Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Rande naslepo

17.apríl 2015
Rande naslepo

Mnohým ľuďom sa po vete "Poznám niekoho, kto sa Ti bude páčiť", ktorú počúvame od kamarátov (popr. rodiny, známych), ježia vlasy na hlave. Ale je k tomu vážne dôvod?

Odpoveď nie je jednoznačná. Môžete naraziť na rôzne typy ľudí. Spočiatku si musíte uvedomiť, že to je možno úplne normálny človek, ktorý tiež nie je nadšený z kamarátovho nápadu a ide s vami na rande len aby mu už dal pokoj. On si od rande naslepo nebude veľa sľubovať, a preto máte šancu na neho urobiť dobrý dojem. Druhá možnosť je, že je to človek, ktorý je vážne celý natešený, až sa s vami stretne, pretože vy ste predsa tak krásny/a, milý/á, šikovný/á a máte dokonalú postavu (jednoducho taký/á ako vás popísali kamaráti , takže super) - to už je trochu horšie, pretože očakávania sa nemusia rovnať realite. To neznamená, že by ste takí neboli, len on má prehnané nároky a očakávania. Pamätajte, že informácie, ktoré o proťajšku dostávame, nemusia byť vôbec pravdivé, ale ani neviete, čo vaši strelený kamaráti povedali o vás jemu. Takže základné pravidlá znejú:

Neočakávajte

Neočakávajte, že sa objaví váš princ/vysnívaná žena a od zajtra budete plánovať svadbu a deti. Nedúfajte, že muž bude svalnatý, vysoký, pohľadný a milý a žena kráľovná krásy. Vyhnete sa sklamaniu z toho, že nie je taký, aký ste dúfali. Musíte sa skrátka obrniť a pripraviť na všetko.

Zahoďte trému a nervozitu 

Áno, pravdepodobne to bude ťažké, ale verte, že ten druhý je na tom úplne rovnako, ako vy. Obaja ste toho druhého ešte nevideli, neviete, ako sa chová, čo ho baví ... Ale to nie je dôvod sa kvôli tomu stresovať. Choďte tam s tým, že si užijete večer, myslite pozitívne a uvidíte, že všetko bude OK.

večera_naslepo

Chovajte se prirodzene

Buďte sami sebou a na nič sa nehrajte. Nielen, že to ten druhý nakoniec rovnako spozná, ale skôr to aj ocení. Samozrejme sa správajte podľa nejakej etikety, takže v reštaurácii si nedávajte nohy na stôl, hoci to normálne doma robíte.

Zaujímajte sa

Zaujímajte sa o jeho/jej prácu, koníčky, pravdepodobne prídete na niečo, čo máte spoločné, budete o tom diskutovať a cítiť sa príjemne. Dozviete sa tak veľa užitočných informácií, ktoré sa vám budú hodiť, napr. keď žena povie, že miluje taliansku kuchyňu, budete vedieť, kam ju nabudúce pozvať na rande. Zaujímajte sa, ale v medziach slušnosti, nezabiehajte do intímnych tém a vyhýbajte sa témam, ktoré by mohli vyvolať rozpory, napr. politika alebo náboženstvo.

Počúvajte

Je dôležité sa nielen zaujímať a pýtať sa, ale hlavne tiež počúvať, čo druhý hovorí. Ak nebudete počúvať, čo vám druhý hovorí, tak budete síce vedieť, že má rád/a morčatá, ale unikne vám, že má doma 10 morčiat, začína mu/jej to prerastať cez hlavu a ďalší týždeň donesiete ako darček morča, pretože predsa hovoril/a, že ich má rád/a!

Rozlúčte sa

Ak rande prebiehalo tak, ako ste si predstavovali, obaja ste si "sadli" a rozumeli ste si, určite nezabudnite proťajšku vyjadriť svoju spokojnosť pár vetami a možno si hneď dohodnete ďalšie rande. A ak rande nedopadlo práve najlepšie, aj tak povedzte, že sa vám večer páčil a že ste ho/ju radi spoznali. O tom, ako ďaleko zájdete pri prvom rande, či sa na seba len usmejete a odídete, či si dáte pusu na tvár, bozk alebo dokonca niečo viac, nechajte rozhodnúť svoje pocity, emócie a pozorujte náznaky druhého. Ale určite sa nenechajte do ničoho nútiť.

Hoci je rande naslepo pre väčšinu ľudí veľký strašiak, až tak sa od "klasického" rande veľmi neodlišuje. Keď sa na neho psychicky pripravíme a nebudeme mať neprimerané očakávania, môžeme ho prežiť bez trápnych situácií a dokonca aj niečo získať - nové skúsenosti, poznatky, nového kamaráta alebo partnera.

 [Lil]

Zdieľajte tento článok na: