Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako sa úspešne zoznámiť na internete?

22.január 2016
Ako sa úspešne zoznámiť na internete?

Ste sami a nedarí sa vám stretnúť toho správneho partnera alebo partnerku? V dnešnej dobe majú všetci veľmi málo času. A keď už niekde niekoho zaujímavého vidí, zavládne u nich hanblivosť, aby toho dotyčného oslovili. Čo sa tak teda poobzerať po internete?

Či už sedíte doma, u kamarátov, v kaviarni alebo na akomkoľvek mieste, kde máte k dispozícii internet, môžete surfovať po internete a hľadať svoju lásku. Takýto spôsob zoznámenia sa teší rok od roku vyššej obľube. A kvôli nedostatku času bude tento trend určite pokračovať. Online zoznamky sú zároveň ale aj miestom, kde môžete stretnúť aj veľa doslova "zvláštnych" ľudí, ktorí vám naopak môžu život pekne znepríjemniť. Aj tu je teda dobré sa riadiť určitými pravidlami.

Ujasnite si čo chcete

To je asi to základné a tá hlavná otázka priamo pre vás. Je veľký rozdiel medzi tým, či naozaj hľadáte seriózny vzťah, chcete len kamarátstvo alebo si nezáväzne užiť. Nie každý hľadá seriózny vzťah na celý život.

Výber vhodnej zoznamky

Ak už viete aké sú vaše predstavy, prispôsobte tomu aj druh zoznamky. Na každú online zoznamku môžete na internete nájsť veľa recenzií. A ak si stále nebudete istí, či je to ten pravý priestor pre vaše zoznámenie, pozrite si pár profilov, ktoré sú tam už založené. Pri ich prezeraní spoznáte, či je to to pravé priamo pre vás.

Dajte si záležať na zostavení svojho profilu

Na internetovej zoznamke si môžete založiť akýkoľvek profil a zároveň si tam akýkoľvek nezmyselný profil môže vytvoriť aj ktokoľvek iný. Pri serióznom hľadaní je potrebné vyplňovať podstatné vlastnosti a informácie. Fotku vyberte takú, na ktorej sa sami sebe páčite, usmievate sa a je z poslednej doby. Pokúste sa vybrať alebo si urobiť takú, ktorá bude maximálne pol roka stará. Ak ste vykonali aj počas tejto doby väčšiu zmenu vizáže, použite najnovšie. Ako by sa páčilo vám, keby ste sa zoznamovali na základe fotky dlhovlasej krásavice alebo krásavca a potom na schôdzku prišiel pravý opak? Skúste sa vystihnúť trochu presnejšie. Ak máte obľúbený film, pripíšte z neho aj nejakú vašu obľúbenú hlášku. Ak máte radi nejakú skupinu, či nejaký druh muziky, vypíšte aj názvy piesní, ktoré máte najradšej. Veľký pozor si dajte na gramatiku. A ak s ňou máte problém, poproste svojho kamaráta či kamarátku o pomoc. Určite vám veľmi radi poradia aj v objektívnom opise vašej osobnosti, nie každý o sebe dokáže povedať zlé vlastnosti.

Dôverujte svojmu inštinktu

Nielen váš profil, ale aj profil osoby, s ktorou sa chcete stretnúť, by mal vyzerať aspoň trochu seriózne a mal by na vás pôsobiť pozitívne.

Píšte si

Profil sa vám zapáčil, napísali ste správu, dostali ste odpoveď a začala prebiehať konverzácia. To je len dobre. Ako to ale nepokaziť? Dôverujte inštinktom, len vy sami viete, čo je najlepšie. Ak sa vám bude niečo vo vašej komunikácii zdať len málinko divné, stiahnite sa. Ak vás slovne napadne, nenechajte sa vyprovokovať. S tým človekom už si nikdy viac písať nemusíte, tak s ním nemusíte strácať čas a podporovať jeho ego.

Stretnite sa

Už bolo dosť virtuálnej komunikácie? Máte rovnaké záujmy? Stretnite sa na verejnom mieste, využiť na to môžete napríklad plavecký bazén, ak ste obaja priaznivci vodných športov a plávania. Pamätajte si stále, že sa nejedná o žiadny životne dôležitý krok ako je napríklad prijímací pohovor. Je to len nezáväzná schôdzka. Veľa neverbálnej i verbálnej komunikácie môže byť za písmenkami skrytá a objaví sa, až u prvého osobného stretnutia.

Ako teda na to?

Väčšinou zistíte, že na internete sa zoznamuje dvakrát viac žien ako mužov. Ak chcete naozaj uspieť, budete musieť odpovedať alebo poslať veľmi veľa odpovedí a mať veľkú trpezlivosť, než sa stretnete s tým alebo s tou na koho celý život čakáte. Po priložení fotografie máte väčšiu šancu, že si vás oslovená žena alebo oslovený muž všimnú hneď a dajú vám tú možnosť, aby ste sa spoznali osobne. Ani veľmi dlhý, pravopisne nesprávny a nudný text žiadny extra dojem neurobí. Skúste byť trochu osobití. Zabudnite na automaticky vygenerované odkazy typu: "Ahoj, ..." a vymyslite nejakú vetu tiež sami. Nevymýšľajte si, neklamte, keď dôjde na schôdzku, tak to rovnako vyjde najavo a vy budete len za hanebného hlupáka.

Schôdzka

S plánovaním prvého rande sa neponáhľajte, nechajte si obaja viac času na svoje rozhodnutie, či sa naozaj zísť chcete. Zistite si, ako v súčasnej dobe naozaj vyzerá, aby nedošlo k nečakanému omylu, až sa stretnete, predsa len to bude čiastočné rande naslepo. Prediskutujte výber miesta, kde sa zídete. Nenechajte sa ovplyvniť, ak existuje nejaký podnik, ktorý naozaj nechcete navštíviť, povedzte to hneď na začiatku. Nemá zmysel, aby ste sa potom na schôdzke cítili nesvoji kvôli prostrediu. Až sa uvidíte, snažte sa nebyť nervózny a uvidíte, či iskrička preskočí na oboch stranách. Buďte trpezliví s konverzáciou a výberom tém. Stále platí, že sa nejedná o výberové konanie na riaditeľa nadnárodnej korporácie.

Vytrvajte vo svojej snahe a tú pravú/toho pravého skoro stretnete!

[kač]

Zdieľajte tento článok na: