Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako zmeniť svoj život hneď teraz

9.november 2016
Ako zmeniť svoj život hneď teraz

Zmena je život! Minulosť nezmeníte, ale budúcnosť ovplyvniť môžete. Bez ohľadu na to, koľko máte rokov, nikdy nie je neskoro zmeniť svoj život k lepšiemu.

Zmena má tú schopnosť, že vás dokáže dohnať väčšinou v najnevhodnejšom čase či v inom nejako zásadnom okamihu vášho života. Zmena môže do nášho života prísť v dôsledku krízy, v dôsledku voľby alebo čisto jasnou náhodou. Otázkou potom zostáva, či si zmenu môžete dovoliť, chcete ju alebo či je vôbec v tej danej dobe nejaká zmena vhodná. Domnievam sa, že je vždy lepšie vykonať zmeny vo vašom živote, keď sa rozhodnete sami, než byť do niečoho nakoniec nútený. Nemôžete sa vyhnúť neočakávanej udalosti, kríze, vo vašich životoch, pretože sú to práve tie udalosti, ktoré vám znepríjemňujú vaše šťastie v živote. Čím viac príležitostí vytvoríte na to, aby ste mohli zmeniť váš život, tým šťastnejší sa váš život stane. Čo je dobré zmeniť a urobiť vo vašom živote, aby sa váš život zmenil k dobru?

Vyhnite sa rutine

Je potrebné si uvedomiť, že vaša realita, ktorú prežívate je výsledkom toho, čo každý deň robíte. Záleží aj na tom, čo jete, kam chodíte do školy a aké máte pracovné prostredie. Každodenný život je obrazom vášho šťastia. Ak chcete zmeniť čokoľvek vo svojom živote, musíte zmeniť každodennú rutinu vo vašom živote. Na začiatok vám bude stačiť aj to, že zmeníte cestu do práce, skúste chodiť inakade. Nájdite si nejaké cvičenie, napríklad H.E.A.T  alebo jogu. Zájdite občas do kaviarne. Aj keď sa vám také drobné zmeny môžu zdať malicherné a zanedbateľné, dokážu urobiť váš život zaujímavejší v dlhodobejšom horizonte.

Zlepšite svoje vzťahy

Zapracujte na vzťahoch so svojím okolím. Prestaňte zanedbávať svojich kamarátov aj milované osoby. Venujte čas na to, aby ste váš vzťah zladili, ak to neviete, musíte sa naučiť robiť kompromisy a občas, keď je to tak, priznať, že sa mýlite. Nikto nie je dokonalý a niekedy je žiaduce priznať chybu. Vytvorte si nové vzťahy, ktoré budú zmysluplné a dokážu váš osobný život obohatiť. Vezmite veci do vlastných rúk a majte vždy úsmev na tvári. Úsmev je jeden z najlepších dôvodov, získať nových priateľov a nových známych.

Zmeňte svoj postoj

Prestaňte žiť v minulosti! Úplne najlepším spôsobom, ako sa môžete vo svojom živote cítiť šťastnejší, je prestať riešiť minulosť a prestať sa báť budúcnosti. Ak vás trápia nejaké úzkostlivé stavy alebo dokonca depresie, vždy sú spôsobené minulosťou. Keď vás niekedy prepadne plač - plačte, chcete si zakričať - kričte. Je jasné, že na minulosť nemožno len tak zabudnúť, ale nemá zmysel sa ňu viac sústrediť. Priznajte si, že je to raz a navždy u konca a nedá sa s tým nič robiť.

Buďte pozitívny

Prestaňte kritizovať seba aj tých okolo vás. Každý je nejaký a každý má kladné a záporné vlastnosti. Tým, že budete neustále nahnevaní, frustrovaní a šíriť okolo seba zlú náladu, neurobíte svoj život šťastnejší. Nesústreďte sa u svojich blízkych a známych len na záporné vlastnosti, je určite aj takých vlastností, ktoré vadia druhým na vás. Zamerajte sa na vlastnosti pozitívne, ak uvidíte svoje okolie v pozitívnych farbách, budete sa cítiť šťastnejší.

Zmeňte svoj vzhľad

Dostaňte sa do formy. Pravidelné cvičenie vám zlepší formu, ale aj imunitu, aby ste boli viac odolní voči všetkým chorobám. Je dobré dochádzať na cvičenie aspoň dvakrát týždenne a zapojiť miernu aktivitu, ako je napríklad chôdza alebo plávanie. Vydajte sa na nákupy a vyraďte zo skrine všetko, čo už dlhší čas nenosíte. Tým, že si zaobstaráte nejaký nový kúsok do vašej skrine, si urobíte radosť a akýkoľvek nový model váš šatník oživí a okolie si všimne vašej pozitívnej zmeny.

Šťastie je vo vašich rukách

Žite momentom

Motivácia k tomu, že chcete zmeniť váš život, musí prameniť z vašej túžby k tomu byť šťastní. Užívajte si prítomnosť okamihu a vychutnávajte každú chvíľku, kedy je vám dobre a ste pozitívne naladení. Zaiste nájdete vo svojom doterajšom živote veľa úsmevných okamihov.

Nastavte si svoje vlastné ciele na dosiahnutie vašich snov

Akonáhle budete vedieť, čo je pre vás dôležité vo vašom živote a ako vyzerá váš životný sen. Podniknite patričné ​​kroky na to, aby ste svoj cieľ dosiahli. Ak chcete nové auto, alebo vidieť Vietnam, spíšte si plán, ako to najlepšie docieliť. Je jasné, že to nebude zo dňa na deň, ale je rozhodne lepšie začať robiť "niečo" ako mať v ruky vo vreckách a stále len nadávať, že zo svojho života nič nemáte.

Zoznamujte sa

Nie je nič krajšieho, než sa zamilovať a aj keď sa napríklad po minulých skúsenostiach bojíte, nie je strach teraz na mieste. Môžete spoznať veľa zaujímavých ľudí, ktorí môžu byť prospešní pre váš život. Začať so zoznamovaním môžete aj úplne zľahka a pomaly. Výborné sú na to napríklad internetové zoznamky. Nadväzovanie nových kontaktov vám pomôže nájsť toho pravého/pravú a opäť sa zamilovať a byť zase šťastní.

Zmeňte...

Ak to tak naozaj cítite a viete, že by ste boli šťastnejší, pretože sa vám vo vašom zamestnaní z nejakého dôvodu nepáči, zmeňte ho. Ak sa vám nepáči život v meste a premýšľate o bývaní na dedine a myslíte si, že by ste boli naozaj šťastnejší, nebráňte sa zmene.

A nakoniec pár rýchlych tipov, ako zmeniť svoj život hneď teraz, aby ste boli šťastní:

 • Udržte rovnováhu medzi povinnosťami a hrou. Práca je dôležitá, ale je potrebné si dopriať aj nejaké radosti.
 • Choďte spať skôr, vstávajte včas.
 • Buďte kreatívni. Napíšte poviedku, behajte, maľujte alebo čokoľvek iné.
 • Nájdite si váš "pozitívny" vzor. Môže to byť niekto z vašej rodiny, známa osobnosť, ale aj učiteľ.
 • Snažte sa plánovať svoj život a svoje zážitky, ale nezabudnite, že ani občasná spontánnosť nie je od veci.
 • Neviete si rady so zmenou vzhľadu? Doprajte si vizážistku a odbornú radu.
 • Prestaňte byť závislí na iných, naučte sa žiť sami so sebou.
 • Robte to, čo chcete, nepočúvajte názor na život iných, aj keď sa im to nepáči.
 • Okoreňte váš osobný milostný život. Aj váš vzťah môže dôjsť do krízy.
 • Odpustite a zamyslite sa nad tým, čo vás baví a čo by ste chceli robiť, aby ste sa cítili naozaj šťastnejší.
 • Nebojte sa znova zamilovať a prejavovať svoje city.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: