Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Láska a vzťah ako status

28.február 2017
Láska a vzťah ako status

Potrebujete k svojej láske status? Potrebujete dokazovať svojmu okoliu, že ste konečne zadaní? Prečo? Prečo potrebujete vôbec oznamovať akékoľvek statusy?

Všimli ste si niekedy, že ľudia dávajú na internet hlavne veselé statusy a len a len pozitívne správy a fotky? O smutné správy, problémy a nešťastia sa nikomu veľmi deliť nechce. Statusy si väčšinou nastavujú prevažne ženy. Ako keby chceli silou mocou do sveta vykričať, že už konečne niekoho stretli. Nie je to ale len na škodu? Neurobia si tým skôr na problém? Čo keď si nastavia status, že sú zadané a po ani nie týždni už tomu tak nebude? A je potreba to vôbec niekomu oznamovať? Nie je lepšie žiť reálny vzťah ako virtuálny? Nikomu nemusíte nič dokazovať, to je asi to hlavné a predovšetkým základné pravidlo. Veľa z vás často zabúda, že je lepšie žiť skutočný a úprimný život, ako život cez sieť a písmenká, na sieti virtuálnych kamarátov.

Prečo majú ľudia potrebu svoj status stále aktualizovať?

Údajne to ľudia robia preto, že sa potom cítia menej osamelí. Znamená to teda, že tí, ktorí sú čo sa týka statusov najaktívnejší, sú tiež osamelejší? Ak teda zadávajú status: zadaný alebo zadaná, nie sú asi ešte naozaj presvedčení o tom, že nejakého ozajstného partnera alebo partnerku vedľa seba majú a že je to ten pravý/tá pravá. Sami sa v tom potrebujú utvrdiť, a to nielen seba, ale aj svoje okolie.

Prečo máme potrebu dávať si statusy?

  • Aby ste niekomu niečo dokázali.
  • Aby ste sa mohli pýšiť.
  • Aby ste na seba upozornili.

Aké sú najtrápnejšie statusy, ktoré dávame na sociálne siete?

Rezeň s chlebom - mňam

Veľmi originálny status. Rezeň s chlebom môžete nahradiť akýmkoľvek iným jedlom, vždy to vyjde úplne na rovnako. Ak to nie je zrovna nič nevšedného a veľmi netradičného, ​​tak nie je potreba to oznamovať širokému okoliu. Všetci ľudia musia jesť a verte, že koľkokrát majú oveľa lepšie delikatesy ako tie, ktoré musíte oznamovať.

Váš časový plán

Teraz som vstal/vstala alebo idem spať... dobrú noc.

Prečo to niekomu oznamovať? Tomu alebo tej konkrétnej to stačí oznámiť formou správy a nie je potreba dávať to najavo celému svetu.

Prší, sneží, svieti slniečko

Nevidia to všetci ostatní rovnako ako vy, keď sa pozrú z okna? Keby ste mali meteorologickú stanicu, tak by sa to asi pochopiť dalo, ale ak zadávate meteorologické statusy iba na základe pohľadu z okna, tak menej.

Zdieľaj alebo daj si toto do statusu

Síce je fajn, že súťažíte a podporujete najrôznejšie akcie, ale nie je vhodné, aby ste podporovali každú blbosť. Ani vám by asi nebolo príjemné, keby vám vyskakovala stále len nejaká reklama alebo hesla, ktorým by ste nerozumeli. Tými heslami sú mienené najrôznejšie hry, ktoré sa preposielajú v správach, ale výsledkom je jedno slovo alebo veta na vašom statuse, napr. ananás.

Pracujem

A kto nie? Všetci musia chodiť do práce, aby si dokázali zaplatiť nielen svoje základné výdavky, ale aj iné aktivity a pôžitky, ktoré chcú dopriať sebe alebo svojim blízkym.

Také, aby si vás niekto všimol

Sem by sa dali zaradiť také tie typu: "To je paráda!" alebo "Už fakt neviem!" a iné podobné výstrely do tmy, kedy čakáte, že ten dotyčný alebo dotyčná to pochopí. Nie vždy to tak je a pravda je, že mužom sa všetko musí hovoriť na rovinu, nemá zmysel robiť náznaky alebo čakať, že si uvedomí niečo, čo sa vám práve preháňa v hlave.

Statusy na internete

Prečo častejšie ľudia klamú a v čom najčastejšie?

Niekedy je to schválne, niekedy si to ani neuvedomujú. Existujú, ale tri základné dôvody:

Kvôli strachu

Áno, kvôli strachu, boja sa, aby neboli trápni, boja sa, aby ich niekto druhý neprekukol. Majú strach z toho, čo si o nich budú druhí myslieť a obávajú sa, že nezapôsobia tak skvele, ako by zapôsobiť chceli. Je možné, že sa dopustili niečoho, čo vo výsledku nebolo veľmi vhodné a následne sa boja dôsledkov svojich činov. Rozhodne je ale dobré pamätať na to, že nikto nie je neomylný a každý sa občas dostane do problémov.

Kvôli manipulácii

Môže to byť kvôli tomu, že chcú tých druhých dostať na svoju stranu. Nemusí to byť len v obchode, a čo sa týka podnikania, kvôli tomu, aby získali viac klientov, ale aj vo vzťahu. Môžu klamať preto, aby na svoju stranu dostali svoju budúcu svokru či svokra, ale môžu klamať aj partnerovi. Môžu zapierať svoje dlhy, svoj zdravotný stav a následky môžu byť nedozerné, obzvlášť ak sa tí dvaja rozhodnú ísť cestou spoločnou a vezmú sa. Nie vždy znamená "Milujem Ťa" to, čo naozaj má znamenať. Zrovna tak ako status niekde na sociálnej sieti o tom, ako sú tí dvaja šťastní a zamilovaní. Môže to byť aj len dobre premyslená pomsta, aby ten bývalý partner alebo bývalá partnerka žiarlili.

Kvôli hrdosti

Sú ľudia, ktorým ich hrdosť pravdu povedať nedovolí. Požívajú lož, aby vytvorili obraz svojej vlastnej osoby. Títo ľudia si dosť často vytvárajú hŕbu nepravdivých a neuveriteľných historiek o tom, čo prežili, aby zlepšili svoj image.

Existuje rozdiel medzi klamaním a "len kecaním"?

Môžete si hovoriť, čo chcete, ale je to jedno a to isté. Ľudia, ktorí klamú a robia sa lepšími, väčšinou tvrdia, že rozdiel je v tom, že kecanie je len taká malá lož, tzv. prifarbenie príbehu a ich života. Vo výsledku je to ale jedno a to isté. Lož, ktorá má krátke nohy.

Chronický klamár

Klamstvo sa môže zdať neškodné, ale problém nastáva, ak sa do svojich lží sami zamotáte alebo im snáď dokonca začnete veriť. Potom už sa z vás stane tzv. chronický klamár. Budete vyhovárať lož klamstvom.

Či už statusy dávate alebo nie, je vždy dobré najprv rozmýšľať nad tým, čo chcete do sveta naozaj vykričať a oznámiť. Nie vždy to pre vás môže mať len pozitívnu odozvu. Sú aj takí, ktorí to môžu použiť proti vám. A ak chcete do celého sveta kričať, že ste zadaní, môžete začať s hľadaním partnera hneď. Zima už je skoro preč, a tak si môžete začať užívať spoločných prechádzok, výletov a zoznamovaní.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: