Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Načerpajte silu z prírody

18.jún 2015
Načerpajte silu z prírody

Máme jar, pomaly prichádza leto a vy sa cítite neustále unavení a bez energie? A skúšali ste prírodu?

Znie to trochu ako reklama na nejaký super účinný prírodný liek, ale opak je pravdou. Peniaze nechajte doma, táto príroda je zadarmo.

V dnešnej dobe sa ľudia stále po niečom pachtia, musia zarobiť dostatok peňazí, aby mohli zaplatiť nájom, jedlo a postarať sa o deti a za zvyšok peňazí možno pôjdu na "dovolenku" na týždeň do Chorvátska. Kvôli tomu cestujú ráno minimálne pol hodiny do práce, následne im šéf v práci vynadá, možno pohrozí výpoveďou a oni idú domov vystresovaní, s tým, že zajtra to zažijú znova. Večer sa najedia, nadopujú pilulkami "na nervy" a na spanie a myslia si, že toto je život.

STOP

Ráno vstávate o trochu skôr a idete do práce, bez ranného zhonu. Pokiaľ možno pešo, počúvate vtáčí spev a vravíte si, ako je možné, že ste si ho nikdy nevšimli. Prichádzate do práce s úsmevom a dobrou náladou. Ak niekto zvýši hlas, obrníte sa veľkou bublinou, ktorá neprepúšťa hluk zvonku. Pri prestávke na obed, ktorú si urobíte, sa sústredíte len a len na svoje jedlo. Domov odchádzate so stále dobrou náladou. Všímate si prírody okolo seba, niektoré stromy sú rozkvitnuté, iné už nie, na niektorých sa rodia malé plody. Kde všade nevidíme kolobeh života! Idete do lesa, je tam krásny čerstvý vzduch. Zhlboka sa nadýchnete. Cítite sa tu doma. Pozorne si všímate všetkých vecí, ktoré sa okolo vás dejú. Tu a tam nejaká veverička alebo vtáčik na strome. Počujete ich piesne a vietor, ktorý sa hrá s lístím na stromoch.

nacerpat_silu_z_prirody

Cítite v sebe naraz veľa energie. Potom pristúpite k stromu (úmyselne vyberáte dub alebo borovicu bez puklín a hrčí) a poprosíte ho o časť jeho energie. Potom strom objímate po dobu troch minút a cítite príval novej energie. Poďakujete stromu. Prechádzate sa po lese a tu a tam hladíte ďalšie stromy. Znovu si uvedomujete čistotu vzduchu v lese, opäť sa zhlboka nadychujete a vypínate aspoň na chvíľku svoje myslenie. Lesy sú uctievané nie len pre svoju krásu a čistotu, ale aj pre svoj pokoj. Žiadne autá, žiadne ostatné zvuky mesta. Sústredíte sa na neho. Ak chcete, môžete si ľahnúť na zem a úplne tak s prírodou splynúť. Následne sa cítite uvoľnení, úplne oslobodení od stresu a s množstvom vnútornej energie, ktorá z nás "vyžaruje" na každom kroku. Keď prichádzate domov, ste pokojní a vyrovnaní a už viete, že pilulky na spanie a na nervy nebude potrebné užívať.

V prírode skrátka cítite tú radosť a pohodu, ktorú zavretí v byte nikdy nepocítite. Ak máte deti, nenechávajte ich doma sedieť pri počítači, vezmite ich do prírody, je to ten najlepší psychický odpočinok a ako už na začiatku bolo spomenuté, je zadarmo, tak to využite.

Z prírody sme vzišli a mali by sme sa do nej s úctou vracať.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: