Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nájsť si partnera ako novoročné predsavzatie?

8.január 2016
Nájsť si partnera ako novoročné predsavzatie?

Ľudia si dávajú rôzne novoročné predsavzatia. Myslíte si, že je možné si dať aj predsavzatie, že si nájdete svoju polovičku?

Nový rok je pre veľa ľudí tým odrazovým bodom, kedy začnú uskutočňovať svoje dlhodobé plány. Alebo si aspoň povedia, že ich budú uskutočňovať ... Realita však často býva iná. Nájsť si partnera je veľká vec vo vašom živote a rozhodne za neho nebudete považovať človeka, ktorého hneď po odbytí polnoci na Silvestra (vlastne už o Novom roku) stretnete na ulici. Chce to plán. Ale ako na to?

Najskôr počkajte, až budete mať doma pokoj a nebude vás tlačiť čas. A nemusí to byť hneď na začiatku januára, ale napríklad aj počas roka, veď nový rok je v podstate po celý rok. A kto hovorí, že si partnera musíte nájsť hneď v januári? Ale buďte na seba prísni a dodržte to, čo ste si sľúbili. Pre mnoho ľudí je práve preto lepšie začať hneď.

Čo vlastne chcete?

V tomto pokojnom prostredí na papier napíšte pár bodov o tom, aký chcete, aby váš partner bol a aký ste vy sami. Požiadajte o pomoc aj svojich kamarátov a zistite, aký si myslia, že ste, aké sú vaše dobré, ale aj zlé vlastnosti. Dobre si to premyslite, dajte si s tým načas a napíšte ich čo najviac. Prvý krok tak máte úspešne za sebou, pretože už viete, ČO CHCETE, resp. koho chcete.

Vlastnosti náprotivku si potom starostlivo rozdeľte do niekoľkých kategórií, najlepšie do troch. Niektoré vlastnosti, ktoré váš budúci partner musí mať (označte napríklad červenou farbou), niektoré, ktoré nie sú nutné, ale bolo by dobré, keby nimi oplýval (napríklad modrá). Zvyšné budú mať farbu zelenú, a tie budú skôr také "plus". Nezabudnite u svojich vysnívaných náprotivkov tiež na vlastnosti, ktoré by ste stopercentne neprekúsili. Vyhnete sa tak zbytočným rozchodom kvôli veciam, ktoré ste vedeli dopredu...

Samotné zoznámenie

Zoznamovať sa dá na najrôznejších miestach, napríklad aj netradičných, ako už vám prezradilo veľa našich článkov - na pracovisku, v MHD, na festivale, ... Kdekoľvek sa stretnete s niekým, kto je vám sympatický a nadviažete s ním kontakt, rozprávate sa s ním, prechádzate si v hlave jeho pravdepodobné vlastnosti. Väčšina z nich sa dá odhadnúť už po prvých minútach. Tými si samozrejme po dlhšom rozhovore alebo viac stretnutí budete takmer istí a budete ich tak môcť porovnať s tými, ktoré ste si napísali. To sa môže zdať ale celkom zložité...

Čo si to trochu zjednodušiť?

Kto má neustále čas niekam chodiť a s niekým sa cielene zoznamovať? Najlepšie riešenie zoznamovania sa je z tepla domova, pri využití moderných technológií. Internetové zoznamky vládnu svetom a tiež oprávnene. Manipulácia s nimi je vo väčšine prípadov veľmi jednoduchá a nie je ťažké nájsť niekoho, kto s vami bude zdieľať vaše záľuby, pohľad na svet i vášne.

Teraz sa tiež naplno môže využiť váš "zoznam vlastností". Svoje vlastnosti môžete napísať do popisku v profile a tak si zvýšiť šance, že vás nájde ten, ktorý hľadá presne niekoho takého, ako ste vy (pozor, neznamená to ale sa len vychvaľovať). Z toho ale ešte nevyplýva, že on bude sedieť vám. Z toho dôvodu máte napísané aj vlastnosti náprotivku. Celkovou komunikáciu po internete môžete prísť na to, ako sa vám človek javí. Ak to vyzerá sľubne, môžete sa s ním stretnúť s tým, že od toho obaja nebudete nič očakávať, a pohovoriť si spolu z očí do očí. To určite napovie ešte viac. Keď si nebudete sedieť, nič sa nestalo! Za skúšku to stojí, predsa by ste nechceli premárniť šancu, ktorú máte. Čo ak by to mohol byť "ten pravý" alebo "tá pravá", že?

Ak nebudete zaháľať, ale trochu sa snažiť, verím, že nájdete v tomto novom roku partnera, s ktorým si budete rozumieť. Nepreplávajte životom, ale žite ho. Nečakajte, až vám osud niekoho pripletie do cesty, ale choďte mu naproti.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: