Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Farba kvetov má svoj význam

9.august 2016
Farba kvetov má svoj význam

Poznáte symboliku kvetov? Vedeli ste, že pomocou farby kvetu sa dá povedať oveľa viac než myslíte?

Každá žena rada dostáva kvety. Podľa farby akú vyberiete budú aj odlišné emócie z dojmu celej kvetiny. Občas je dobré vedieť, čo chcete danou kyticou povedať a prispôsobiť tomu počet kvetín, rovnako tak ako jej farbu. Jedine tak vaša kvetina oznámi naozaj to, čo máte v úmysle a vystihne váš presný zámer a úmysel. Nepárny počet kvetín sa necháva viazať na účel smutných udalostí a párny počet naopak za účelom veselých. Význam kvetinových farieb je jedinečná symbolika, ktorú môžete použiť na odoslanie špeciálnej, možno aj tajnej správy niekomu druhému. Starí Gréci interpretovali význam kvetinových farieb ako ukazovatele nálady svojich bohov. Rovnako tak aj starí Kelti už riešili kvety, a to nielen pri zistení pohlavia dieťaťa po pôrode. Už okolo roku 1600, údajne nejaká Lady Mary Wortley, upozornila na význam a farbu v kvetoch, do tej doby bol ich význam skôr ezoterický.

Čo ktorá farba znamená?

Červené kvety

Táto farba je v kvetoch posolstvom romantickej, vášnivej a intenzívnej lásky. Táto farba kvetu vždy vyvolá len silné a mocné emócie, zdôrazňujúce vašu lásku. Je to farba tiež túžby a zvádzania. Ako najčastejšie kvety tejto farby sú používané samozrejme ruže, ale veľkej obľube sa tešia aj červené tulipány, klinčeky a gerbery. Červenou farbou na kvetine nikdy nič nepokazíte.

Čierna kvetina

Ako je asi jasné, tak táto farba značí koniec niečoho. Čiernou ružou dávate niekomu najavo, že niečo skončilo a vy sa chcete rozlúčiť. Rovnako tak sa dajú chápať aj temne červené ruže, môžu vyvolať čierne myšlienky.

Oanžové kvety

Oranžová farba na kvetoch znamená radosť a šťastie. Táto farba zachytáva teplo a predstavuje zároveň slnko. Pri pohľade na túto farbu kvetiny sa vás zhostí krásny a príjemný pocit. Ak si necháte uviazať kyticu z oranžových kvetov, dávate tým aj zároveň najavo svoju spontánnosť a túžbu po dobrodružstve.

Ružové kvety

Kytice ružovej farby sú považované za jedny z najnežnejších a najromantickejších. Ružová farba je odpradávna symbolom ženskosti a nežnosti. Aj preto je táto farba veľmi často volená ako základ svadobnej kytice. V ružovej farbe môžete zakúpiť a nechať uviazať kyticu napríklad z ruží, karafiátov, chryzantém, ľalií a z mnoha ďalších.

Žlté kvety

Za žltou farbou sa schováva žiarlivosť, rovnako ako rešpekt, priateľstvo, súcit i otázky dôvery. Táto krásna farba je väčšinou vyberaná ako obľúbená farba, keď chcete napríklad odmeniť niekoho v zamestnaní za jeho dobre odvedenú prácu. Žltý kvet je aj ideálny ak chcete obdarovať priateľov. Zo žltých kvetov sú krásne narcisky, tulipány, ale aj opäť ruže alebo chryzantémy.

květiny

Zelená kvetina

Zelená farba je farbou harmónie, mieru, pokoja, plodnosti a hojnosti. Táto farba kvetu sa hodí, ak chcete niekomu popriať uzdravenie alebo obdarovať ženu, ktorá porodila svoje dieťa.

Modré kvety

Modrá je farba pokoja, mieru, mora, vôd a oceánu. Táto farba má pre veľa ľudí upokojúce účinky. A ako sa spievalo a spieva v jednej pesničke: "modrá je dobrá". Údajne je táto farba znakom intimity a ideálnou farbou pre tie vzťahy, ktoré sú dlhodobejšie. Modré sú krásne irismi, ale aj zase ruže alebo hortenzie, hyacinty.

Fialové kvety

Jedna z najobľúbenejších farieb u slečien a paní. Fialové kvety a ich krásna farba symbolizuje pôvab, noblesu a éterickosť. Ak chcete poslať mimoriadnu správu, vyberte farbu kvetov fialovú. Ich éterickosť bude predstavovať vašu kreativitu a tajomstvo.

Biele kvety

Biela farba u kvetov predstavuje nevinnosť, čistotu, dokonalosť, lásku, vernosť a poctivosť. Kvetina tejto farby je tiež veľmi obľúbená ako svadobná kvetina. V kombinácii s bielymi kvetmi môžete použiť akúkoľvek inú farbu kvetov, ktorá sa na danú príležitosť hodí. Medzi najobľúbenejšie a častejšie kvety, ktorými môžete niekoho obdarovať, patria napríklad elegantné orchidey, ľalie, margaréty, ruže, kaly, voňavé frézie a chryzantémy.

Zväzok rôznofarebných kvetov

Ak farby kvetov skombinujete, môže váš pôvodný zámer stratiť význam aj zaniknúť celé vaše oznámenie. Rôzne kombinácie farieb a kvetov môžu vyvolať rôzne emócie a rôznorodé pocity. Každá žena rada dostáva kvety a zároveň má každá žena svoju obľúbenú kvetinu. Niekedy ich môže mať obľúbených viac, inokedy menej.

Rovnako tak ako má každá farba u kvetín svoj význam, tak aj kvety majú svoj význam:

Napríklad:

Narcis

Narcisky majú význam otvorenosti, odpustenia, viery, poctivosti.

Tulipán

Sú symbolom odhodlania, príležitostí, pokroku.

Ruže

U ruže je strašne dôležitá jej farba. Celkovo je ruža sama o sebe symbolom lásky, ale zároveň aj odvahy, cti, oddanosti. Ruže sa hodí na akúkoľvek vážnu životnú situáciu alebo príležitosť.

Urobte radosť!

Niekedy oveľa viac, než drahá kytica za veľa peňazí poteší aj margarétka alebo vlčí mak, odtrhnutý niekde po ceste. Žena nadobudne dojem, že muž na ňu myslel, spomenul si a premýšľal, ako jej urobiť radosť. Ako už bolo napísané, je zároveň veľmi dôležité, aby ku každej príležitosti bol aj zodpovedajúci počet kvetov, ak chcete ženu naozaj potešiť, stačí aj jeden jediný kvet, ktorý donesiete spontánne. Už ako malé deti ste mali tendencie trhať svojej mamičke kvety a robiť jej radosť, mamička, keď občas s plnými rukami, si ju vždy vzala s úsmevom, pretože zakaždým jej urobila radosť. V škole ste ku Dňu matiek vytvárali želanie, kde sa väčšinou objavovali tiež motívy kvetov, a preto robte svojim partnerkám, milenkám, ženám, svokrám, babičkám, tetám a vôbec všetkým ženám občas radosť a obdarujte ich kvetom.

Zdroj: http://www.whats-your-sign.com/flowers-and-meanings.html

[kač]

Zdieľajte tento článok na: