Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Drahé kamene a ich vplyv na vzťahy

25.február 2016
Drahé kamene a ich vplyv na vzťahy

Dá sa nový vzťah privolať? Je možné nájsť spriaznenú dušu alebo upevniť vzťah pomocou "kameňov"? Môžu mať drahé kamene taký vplyv? Každý kameň má vraj svoju energiu a svoje vibrácie, ktoré dokážu ovplyvniť vašu myseľ, telo i city. Údajne je na každom človeku, ako a či vôbec je schopný tieto vibrácie prijať.

Príjem týchto vibrácií je možné prirovnať napríklad k prijímaniu signálu vášho mobilného telefónu. Tí ľudia, ktorí drahé a aj liečivé kamene používajú každodenne, ich berú ako úplnú prirodzenosť a veria v ich funkčnosť. Sú presvedčení, že im pomáhajú, vedú ich a inšpirujú. Kto sa s týmito energiami nikdy nestretol, nemusí veriť, že fungujú. Ale rovnako ako bude pre vašu starú babičku nepochopiteľné, ako sa odosielajú SMSky, MMSky a kde má ten internet nejaké drôty vo vzduchu, pre vás to bude každodennou prirodzenosťou, nad ktorou sa nebudete pozastavovať. Drahé, liečivé kamene sa používajú oddávna a veľa kultúr i kmeňov s nimi pracuje aj v dnešnej dobe. Po celé dlhé stáročia, ženy aj muži používali najrôznejšie kryštály a drahokamy na prilákanie lásky ich partnerov. Kamene majú údajne tú moc, aby prelomili bariéry a pomohli zladiť vašu energiu s druhou osobou. Samozrejme ale "nejaký" kameň len tak neprinúti tú druhú osobu, pokiaľ nebude aspoň trochu chcieť. Najlepšiu moc na zladenie vašich energií majú práve krišťály. A dôležitú krištáľovú energiu získate najlepšie vtedy, keď ich budete nosiť ako prívesok v blízkosti svojho srdca a to po dobu najmenej 21 dní. Pozitívne vibrácie vami zvoleného krištáľu vám pomôžu dostať sa do obnovenia pozitívneho stavu vašej mysle, že aj okolie si všimne priaznivé zmeny a vy budete ako magnet. Jedny kamene sú vhodné na vzťahy, iné na liečenie, ale ktorý je presne na čo? Stačí si len vybrať ten správny na tú oblasť, v ktorej potrebujeme naozaj pomôcť.

A ako sa pokúsiť začať vnímať energiu?

Určite to nebude z hodiny na hodinu, bude to chcieť cvik. Rozhodne je kameňov viac druhov a každý je optimálny na niečo iné. A najlepšie ako vôbec začať, je prísť do špecializovaného obchodu a z množstva ponúkaných kameňov a výrobkov si úplne "sám" vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči a ktorý má pre vás po uchopení do ruky zvláštnu silu. Vaša intuícia vám pomôže s výberom. Ak budete chcieť veriť knihám a informáciám, ktoré sú už dlhú dobu overené, preštudujte si pred nákupom literatúru. Napríklad ten, kto potrebuje urovnať vzťah, by si mal na skúšku zaobstarať citrín. Tento kameň by mal fungovať hlavne počas hádok s ich zmiernením až dokonca ukončením.

Ametyst

Jedná sa o kameň prezývaný "majster v liečení". Jeho farba je fialová. Ametyst vám zariadi pokojný spánok a pozitívne vylieči vašu nespavosť. Tento kameň sa používal aj v boji proti alkoholizmu a iným závislostiam. Ametyst pomôže v láske znovu a znovu milovať, lieči srdce na tej najvyššej úrovni.

Akvamarín

Farba je zelenomodrá, energia upokojujúca, ktorá potláča stres a upokojuje myseľ. Akvamarín vnáša harmóniu do vášho života a chráni pred nepríjemnými vplyvmi. Posilňuje v odhodlaniu do života a sústredeniu sa na zložitejšie problémy. Rozptyľuje strach z nedostatkov.

Bloodstone

Tiež nazývaný kameň krvi alebo Heliotrop. Bloodstone má zelenú farbu s červeno prefarbenými škrvnkami. Rozptyľuje skľúčenosť a strach. Dodáva silu a vytrvalosť, aby odišli nekonečné ťažkosti. Znižuje stres a úzkosť. Vymazáva blokády a zameriava sa na rozptýlené myšlienky. Vitalizuje a povzbudzuje nesebeckosť vo vzťahoch.

Karneol

Sfarbenia bývajú červené, oranžové, ružové alebo hnedé. Karneol eliminuje pocity nedostatočnosti a nízkej sebaúcty. Tento kameň je obzvlášť dobrý pre zotavenie po odmietnutí, čo sa týka partnerských vzťahov, pomáha obnovovať vzájomnú lásku a dôveru, ktorá bola predtým narušená. Karneol podporuje nadšenie a pre niekoho je dobrý aj pre oživenie sexuality.

Krištáľ

Kameň hojnosti, krištáľovo čírej farby, sa využíva k jasnému mysleniu, dennému snívaniu a utváraniu myšlienok. Zaisťuje rovnováhu a harmóniu vo všetkých oblastiach vášho života a zdravia. Dávajte pozor, na to čo si prajete, pretože keď budete nosiť tento kameň pri sebe, zosilnie sa energia, aby ste dostali to, čo naozaj chcete.

Emerald

Kameň prosperity, ktorý má intenzívnu zelenú farbu. Tento krištáľ je kameňom starej lásky a pomáha znížiť aroganciu. Je to kameň vhodný pre zaneprázdnené rodiny s cieľom zlepšiť harmóniu a domácu pohodu. Rozptyľuje negatívne myšlienky. Tento kameň je vynikajúci pre uchovanie lásky, ktorá zreje do dlhodobého vzťahu.

Zlato

Zlato symbolizuje čistotu ducha. Aktivuje najvyšší potenciál, podporuje vnútornú krásu a energiu, čistí negatívne energie. Výborne znižuje traumatické zážitky. Pomáha odstrániť pocity menejcennosti, depresie, hnevu a myšlienok k drvivej zodpovednosti.

Nefrit

Farba tohto kameňa je svetlozelená. Je dobre známy, predovšetkým v Ázii pre upokojenie emócií a ochrany svojho zdravia. Nefrit udržuje pokoj v rodinných vzťahoch, zlepšuje sebavedomie a predovšetkým sebestačnosť. Podporuje mier, harmóniu a pokoj prostredníctvom citovej energie. Môže pomôcť ochrániť lásku od odlúčenia a pomáha meniť vaše sny na realitu. Údajne ho vraj spoznáte podľa toho, že dodáva teplú energiu na koži.

Hematit

Antistresový kameň, vo farbe ocele. Poskytuje emócie pre získanie novej lásky a chráni srdce od malých tráum spojených s láskou. Lesklý povrch odráža akúkoľvek negativitu a pomáha znižovať stres na celé vaše telo. Hematit tiež pomáha s milostnou energiou.

Kunzit

Prekrásny kameň, priehľadnej ružovej farby, ktorý otvára vaše srdce niečomu novému a vo vyššej úrovni. Poskytne vám pokoj, rozpustí negativitu a dodá vám zmyselnosť. Jeho magická energia vás zbaví pocitu osamelosti a má vynikajúce účinky na vaše srdce, ak máte nejaké zdravotné problémy, rovnako ako malachit.

Malachit

Nepriehľadný zelený kameň, väčšinou až tmavo zelený, dokáže z vášho srdca vymazať zlé skúsenosti z minulých rokov a odblokovať alebo absorbovať negatívnu energiu. Vďaka tomuto kameňu budete viac tolerantný, praktický, lojálny a na základe tohto sa rozplynú vaše obavy, ktoré sa môžu práve vášho vzťahu týkať. Podporuje zodpovednosť a vernosť v partnerstve. Pomôže vám zabudnúť to, aby ste nehľadali stále tie isté "divné" typy partnerov.

Ruženín

Tento kameň je pre lásku ten najlepší a najvhodnejší. Otvára srdce a dokáže vám ukázať silu emócií, podporuje a harmonizuje vzťahy, rozptyľuje emočnú nestabilitu. Jedná sa o veľmi upokojujúci kameň. Dokáže vám pomôcť zahojiť staré rany z predošlých zlých vzťahov a privolať do života novú lásku.

Rubín

Červený kameň lásky a vytrvalosti. Podporuje romantickú lásku a zároveň aj ideálny vzťah. Prináša zameranie sa na srdce a odstraňuje všetky pasce spojené s energiou lásky. Ochráni vaše srdce pred zbytočným milostným trápením a podporí vaše dosiahnutie cieľov, ktoré sa týka citov, zdravia, šťastia, bohatstva. Rubín dokáže privolať veľké bohatstvo.

Zdroj: www.crystaltiger.com

[kač]

Zdieľajte tento článok na: