoň v noci pleti dobrú starostlivosť, pretože práve v túto dobu sa regeneruje a potrebuje ako dokonalé odlíčenie, tak vyživujúci hydratačný nočný krém. Ten samozrejme nebude fungovať, keď ho nanesiete na neodlíčenú pleť.

Pedikúra nie je nič pre mňa, je to zbytočný luxus

Aj nohy, konkrétne chodidlá, by sme mali všetci udržiavať krásne a obzvlášť potom práve v túto chvíľu, pretože sa blíži leto a ženy rady nosia sandále alebo žabky. Mali by preto navštíviť pedikérku, ktorá sa o ich nohy postará tak, ako si zaslúžiaí. Určite sa vyhnite strihaniu alebo orezávaniu zrohovatenej kože, ktorá potom akurát rýchlejšie narastie a výsledok rovnako vyzerá dosť nepekne. Aj nalakovanie nechtov zvládne odborníčka lepšie.

Možno môžete namietať, že veľa z týchto rád zahŕňa odborníkov a drahšiu, kvalitnú kozmetiku. Ale viete, ako sa to hovorí "za krásu sa platí" a v tomto prípade je to peniazmi. Oplatí sa vám do seba investovať, neskôr budete zdravší a spokojnejší. Tiež by ste nemali zabúdať, že ak chcete vyzerať mladšie, mali by ste svoje telo udržiavať vo forme, a to za vás nikto neurobí. Nájdite si nejakú obľúbenú cvičebnú techniku alebo aspoň šport, ktorý budete pravidelne prevádzkovať. Spevníte svoje telo a vďaka pohybu mu dodáte hormóny šťastia.

Keď si chcete nájsť nového partnera, krása vždy hrá určitú úlohu. Málokto dá prednosť človeku, ktorý sa o seba nestará a je už na prvý pohľad zanedbaný. Dajte sa dokopy a založte si profil na online zoznamke.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: