Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako spoznať micro podvádzanie a o čo sa jedná?

30.marec 2017
Ako spoznať micro podvádzanie a o čo sa jedná?

Že ste nikdy o micro podvádzaní nepočuli? Tak si prečítajte, čo to znamená, ako sa prejavuje a či váš partner nie je jedným z tých ľudí, ktorí micro podvádzanie "prevádzkujú".

Micro podvádzanie nemôžeme nazvať podvádzaním v pravom slova zmysle. Nikto nikoho nepodvádza v zmysle sexuálnom, ani žiadne iné intímnejšie zblíženie sa nekoná. Preto micro - skrátka je to len také malé podvádzaníčko... Ale aj to dokáže druhého partnera pekne vyvádzať z miery.

To, že micro podvádzanie nie je to isté ako niekoho podviesť, neznamená, že by to bolo v poriadku. Nie je. Partner, ktorý je micro podvádzaný by naopak mal svojho partnera požiadať, aby s tým prestal, pretože to zraňuje jeho city, núti ho to žiarliť a tiež môže viesť k strate sebavedomia, pretože si človek pripadá, že pre druhého nie je dosť dobrý.

Ako spoznať, že váš partner vás micro podvádza? To sa dozviete v nasledujúcich bodoch, všeobecne ale ide o osobu, ktorá je niekde medzi absolútne verným priateľom a neverníkom. Je to ten, ktorému robí radosť, keď bude jeho partner žiarliť, bez ohľadu na to, či alebo ako často mu to bude vyčítať. Je to ten, od ktorého vás budú vaši priatelia odrádzať alebo na vás súcitne pozerať, kvôli tomu, že s ním chodíte.

Problém, ktorý nastáva, keď chce partner správanie svojho "malého neverníka" nejako napraviť alebo naň upozorniť, je prostý - je ním označený za prehnane žiarlivého alebo dokonca posadnutého danou osobou. A toho sa väčšina ľudí bojí, a preto naivne veria tomu, že sa to nejako vyrieši samo. Ale nevyrieši. Zostane to stále rovnaké, kým sa tomu nepostavíte čelom, a to aj napriek obvineniam zo žiarlivosti. Nie je to ľahké, ale čo ľahké je, čo sa týka vzťahov?

Ako to spoznať?

Teraz ide o to, ako takého človeka identifikovať. Tu máte niekoľko záchytných bodov, ktoré takého človeka charakterizujú. Ak ste na začiatku vzťahu, radšej od neho dajte ruky preč.

  1. Flirtuje s opačným pohlavím vo vašej prítomnosti a potom to označí za svoju prirodzenosť, že sa tomu nedá nijako zabrániť.
  2. Robí "vtipné" poznámky o tom, že by si to chcel rozdať s vašimi priateľmi.
  3. Bagatelizuje váš vzťah pred ostatnými, napríklad vetou "Nie je to nič vážne." zatiaľ čo už spolu nejakú dobu bývate a pokukujete po prstienkoch.
  4. Píše druhému pohlaviu tak, ako písal vám, keď ste boli na úplnom začiatku.
  5. kamaráta opačného pohlavia, ktorý (alebo ktorému) sa nebojí si sadnúť na kolená alebo sa podozrivo často dotýkajú, hoci už ste dali najavo, že vám to nie je príjemné.
  6. Slintá nad fotkami druhého pohlavia na Facebooku a potom sa vás snaží presvedčiť vetou "Ježiš, veď ju/ho ani nepoznám!", že o nič nejde.
  7. Venuje sa vám rovnako, ako všetkým kamarátkam/kamarátom až na to, že vy ste jeho priateľ/priateľka, ale veľké rozdiely medzi tým nerobí.
  8. Flirtuje s vašimi priateľmi, až ich to začne štvať a povedia vám to. Vy sa samozrejme vďaka tomu cítite pekne trápne. Navyše potom vaši kamaráti nechcú byť v blízkosti vášho partnera.
  9. Otravuje vás neustále s tým, že by chcel trojku, hoci už ste dali jasne najavo, že vy o ňu nemáte záujem.

Venuje viac pozornosti ostatným než vám? Niečo bude asi zle...

Dôvody a rozdiely medzi podvádzaním

Ak váš partner spĺňa niektoré tieto body alebo dokonca všetky, mali by ste si uvedomiť, že sa nejedná o nevinné správanie. Naopak by ste ho mali riešiť. Dôvodov, prečo sa ľudia takto správajú, môže byť viac. Každopádne taký človek má rád skúšanie, experimentovanie, je rád stredobodom pozornosti a rád vidí, že o neho druhé pohlavie má záujem. Tiež rád udržuje určite napätie vo vzťahu, ktoré pramení z vašej žiarlivosti, ktorá pomaly časom narastá. Zároveň ale títo ľudia chcú mať niekoho, ku komu sa môžu "vrátiť", až ich prestane na chvíľku baviť flirtovať s ostatnými, pozerať sa na fotky alebo si s niekým písať. Pretože vy ste tá realita, to ostatné je len chtíč, ktorým popichuje všetko okolo seba - vás, ostatné a možno aj sám seba.

Rozdiel tiež tkvie vo fakte, že s ostatnými nemá sex. To už by bolo vyložene podvádzanie, ktoré pozná každý. Ani s nimi nenadväzuje nejaké hlboké emocionálne vzťahy. Ide mu naozaj len o flirt. Zvyšuje si tak svoje ego, bohužiaľ.

Problémom micro podvádzania nie je len to, že druhý má dosť blízko na to, aby vás naozaj podviedol. Hlavne tým všetkým ukazuje, kde ležia jeho priority. A tou prioritou nie ste vy, ale nejakí iní ľudia, s ktorými flirtuje. Uznanie od ostatných víťazí nad tým, aby vás urobil šťastnými. Takto sa mu možno zdá, že je všetko v poriadku, ale keby sa ocitol vo vašej koži, názor by rozhodne zmenil. Ale to sám neuzná, rozhodne nie nahlas. Naopak bude argumentovať vetami typu "Veď je to všetko len sranda." alebo "Veď nerobím nič zlé.", ale sám dobre vie, čo robí a dúfa, že sa s tým jednoducho nejako vysporiadate.

Riešenie

Ak viete, že vás váš partner micro podvádza, mali by ste stanoviť jasné hranice, čo vám nevadí a čo vám už príjemné nie je. Sadnúť si s ním a naozaj mu prehovoriť do duše. Nehľaďte na to, že vás bude mať on (alebo jeho kamaráti) za žárlivku. Ak nie je schopný tieto hranice dodržať a urobiť vás šťastnými, nemá cenu taký vzťah ďalej rozvíjať. Ľahko sa to povie, ťažšie urobí, ale bude to pre vás naozaj lepšie, ak chcete žiť v harmonickom dlhodobom vzťahu, pretože títo ľudia sa len tak nezmenia a nie sú veľmi "vhodní" na dlhodobý vzťah.

Pevne veríme, že také veci nemusíte riešiť a že váš partner nepokukuje po inej známosti. A ak ste single alebo chcete urobiť radikálny rez nevyhovujúcim vzťahom, nájdite si partnera na online zoznamke.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: