Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Je lepšie sa holiť alebo neholit?

22.júl 2015
Je lepšie sa holiť alebo neholit?

Otázka holenia sa rieši už niekoľko desiatok rokov. Čo ženy, holiť alebo neholit? Čo sa páči mužom?

Prišlo k nám leto, vonku je krásne, počasie akurát na kúpanie. Takže plavky, kraťasy a tielka pripraviť a hurá von. Keď si ale žena na seba oblečie takéto oblečenie, všetci uvidia skoro celé jej telo, a preto sa veľa žien rozhoduje, či sa holiť alebo nie. Poukážeme si teda na nejaké fakty, výhody aj nevýhody holenia.

Ženy sa nezačali holiť až v minulom storočí, ale už v starovekom Egypte si ženy odstraňovali chĺpky za pomoci zmesi z haseného vápna alebo arzénu, čo nebolo veľmi bezpečné. V starovekom Grécku to potom skúšali ošľahaním, čo tiež neznie práve najbezpečnejšie. V stredoveku potom bolo holenie praktickou činnosťou - v tej dobe to bolo s hygienou tragické a tak si ženy (predovšetkým prostitútky) holili intímne miesta pomocou zmesi z koreňa lastovičníka a oleja z orechov, aby sa im tam neobjavili vši. Tiež si v tej dobe holili aj obočie a riasy. Éra holenia, ako to poznáme dnes, sa začala v roku 1915. V tomto roku Harper's magazín uverejnil fotku mladej ženy s oholeným podpazuším. Toho využila firma Wilkinson Sword a začala propagovať chlpy na tele ako odpudivé a nehygienické.

V poslednej dobe sa ľudia vracajú do minulosti a hojne sa šíri trend "neholenia sa". Rozmohol sa minulý rok a pokračuje do teraz. V minulom roku sa dokonca objavila stránka na Facebooku, kam ženy vkladali svoje fotky neoholených častí tela. Išlo predovšetkým o neoholené podpazušie, nohy, ale ani intímne miesta neboli výnimkou. Čo ich k tomu viedlo, hovoríte si? Vraj je to presne to, čo muži chcú. Nezostáva, než sa ich opýtať.

Moji priatelia mužského pohlavia teda dostali otázku, či by sa ženy mali holiť alebo nie. Milan (22) má veľmi vyhranený názor: "Ženy by sa mali holiť. Ak ženy, ktoré sa neholia, hovoria, že to je to, čo sa mužom páči, neverte im. Polovica z nich sa bojí povedať vlastný názor a druhú polovicu úprimne vôbec nechápem. "Za to Lukáš (25) to nevidí ako taký problém: "Nech si každý robí, čo chce, ale vyzerá to lepšie, keď sú oholené." Miloš (27) má podobný názor: "Myslím, že by sa ženy mali holiť už len z hygienických dôvodov. A predsa len," Bobrík "bol i za našich pradedov. Keď vezmem do úvahy celé telo, je krajší pohľad na oholenú ženu, než na chlpatú. Navyše sa mi páči, keď sú dámy na dotyk hebké. "

S neoholeným podpazuším sa rady fotia aj celebrity, napríklad Madonna, Miley Cyrus alebo Drew Barrymore a svoje fotky následne umiestňujú na sociálne siete ako Facebook, Twitter či Instagram.

Ďalší trend, novší, spojený s neoholeným podpazuším je zafarbené podpazušie. Myslím, že síce nebudeme po ulici stretávať masy neoholených žien s nafarbeným podpazuším (alebo chlpami na nohách), ale občas sa hitom stanú naozaj veľmi zvláštne veci ... Ale teraz už k výhodám a nevýhodám, je lepšie sa oholiť alebo zostať "prírodný"?

holenie

Výhody holenia

 • Na svoje okolie možno budete pôsobiť lepšie, príjemnejšie alebo dokonca atraktívnejšie (podľa vkusu)
 • Nebudú na vás divne pozerať, keď zdvihnete ruky alebo keď sa prejdete okolo v sukni
 • Budete mať lepší pocit (kvôli prvému bodu, ale aj kvôli hebkejším častiam tela)
 • Nemusíte mať strach, že by sa vám mohli niekde objaviť nejaké parazity
 • Nikdy si nikam chlpy nezatiahnete.       

Nevýhody holenia

 • Nie je permanentné - či už použijete žiletku, vosk alebo ďalšie metódy, v budúcnosti ich budete musieť stále opakovať (laser to síce dokáže vyriešiť, ale za aké peniaze? ...)
 • Je to nudné – áno, nie je to žiadna zábava a vo vani vďaka tomu strávite minimálne 3x toľko času
 • V niektorých prípadoch je to aj bolestivé, ak používate vosk alebo epilačný strojček
 • Možno vám bude pripadať, že vaše chĺpky sú potom hrubšie (ale nie je to tak)
 • Ak vytrhávate chĺpky aj s korienkom, lekári varujú, že to nie je pre zdravie najlepšie. Cibuľka chlpu má totiž okolo seba veľké množstvo nervových zakončení, tuku a ciev.

Výhody chĺpkov

 • Ušetríte hneď dvakrát - v prvom rade ušetríte peniaze, ktoré by ste normálne dali za žiletky, voskové pásiky alebo návštevu kozmetičky či laserového štúdia a ušetríte s tým aj veľa času
 • Berme to pozitívne, váš partner už si nemusí obstarávať chlpaté zvieratko
 • Alebo môžete prepojiť "chlpaté a nechlpaté", byť kreatívny a vyholiť si nejaký pekný obrázok

Nevýhody chĺpkov

 • Po orálnom sexe môže zostať vášmu partnerovi v puse nemilé prekvapenie
 • Pri menštruácii sa musí udržiavať zvýšená hygiena aj ak ste oholené, ale keď nie ste, musíte na ňu dbať o to viac
 • A týka sa to aj hygieny celkovo, na chlpy sa viažu malinké čiastočky a prach a preto by kúpanie malo byť na dennom poriadku, najlepšie i dvakrát denne.

Holenie sa ale samozrejme netýka len žien, ale aj mužov. Pre nich viacmenej platia rovnaké výhody a nevýhody spomínané u žien. Určite to ale majú trochu zložitejšie s holením si intímnych miest.

Je na každom z nás, akú cestu si kto zvolí, ako sa daný človek cíti príjemne. Nikomu do toho nič nie je a verím, že partneri medzi sebou dokážu urobiť kompromis. Riaďte sa podľa svojich pocitov a buďte šťastní!

[Lil]

Zdroj: http://slecna.info/dusevno/holit-ci-neholit/

          http://nypost.com/2015/06/16/to-shave-or-not-female-armpit-hair-is-getting-its-moment/

Zdieľajte tento článok na: