Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

H.E.A.T. - Chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb

18.august 2016
H.E.A.T. - Chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb

Športový fenomén zvaný H.E.A.T. vznikol v Taliansku, a to priamo v samotnom historickom centre Ríma.

H.E.A.T program bol vytvorený a prvýkrát predstavený dvoma osobami menom Max Grossi a Marika Moretti. Prišli s myšlienkou tréningového chodenia po páse v skupine ľudí, ktorí budú mať rovnaký záujem o jednoduchší pohyb a tento šport. Prvýkrát bol tento šport odprezentovaný na festivale Fitness, bol predstavený samotný koncept H.E.A.T. a ako už bolo napísané vyššie, bolo to v Taliansku, a to priamo v Rimini v roku 2004. Od tejto doby, kedy bola táto športová aktivita predstavená, vzniklo už minimálne viac ako 200 stredísk nielen v samotnom Taliansku, ale aj v Európe alebo Rusku . Vyškolených je už viac ako 850 trénerov. Z českých trénerov je veľkou propagátorkou napríklad Hanka Kynychová.

Niečo málo z histórie H.E.A.T.

Samotný H.E.A.T program a jeho myšlienka na neho, vznikla v roku 2000 a bola zaregistrovaná hneď v roku 2001. Myšlienka to bola vraj pôvodne Maxa Grosseho. Tento človek bol veľký odborník, ktorý mal veľa skúseností a obrovskú vášeň najmä pre pešiu horskú turistiku. Navrhol teda špeciálny bežecký pás s rozšírenými funkciami špeciálne pre H.E.A.T. Marika Moretti mala za cieľ vytvorenie a zostavenie inovačného a funkčného cvičebného programu, ktorý by bol nielen na zdokonalenie fyzickej kondície, a to s využitím jednoduchého a najprirodzenejšej pohybu ako je chôdza. Spojením kombináciou odbornosti, skúseností, nadšenia pre fitness a hory, za účelom splnenia skvelého obchodného zámeru, po viac ako 3 rokoch usilovnej práce a skúšania, vznikol a bol patentovaný H.E.A.T. bežecký pás s názvom Maxerrunner, ktorý sa na túto športovú aktivitu využíva a je jeho neoddeliteľnou súčasťou.

Fakty o H.E.A.T.

  • H.E.A.T. je zábava a najprirodzenejší spôsob, ako zhodiť svoje nielen letné kilogramy, zhodiť a získať veľa pozitívnej energie.
  • Zakladateľmi sú Max Grossi a Marika Moretti, uznávané osobnosti v najširšom svete fitness a to viac ako 20 rokov.
  • Predstavený bol prvýkrát v Taliansku, v roku 2002.
  • V Slovenskej republike bol prvýkrát predstavený v roku 2007 a jeho obľuba stále stúpa a stúpa.
  • Najjednoduchší a najprirodzenejší spôsob chudnutia.
  • Aeróbne cvičenie v spojení s chôdzou až skoro pomalšieho behu, záleží na fyzičke a kondičke cvičiaceho.
  • Za hodinu cvičenia dokážete spáliť 500 až 700 kcal.
  • Cena tejto športovej aktivity sa pohybuje okolo 100 - 150 korún za jednu hodinu.
  • Bezpečné cvičenie pre vaše kĺby s vysokým energetickým výdajom.

Program H.E.A.T.

Tento program využíva spomínaný bežecký pás, ktorý bol vytvorený špeciálne Maxom Grossim a Marikou Moretii a pomenovaný Maxerrunner. Prvý a ojedinelý bežecký pás bol schopný prispôsobením sa postupnému sklonu a redukovaním len rôznorodosti chôdze. H.E.A.T. program ponúka veľmi vzrušujúce skupinové cvičenie trvajúce približne 50 minút až hodinu, ktoré je vhodné pre všetky úrovne fyzickej kondície a všetky druhy vekových kategórií. Podľa najrôznejších testov vykonaných na najrôznejších skupinách ľudí, najrôznejšími úrovňami vzdelania, medzi mužmi a ženami najrôznejšieho veku, bolo zistené, že priemerná spotreba kalórií sa pri H.E.A.T.u pohybuje od 500 do maximálne 700 kalórií. H.E.A.T. je skratka pre "High Energy Aerobic Training", jedná sa o aeróbne cvičenie, ktoré má ako základný znak "prechádzku". Je to šport, kde je maximálne vyjadrenie sily v spojení s dynamikou chôdze. Toto spojenie umožňuje kompletnú prácu celého tela a zároveň vynikajúci spôsob, ako podporiť a zlepšiť kardiovaskulárny systém. Rozmanitosť kroku počas H.E.A.T. hodiny je vždy sprevádzaná špecifickou hudobnou kulisou, ktorá vám bude hrať do kroku, bude vám diktovať rýchlosť chôdze, v závislosti na rozloženia síl v rámci celej hodiny. Akákoľvek prechádzka je najlepším zdrojom psychickej a fyzickej pohody. A práve preto Max Grossi a Marika Moretti spojili toto všetko výrobne s novou filozofiou.

Bežecký pás s názvom Maxerrunner

Bežné pásy sú poháňané motorom. H.E.A.T pás Maxerruner využíva iba vašu svalovú energiu, ktorú vyvíjate, keď po ňom idete. S takou záťažou sa stretnete iba v teréne. Tento pás je vďaka svojej špeciálnej funkcii, schopný simulovať naklonenie a postupné sklony ako v prírode. Tento sklon je možný dať až na štyridsať stupňov. Je preto možné miesto chodenia po horách chodiť napríklad pred televíziou. Pohyb na tomto páse vychádza spojením klasickej chôdze, trekkingu a jednoduchého joggingu. Pri tejto dynamickej chôdzi sa využíva rýchlosť chôdze a vaša sila. O posilnenie vášho kardiovaskulárneho systému a skvelého vplyvu na základe tohto pohybu na váš organizmus sa už iste zmieňovať nemusíme.

Počuli ste o K2HIKING

Vedľa H.E.A.T. existuje aj K2HIKING. Ide tiež o tzv. chôdzu vnútri. Názov je odvodený od najzložitejšej hory na svete, ktorá má názov K2. K2 je druhá najvyššia hora sveta, zároveň aj najvyššia hora v Pakistane, ktorá sa nachádza v pohorí Karakoram v Ázii. Jej výška je 8611 metrov nad morom. Úplne prvý úspešný výstup na túto horu bol v roku 1954 a to 31. júla. Na vrchole stáli hneď dvaja členovia talianskej expedície Achille Compagnoni a Lino Lacedelli. Ďalší úspešný pokus sa odohral až za celých 23 rokov. Prvou ženou bola Poľka, ktorá na vrchol dorazila v roku 1986, volala sa Wanda Rutkiewicz, bolo to v najhoršom roku, z toho dôvodu, že tento rok si hora vybrala najviac obetí. Táto športová aktivita je veľmi podobná s H.E.A.T., veľmi bude záležať predovšetkým ale na trénerovi, ktorý vašu hodinu povedie. K2HIKING je tiež cvičenie v skupine a na páse s doprovodom motivujúcej hudby.

Fakty o K2HIKING:

Či už sa rozhodnete pre H.E.A.T. alebo pre K2HIKING, urobíte skvelú vec pre svoje telo. Pokiaľ sa rozhodnete zároveň aj pre vylepšenie či zlepšenie svojho jedálnička, skvelé výsledky vás neminú. Budete sa nielen lepšie cítiť, ale aj lepšie vyzerať.

zdroj: http://www.heatprogramstore.com/chisiamo.php

[kač]

Zdieľajte tento článok na: