Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zoznámenie v MHD? Ide to!

7.máj 2015
Zoznámenie v MHD? Ide to!

Mnoho ľudí podceňuje cestovanie mestskou hromadnou dopravou. Že vraj je to nepohodlné, musíte na zastávku dôjsť pešo a na dopravný prostriedok čakať. Ľudia dokážu vymyslieť veľa negatív. Ale rozmýšľali ste niekedy nad pozitívom - zoznamovanie sa v MHD?

Nebudem nikomu brať to, že cestovať autom je pohodlnejšie a praktickejšie (aj keď nájsť miesto na parkovanie občas tiež nie je otázkou pár sekúnd a vo väčších mestách nie je najlacnejšie). A navyše - stretnete tam občas naozaj veľa zvláštnych ľudí. Nehľadiac na to, keď  po niekoľkých minútach čakania je to stále totálne prepchaté a vy viete, že sa tam okrem vás snaží natlačiť ďalších 20 ľudí. Ale cestovanie v MHD má aj svoje pozitíva. Ak opomenieme už vyššie uvedené hľadanie a platenie parkovacieho miesta, dostávame sa k ďalšiemu dôležitému pozitívu - zoznamovanie.

S kým sa môžete zoznámiť

Či už sa v MHD zoznámite s kýmkoľvek, s krásnou ženou alebo so starou babičkou, vždy vám to niečo prinesie. Vaša nálada sa môže zlepšiť, ale aj zhoršiť. Narazíte na ľudí, ktorí si chcú jednoducho rozprávať, tí vám môžu spríjemniť deň alebo sa dozviete niečo nové a nikdy neviete, kedy sa vám to môže hodiť. Ďalší si možno budú chcieť posťažovať, či už na počasie, politiku, zdravie alebo skrátka na to, čo ich v tej chvíli bude trápiť. Pokiaľ budú niečo riešiť, môžete im aj pomôcť a komu nerobí radosť pomáhať druhým? Ďalšia možnosť je, že stretnete taký ten oplzlý typ, ktorý sa vás bude snažiť zbaliť. Radšej vystúpte, ak máte možnosť a nechcete upriamiť pozornosť celého dopravného prostriedku. Ale môžete sa zoznámiť aj s človekom, ktorý sa vám bude páčiť a s ktorým sa nebudete chcieť rozprávať len raz.

Rozhľad

Nič nie je zadarmo, a aby ste stretli takého človeka, musíte na sebe najskôr trochu zapracovať. Okolo zastávok a v samotných prostriedkoch je veľká kopa ľudí. Napadlo vás niekedy viac sa rozhliadať okolo seba? Ak chodíte s hlavou sklonenou, pozeráte do krajiny, nikdy nebudete vedieť, či váš vyvolený/á práve neprešiel okolo vás! Navyše vyzeráte nesebavedome. Tým nechcem hovoriť, aby ste vyložene zízali. Len nenápadne pozorujte okolie a vyčkávajte…

Prvý kontakt

Prvý kontakt je v tejto situácii veľmi dôležitý. Nie ste v krčme, kde budete vysedávať ďalších niekoľko hodín. Máte minúty. Väčšinou zistíte sami, či ste toho druhého tiež niečím zaujali. Pár letmých pohľadov a úsmevov vás o tom uistí. Ale nenechajte to skončiť tu!

Ak ste muž, môžete jej na rovinu povedať, že jej to pristane. Žena možno bude trochu rozhodená, ale určite ju to poteší. Ak má so sebou nejaké ťažké tašky, môžete jej ponúknuť pomoc, tak uvidí, že ste aj galantný. Ženy, ak sa muž neodhodlá k prvej vete, vzchopte sa a prevezmite situáciu do svojich rúk. Nebudete mu asi hovoriť, že mu to pristane, ale pochváliť nejaký kúsok oblečenia tiež nie je na škodu. Môžete sa opýtať, kam cestuje. Po prvej alebo druhej otázke je vhodné sa predstaviť, aby ste neboli neslušní. A už viete prvú dôležitú informáciu - meno.

zoznamenie_v_autobuse

Úsmev

Rovnako ako na rande alebo kdekoľvek, kde sa snažíte urobiť dojem, zistíte, že úsmev robí naozaj veľa. Či už idete vonku alebo používate MHD, usmievajte sa. Nikdy neviete, koho svojim úsmevom môžete okúzliť. To platí aj vtedy, keď hovoríte s druhým. K človeku, ktorý má neustále naštvaný výraz, nie je nikomu príjemné sa prihovoriť.

Telefónne číslo

Tou najpodstatnejšou informáciou pre vás je telefónne číslo. Keď budete vedieť, že za chvíľu budete vystupovať, neváhajte a vyberte si telefón. Môžete povedať, že vás vaša konverzácia bavila, že by ste boli radi, keby ste sa mohli ešte stretnúť, zájsť na kávu, ale že na to potrebujete jeho/jej telefónne číslo. Pokiaľ ten druhý má rovnaký pocit, dá vám ho bez váhania.

Ak ste si nestihli vymeniť obe telefónne čísla a vy máte číslo toho druhého, nájdite si chvíľku a napríklad len napíšte smsku, nejakú krátku, vtipnú alebo týkajúce sa témy, o ktorej ste sa bavili. Budete tak mať istotu, že aj on bude mať teraz vaše telefónne číslo a môže vás kontaktovať.

Nestíhate?

Viete, že ďalšiu zastávku vystupujete a on/ona ešte len nastúpil? Alebo naopak už bude vystupovať? Ak máte čas, urobte si výlet o pár zastávok ďalej alebo vystúpte predčasne. Určite sa vám to oplatí. Ak sa naozaj veľmi ponáhľate (predchádzajúci variant teda odpadá) a nestihli ste sa ešte predstaviť, ani sa viac porozprávať, môžete skúsiť povedať, že vás dotyčný naozaj zaujal a dať mu vizitku alebo telefónne číslo. Ak sa ozve, uvidíte, že to bolo vzájomné.

Odmietnutie

Ak narazíte na odmietavý prístup (nechce sa mu hovoriť, dať telefónne číslo, ...), povedzte si "Okay" a neriešte to a hlavne si to neberte osobne. Možno má svoje vlastné dôvody. Takáto vec sa stane každému a vy sa tým nemusíte trápiť. Rovnako ho už pravdepodobne nikdy nestretnete, a ak áno, jednoducho sa venujte tomu, čo ste práve robili (telefonovanie, pozeranie z okna, čítanie knihy).

Zoznamovať sa v MHD je skôr taký speed dating. To však nezabraňuje tomu, aby to prebehlo úspešne. Skúste teda negatíva jazdenia v mestských dopravných prostriedkoch premeniť na pozitíva. Však aj keď sú autobus alebo električka preplnené a vy sa tlačíte každý na každého..tak nikdy neviete, na koho sa natlačíte nabudúce.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: