Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Milostný trojuholník

17.august 2016
Milostný trojuholník

Do milostného trojuholníka sa môže dostať každý z nás, hoci si to niekedy radšej ani nepripúšťame...

Túto situáciu asi nechce zažiť nikto, už len kvôli tomu, ako ťažko sa rieši. Ale existujú aj ľudia, ktorí sa v tom vyložene vyžívajú a je to pre nich adrenalín. O nich ale tento článok nie je.

V milostnom trojuholníku môžete zastávať logicky celkom tri role, ktorá z nich je najhoršia je veľmi diskutabilné. Dvaja partneri, z toho jeden podvádza a druhý je podvádzaný. A ďalšia osoba mimo vzťah (môžeme ju nazvať piate koleso na voze), ktorá ten vzťah narušuje, aj keď ani sama nechce. Záleží potom na všetkých troch, ako sa k situácii postavia a nikdy toto rozhodovanie nie je jednoduché. Milostný trojuholník ale bohužiaľ nie je ojedinelý problém, naopak je to jeden z najčastejších problémov vo vzťahu.

Láska je záhadné a ťažko vysvetliteľné pobláznenie, ktoré nás často zasiahne v tú najmenej očakávanou dobu...

Počiatok

Poznáte to, keď niekoho stretnete, stačí letmý úsmev, dotyk, časom letmá pusa... A už sa vznášate na obláčiku. Všade číhajú nejaké pokušenia a je na vás, ako sa k nim postavíte. Ak ste obaja bez partnera, je to v poriadku a môžete sa "bezstarostne zamilovať". V prípade, že minimálne jeden z vás partnera má, staviate seba aj ostatných do problému. Niekedy ale tým pekným pocitom skrátka nejde odolať a zachádzate v tomto "zakázanom vzťahu" ďalej a ďalej...

Medzitým väčšina partnerov, manželov alebo manželiek nič netušia alebo sú ich podozrenia malé a bez dôkazov.

Pokračovanie

Ľudia sa začnú schádzať, začnú si chýbať, začnú cítiť vášeň a možno aj lásku. Majú motýliky v bruchu a nechcú sa toho vzdať. Potom sa ale pomaly dostavuje čierne svedomie. Povedia si, že by mali nový vzťah ukončiť, nie je to ale tak jednoduché, ako sa môže zdať. Následné odkladanie ničomu nepomáha. Človek sa chce vzchopiť, dodržiavať nejaké "morálne princípy" ako zostať so svojou manželkou/manželom, dieťaťom atď. Komu táto motivácia stačí, tomu tlieskam. Ostatní sa ale ďalej trepú medzi vzťahom a "vzťahom" a chtíč je väčší a väčší... Podvádzajúci nechce ublížiť ani jednému, ani druhému, nakoniec klame obom...

Piate koleso na voze pravdepodobne tiež premýšľa, či by nebolo lepšie vzťah ukončiť a nechať podvádzajúcu s rodinou. City sú silnejšie. Pri ostatných víťazí sebeckosť, kedy chcú mať druhého pre seba a nechcú sa deliť, začínajú pomaly s narážkami na opustenie rodiny.

Podvádzaný väčšinou zistí, čo je za nadčasmi v práci, služobnými cestami cez víkend, dlhou dobou v kúpeľni strávenú písaním sms... Začína hľadať riešenia, nie vždy sa darí, niekedy sa priepasť medzi partnermi ešte viac prehĺbi, niekedy sa dokonca vytvorí, hoci doteraz žiadna nebola...

Koniec?

Podvádzajúci uvažuje ktorý vzťah skončiť. Je potom čisto na ňom, ako sa rozhodne. Mal by ale k sebe byť úprimný a uvedomiť si nasledujúce veci:

  • Každý človek vás raz omrzí. Možno váš doterajší vzťah nie je tak zlý a ten, čo máte "bokom" bude po nejakej dobe v rovnakom bode.
  • Aj zamilovanosť vyprchá. Už to nebudú tie motýle, obláčik, na ktorom sa vznášate a ten adrenalínový pocit. To sa skrátka stáva. Aby ste teda po čase nezačli hľadať nové vzrušujúce zážitky alebo neľutovali svojich činov.
  • Partner nie je len tak niekto. V pravom partnerovi by ste mali mať oporu po celý váš život, nemal by vám klamať a mal by vás milovať. Pokiaľ toto váš súčasný partner spĺňa, popremýšľajte o tom, či ho chcete naozaj opustiť.
  • Pravdepodobne budete mať z toho všetkého zmiešané pocity a nebudete vedieť, ako sa rozhodnúť. Rozhodujte sa naozaj s rozvahou. Ak vám to pomôže, napíšte si na papier pre a proti oboch partnerov a porovnávajte.

Piate koleso na voze vzťah väčšinou skončiť nechce. Ak je slobodný, v osobnom živote mu táto situácia problémy nepôsobí a môže byť dokonca spokojný. Je to totiž jediná osoba z tých troch, ktorá môže byť naozaj šťastná, ostatné dva nie. Ak vzťah skončí, väčšinou za to môže zlé svedomie.

Podvádzaný si chce vo väčšine prípadov partnera udržať a robí pre to všetko, snaží sa komunikovať, byť milý a pozorný, čo určite nie je zle. Vo finále rovnako záleží skôr na rozhodnutí druhého, ak sa situácia neotočí a nakoniec sa vzťah/manželstvo nerozhodne ukončiť podvádzaný. Čo môže podvádzajúceho potešiť alebo si naopak naraz uvedomí, o čo prišiel, to už je ale neskoro...

Riešenie

Mnoho párov kvôli mileneckému trojuholníku chodí na terapie k odborníkom. Tie pomôžu partnerom zlepšiť vzťah k druhému, spoznajú viac sami seba, navzájom svoje pocity. Ani terapia ale bohužiaľ negarantuje, že partneri zostanú spolu.

Ostatné riešenia tkvú tiež hlavne v komunikácii, ide o to, či spolu partneri dokážu komunikovať "sami od seba" alebo k tomu potrebujú terapeuta.

Dôvody

Otázka, na ktorú sa v tejto situácii pýta mnoho a mnoho ľudí. PREČO. Odpoveď nie je jednoznačná.

V niektorých prípadoch doterajší vzťah nefunguje, človeku chýba blízkosť druhého, dotyky, bozky, láska, sex. A nie je sa čomu diviť, keď žijeme vedľa seba a nie spolu, ťažko tomu môžeme hovoriť šťastné partnerstvo.

Ďalšie vzťahy sú naopak harmonické, všetko klape a nikoho by nikdy nenapadlo, že sa to stane. A predsa sa to stane, z nenazdania, z ničoho nič BUM a lietate v tom až po uši. Je to intenzívnejšie a je to zakázané. Spomeňte si na Evu a jablko...

A možno sa práve nachádzate v procese, v ktorom si máte uvedomiť, že ste s tou pravou osobou, že to je ten správny partner pre život. To môžete považovať len za takú skúšku, aby ste si to všetko uvedomili. Aj keď vášeň môže pretrvávať aj cez to....

Rada

Ľahko sa hovorí, ťažko sa koná. Ale keď pomyslíte na všetky tie problémy, lži, hádky a nepríjemné pocity, ktoré z tejto situácie plynú, musí vám byť jasné, že najlepšie je sa takým "vzťahom" vyhýbať. Ak vo svojom doterajšom vzťahu nie ste spokojní, zapojte partnera a skúste vzťah napraviť. Ak nepomôže ani to, vzťah opustite a nájdite si nový. Vyhnete sa tak klamstvám a podvádzaniu.

Všetci hovoria o sile lásky vzťahy budovať, ale všetci mlčia o jej schopnosti ich aj ničiť.

[Lil]

Zdroj:

http://sex-vztahy.doktorka.cz/milostny-trojuhelnik/

http://www.zamilovana.cz/milostny-trojuhelnik

Zdieľajte tento článok na: