Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Milujem Ťa...vráť sa

10.jún 2024
Milujem Ťa...vráť sa

Dve slová, ktoré znamenajú tak veľa a zároveň dve slová, ktoré znamenajú veľké trápenie. Nech už za vaším rozchodom stálo čokoľvek, nedokázali ste ho/ju nikdy poriadne vymazať zo svojho života.

Všetko vám ho alebo ju pripomína. Vonku je jar, pomaličky sa blíži čas dovoleniek a prázdnin. Sviatok zamilovaných sa vám podarilo prekonať, vonku všetko rozkvitá, je tu májový čas a leto. Vaši známi vám odovzdávajú svadobné oznámenia ako na bežiacom páse, každá druhá pani alebo slečna vo vašom okolí je tehotná. Len vám sa cnie a a nedokážete zabudnúť na to, čo bolo a možno aj mohlo byť ďalej, keby sa nestalo to či tamto. Ľudia sa rozchádzajú z mnohých dôvodov. Niekedy je to behom okamihu, keď sa môže stať, že niekto z vás povie niečo, čoho neskôr môže ľutovať. Niekedy sa len ten druhý partner cíti prehliadaný, neocenený, zanedbaný a ten druhý si toho jednoducho nevšimol a nevšíma. Ak ste sa už rozišli a chceli by ste partnera alebo partnerku získať späť, budete sa prvýkrát musieť dať dohromady vy sami, naučiť sa, ako sa vysporiadať s meziobdobím a následne vykonať potrebné zmeny, ktoré vám môžu pomôcť vyliečiť váš vzťah.

Ako sa vyrovnať s rozchodom

Dajte tomu čas. Nechcite všetko teraz hneď. Obaja potrebujete čas, potrebujete nabrať späť sebadôveru a sebavedomie. Zároveň aj potrebujete prísť na pravý dôvod toho, prečo chcete bývalého partnera alebo partnerku získať späť. Nechcete predsa skočiť znova do niečoho, kde sa budú chyby opakovať a s najväčšou pravdepodobnosťou to bude len ďalším fiaskom. Je samozrejmé, že závisí na tom, ako dlho ste spolu vo vzťahu boli a čo spôsobilo ten neočakávaný rozchod, ktorý vás tak bolí. Pokúste sa prvýkrát nechať trochu "vychladnúť" prvé emócie. Tie bývajú najhoršie, najzákernejšie a pre druhého najzraniteľnejšie. Musíte byť schopní racionálnej konverzácie, ak chcete niečoho docieliť. V čase vášho medziobdobia, keď to bolí a vy sa snažíte upokojiť, pokúste sa vyhnúť všetkým sociálnym sieťam. To, že budete vášho ex sledovať, zisťovať čo robí, vás naopak dostane do depresie a vám bude horšie a horšie. Pokúste sa zostať chvíľu mimo jeho/jej diania.

Zamyslite sa

Zamyslite sa a skúste pochopiť, prečo naozaj k rozchodu došlo a hlavne, aký je ten pravý dôvod, aby ste ho získali späť. Urobili ste vo vzťahu niečo zle? Aká bola vaša úloha v ukončení vzťahu? Aké boli dôvody, ktoré ste počuli ako ukončenie a boli vôbec opodstatnené? Ak ste vy tí, čo dostali kopačky, skúste popremýšľať, čo vášho partnera vo vašom vzťahu znepokojovalo, a čo ste robili zle. Sťažoval sa niekedy? A na čo? Zapátrajte v pamäti. Ak ste vy tí, čo naopak kopačky niekomu dali a teraz viete, že je to zle, pokúste sa zamerať na to, ako by sa dali veci, ktoré prijímate od svojho partnera zmeniť. A či naozaj vám ten rozchod za to stál.

Zistite, čo naozaj cítite

Čo bolo hlavným problémom vo vzťahu. Skúste popremýšľať o tom, aké problémy vzťah mohol mať, čo nebolo pod vašou kontrolou. Niekedy je možné, že niekoho milujete, ale okolnosti pre vzťah budú tak zložité, že to jednoducho nebude možné, aby partnerstvo fungovalo, to môže súvisieť napríklad so vzťahom v zamestnaní. Je dôležité premýšľať aj o typoch problémov komplexne:

  • problémy spojené s prácou, s miestom výkonu práce a postavenie vo firme
  • vzdialenosť vašej lásky
  • emocionálne alebo fyzické problémy, ktoré môžu súvisieť už s tým, ako bol daný človek vychovávaný a z akých pomerov pochádza
  • finančné zázemie a s tým spojená dostatočná zodpovednosť
  • intímne problémy, ktoré tiež nie je dobré podceňovať, keďže hrajú obrovskú úlohu vo vašom vzťahu
  • príťažlivosť, chémia, páči sa vám vôbec ešte?

Pracujte na sebe v medzičase

Urobte, čo je potrebné urobiť, aby ste našli späť svoju vnútornú dôveru. Pokiaľ ju získate späť, budete takí, akí ste boli na začiatku, keď ste sa zoznámili a budete dávať vašej alebo vášmu ex dojem, že ste si istí a že viete, čo už chcete od vašich vzťahov a vášho života. Sebadôvera bude vyjadrovať, že ste si istí svojich schopností byť lepším partnerom. Ale nemali by ste snažiť získať niekoho späť len preto, že máte depresiu zo samoty, mali by ste sa chcieť vracať k partnerovi alebo partnerke, ktorí sa vrátiť chcú. Vždy na to musíte byť dvaja.

Nebráňte sa zmenám

Nedajte svojmu expartnerovi alebo expartnerke tú šancu vidieť vás stáť na mieste a vyčkávať, až sa vráti. Začnite byť aktívny, urobte nejakú sebemenšiu zmenu. Ak uvidia, že ste samostatný, aktívny, cieľavedomý, bude tu väčšia pravdepodobnosť, že bude mať záujem vrátiť sa späť. Prestaňte fajčiť, začnite cvičiť, zafarbite si vlasy.

Nájdite neutrálnu pôdu

Nájdite neutrálne verejné priestranstvo, kde si môžete pohovoriť. Pokiaľ o to obaja budete stáť. Najlepší bude verejný park, reštaurácia alebo len zázemie obchodného domu, niekde, kde sa nebudete musieť cítiť v pasci, alebo nepríjemne a prípadne budete môcť odísť. Nepreberajte minulosť, budete len otvárať staré rany.

Zlepšite svoj vzhľad

Pokúste sa vylepšiť váš vzhľad, než sa dostanete späť do kontaktu. Nielen že sa budete cítiť dobre vy sami, ale zapôsobíte aj na neho alebo na ňu. Hlavne to vo vašich ex vyvolá ten pocit, že začnú nenápadne pátrať, kde vznikla tá zmena a prečo to tak je.

Vedieť, kedy odísť

Nemá zmysel, čas, ani strácať energiu za vzťah, kde o to druhý už naozaj nestojí. Môžete im otvoriť dvere, aby vošli, ale ak nebudú chcieť, tak to proste neurobia. Nemá zmysel vyjadrovať svoje city, prosiť o návrat, keď tej druhej strane to nejde. V prípade, že ani posledný rozhovor nepomohol, vykašlite sa na to, odíďte. Oni najlepšie vedia, kde vás prípadne môžu nájsť. Je len na vás, či sa budete ďalej utápať vo svojich myšlienkach, keby bolo... alebo sa pokúsite ísť ďalej a radovať sa z nových možností a nových dverí, ktoré sa vám budú otvárať.

Niekto čaruje, niekto koná, niekto sa ľutuje, každý to prežíva nejako a vlastne všetci rovnako. Ale skúste pár overených trikov na záver:

Vyhoďte veci a skúste zabudnúť, že niekedy niekto taký existoval.

Buďte vďační za to, že vás ten človek posunul v živote zase o krok ďalej a minimálne vám pomohol si porovnať vaše myšlienky v tom, čo od života a vzťahov naozaj chcete.

Ako už bolo spomenuté, začnite na sebe makať, urobte niečo pre seba.

Skúste na to ísť opačne - ozvite sa. Záleží samozrejme na podrobnostiach vášho vzťahu, ale ak je to vhodné a cítite to tak, napíšte, zavolajte, nenápadne sa pripomeňte. Už nemáte čo stratiť.

A posledná najdôležitejšia otázka... Stál vám ten vzťah za to? Bolo to tak úžasné, aby nemohlo byť niečo lepšie alebo niekto ešte lepší?

[kač]

Zdieľajte tento článok na: