Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

5 tipov na romantické rande u vás doma

18.jún 2015
5 tipov na romantické rande u vás doma

Rande doma? A prečo nie?! Skúste to!

Čítali ste niekedy jeden z tých "sprievodcov" ako mať kreatívne rande? Také rande majú často veľmi ambiciózne scenáre. Ak váš večer vyžaduje pilotnú licenciu alebo drevorubačské schopnosti, budete sa pravdepodobne cítiť skôr ako postava z nejakého filmu ako na rande. Ale ak radšej riešite veci jednoducho, pravdepodobne sa vám bude viac páčiť rande so svojou drahou polovičkou vo vašom "hniezdočku lásky" - doma.

Nielen, že rande je v pohodlí vášho domova, ale aj niečo ušetríte a nemusíte sa trmácať upchatým mestom, pretože reštaurácia, v ktorej máte rezerváciu, je na druhej strane mesta. A ak si myslíte, že rande doma je nudné, zamyslite sa znova. Aj tu sa dá vymyslieť veľa zaujímavých variánt. Môžete si urobiť piknik na vašej záhradke pri domčeku, popr. si niečo ugrilovať na balkóne, ak nemáte záhradu alebo skúste pokojnú romantickú večeru pri sviečkach v kuchyni alebo premeňte svoju obývačku v tanečnú sálu! Nemali by ste zabudnúť na pár detailov. Vezmite teda do úvahy nasledujúcich 5 tipov a možno zažijete to najlepšie rande, aké ste mali.

Urobte si plán a držte sa ho

Pravdepodobne budete v pokušení si toto rande neplánovať, pretože sa koná doma. Môže ale nastať situácia, že sa jeden z vás zdrží v práci alebo budete tak zabraní do domácich prác, že si ani nevšimnete, koľko je hodín a potom sa budete snažiť všetko rýchlo dohnať. Aby ste mali istotu, že sa vám toto nestane, musíte si pripraviť plán. Rovnako, ako keby ste mali lístky do divadla, aby ste neprišli neskoro (popr. neprišli vôbec), nemali by ste prísť neskoro na rande, hoci sa koná doma. Naplánujte si celý deň tak, aby ste v kľude stíhali všetky aktivity, najlepšie s nejakou časovou rezervou. Možno sa vám aj tak plánovanie zdá zbytočné alebo nudné, ale ak to urobíte s takým nadšením, ako keď ste nechceli zmeškať vaše prvé rande s vaším milovaným, bude to určite vzrušujúce a s nádychom nostalgie.

"Zaistite" rodinu

Iste nebudete nadšení, keď vám práve v nejaký romantický moment začne v izbe plakať dieťa. Celá romantika je preč a väčšinou sa veľmi ťažko dostáva do bodu, kde ste skončili. Najmite si teda na váš špeciálny večer pestúnku. A takáto situácia sa netýka len detí. Žijete so svojimi rodičmi alebo sú vaše deti staršie? Slušne ich poproste, aby vám dali trochu priestoru len pre seba. Aj domáci maznáčikovia by mali hľadať miesto pre hranie či uvelebenie sa niekde inde, je to naozaj čas vyhradený len pre vás dvoch, tak buďte trochu sebeckí. Najlepšie je využiť situáciu, napr. keď vaše deti idú spať ku kamarátovi alebo vaši rodičia odcestujú na víkend na chatu.

vecera_pri_svieckach

Odstráňte všetky rozptýlenia

Situácia podobná ako v predchádzajúcom bode: so svojou drahou polovičkou si práve vychutnávate romantickú večeru, na stole vám plápolajú sviečky, znie pomalá hudba ... a zrazu vám zazvoní telefón. Je vcelku jedno kto volá, môže to byť ktokoľvek, ale efekt je vždy rovnaký - koniec romantickej chvíle, na ktorú ste nejakú dobu obaja pracovali…

V prvom rade teda nezabudnite vypnúť každý svoj telefón alebo aspoň použiť tichý režim. To isté platí pre pevnú linku. Odpovedať na hovor alebo sms môžete neskôr alebo ešte lepšie druhý deň. Ale ak viete, že volajúci po niekoľkých zmeškaných hovoroch začne mať strach o vašu existenciu, upozornite ho dopredu, že nebudete pre tento večer dostupní.

Okrem telefónu je vhodné obmedziť aj zvuky idúce z vonku zatvorením okien, ale niekomu zase skôr vadí nevetraná miestnosť ... Televíziu nechajte vypnutú, kým nebude vyložene súčasťou vášho programu. Určite nezapínajte televíziu, aby slúžila len ako kulisa v pozadí.

Urobte váš domov čistým

Keď ste doma, je ťažké prehliadnuť nedostatky, ktoré by mali byť hotové - riad v dreze, bielizeň nahromadená ešte z minulého víkendu, chlpy po vašich zvieracích miláčikoch alebo napríklad žiarovka na chodbe, ktorá by potrebovala vymeniť. Miera tolerancie takých vecí závisí na vašej osobnosti. Vám je to možno jedno, ale váš partner by možno mohol byť ten, ktorý si "nesadne" pokiaľ nebude všetko hotové. Môžete sa tomu vyhnúť, keď toto všetko stihnete ešte pred očakávaným rande. Takže hurá chytiť vysávač, umyť riad a vyvoňať si celý dom.

Nalaďte sa

Konečne sme sa dostali k rande samotnému. Už máte za sebou všetko plánovanie, upratovanie a "vyháňanie" príbuzných. Teraz začína to pekné a ... odopieranie si telefonických rozhovorov a sms správ. Naladiť sa do správnej nálady dá občas trochu zabrať.

Nevynechajte typické veci, ktoré sa používajú pre navodenie romantiky, aj keď sa vám to zdá ako klišé. Veľa sviečok, prítmie, bublinkový kúpeľ, drahé povlečenie, lupienky ruží a pokojná hudba ... a všetko čo vám dvom príde romantické. Nezabudnite ale na dôležitú vec - ak je jeden z vás alergický napr. na ruže alebo sviečky s vôňami, nepoužívajte ich, predídete tak nechcenému rušeniu neustálym kýchaním alebo iným alergickým reakciám.

Pripraviť rande doma bude možno zložitejšie ako zavolať do reštaurácie, aby ste si rezervovali stôl, ale je to pekná zmena, ktorú vo vzťahu po dlhšej dobe ocení každý.

[Lil]

Zdroj: http://health.howstuffworks.com/relationships/tips/5-tips-for-having-romantic-date-at-home.htm

Zdieľajte tento článok na: