Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zachráňte si Vianoce s partnerom

15.december 2018
Zachráňte si Vianoce s partnerom

Blížia sa Vianoce, koniec roka a zároveň január, mesiac rozchodov a rozvodov. Možno aj vy patríte do tej skupiny ľudí, ktorí majú doma problémy a rozhodli sa nejak prežiť Vianoce a všetko rozseknúť až po novom roku.

Nikto nikdy nemá v pláne sa rozviesť. Všetci sa berú, pretože veria, že spolu budú až do konca svojich dní. Lenže opak je väčšinou pravdou, v dnešnej dobe sa rozvádza zhruba každé druhé manželstvo. A keď sa tak stane, tak potom začína ten hrozný kolotoč od úplne banálnych rozdelení majetku až po chaos, týkajúci sa starostlivosti o deti a veľa ostatného. Niektorí ľudia sa dokážu dohadovať aj kvôli malichernostiam a úplnym zbytočnostiam, iba aby tomu druhému ublížili. Lenže bohužiaľ väčšinou ubližuju iba sami sebe, pretože to ovplyvňuje ich budúce vzťahy a potom tak isto ich deťom, ktoré si to absolútne nezaslúžia. Nikto presne nemôže vedieť nikdy vedieť, čo ich vzťahu naozaj prospieva a čo nie. Pretože aj keď si myslíte, že je váš vzťah v tom najlepšom poriadku a vy a váš partner ste naozaj šťastní, tak môže prísť nejaká rana z čistého neba, ktorá váš vráti späť na zem. Existuje veľa vzťahov a manželstiev, kde týmto odhalením bola napríklad nevera. Existuje ale hneď niekoľko spôsobov, ako predísť vášmu rozchodu a tomu, aby ste si vianočné sviatky vychutnali.

Uvedomte si, že nikto nemôže robiť všetko

Vytvorili sme si šialenú predstavu, že pokiaľ váš životný patner nevyhovuje všetkým vaším potrebám, vo všetkých aspektoch života, stane sa to obrovským problémom. Lenže možno, váš životný partner nie je vnímavý poslúchač, ten najlepší spoločník a bavič večera, skvelý ekonóm alebo snáď náruživý milenec, ale je to váš partner, ktorého ste si vzali kvôli tomu, že ste ho milovali a niečím vás fascinoval.

Urobte si chvíľu a uprednostnite si zoznam toho, čo sa vám na ňom páčilo a páči

Odmietnite myšlienku, že pokiaľ vaše manželstvo nie je dokonalé, budete neustále naštvaný. Pokiaľ váš životný partner splňuje mnoho vaších potrieb po väčšinu vášho spoločného stráveného času, je to obrovská výhra. Odtrhnite sa od banalít, zamerajte sa na okolnosti naozaj dôležité pre váš vzťah.

Uvedomte si, že spravodlivosť, nie rovnosť, je cieľom vášho manželstva

Vy a váš manžel alebo manželka budujete partnerstvo spoločne. Nikto v pravom slova zmysle nemôže ani naznačovať, že tajomstvom dobrého partnerstva je to, že obaja partneri robia presne tie isté veci v tú istú dobu. Obidvaja nemusia byť nadšení športovci alebo napríklad skvelými maliarmi. V skutočnosti sú najúspešnejšie partnerstva tie, kde sú obaja trochu odlišní. Je skvelé, keď majú partneri nejakú spoločnú záľubu, ale najlepšie je, pokiaľ je jeden partner silný v oblastiach, kde je druhý partner slabý, a naopak. Celková rovnosť nieje cieľom, dôležité sú kompromisy a motivácia byť spolu.

Manželstvo vám dáva denno denne nespočetné množstvo príležitosti k tomu, aby ste prejavili aspoň malú náklonnosť a láskyplnosť k inej osobe. Osobe, ktorá sa niekedy cíti slabá, zmätená a neistá ako vy. A nie len tak nejakej osobe, ale osobe, ktorá sa zo všetkých ľudí na planéte rozhodla, že vás bude držať za ruku a bude s vami chcieť tráviť všetok svoj čas, pocity, úspechy aj neúspechy. Pokiaľ ste mali v práci veľa stresu váš partner hovorí, že má tak isto veľmi stresujúci deň v práci, nesnažte sa v tejto stresovej súťaži vyhráť. Nehádajte sa pre to, kto pracuje tvrdšie. Pokiaľ sa niekto z vás cíti hrozne, mal by aj cez to na toho druhého pôsobiť aspoň trochu nádejaplne. Rovnosť nie je cieľom. Cieľom je spravedlnosť, rozšírte láskavosť alebo komplimenty. Nechajte občas svoje vlastné potreby niekde za sebou, aby ste tak isto podporili toho druhého. Pomôžte manželovi nájsť jeho šťastie a v ideálnom prípade vám on pomôže nájsť to isté.

Nezabúdajte na to, že aj rozvod je možný

Ľudia nemajú radi rozhovory o rozvode. Predstierať, že sa to nikdy nestane, ale tak isto nie je najlepším riešením. Nepremýšľať o tom, že raz môže niečo také skončiť, vás môže stáť váš vzťah. Jedným z najlepších a najrýchlejších spôsobov, ako zničiť manželstvo, je, keď si myslíte, že práve preto, že nehovoríte o rozvode, tak sa nikdy nerozíjdete.

Zachraňte si Vánoce s partnerem

Niekoľko overených spôsobov, ako oživiť svoj vzťah teraz hneď

V každom vzťahu sa raz objaví stereotyp, a tak trochu nuda. Ako ale váš vzťah oživiť, aby ste sa hneď neuchyľovali k rozvodu? A pokiaľ si dvaja partneri sľúbia vernosť, mali by na nej pracovať, rovnako tak ako na vzťahu samotnom. Existuje niekoľko chýb, ktoré vo vzťahu bežne urobíte. Domnievate sa, že už nemusíte za nič prosiť, ďakovať, ani hovoriť svojmu partnerovi, že ho milujete? Váš partner by mal neustále vedieť ako sa cítite. So svojou láskou komunikujte otvorene a často. Nezachádzate s vaším patnerom ako s pokladom, nemáte k nemu úctu a neprejavujete mu dostatok uznania?

Spíšte si zoznam

Zamyslite sa nad partnerovými kladmi a začnite mu pravidelne ďakovať. Hovorte mu, že ho milujete a čo k nemu naozaj cítite.

Vyrazte spolu niekam inam

Zmeňte prostredie. Každodenný stres a rutina pôsobí na váš vzťah negatívne. Vykročte teda niekam inam, užite si víkend iba sami spolu. Zariaťe si stráženie u babičiek a venujte sa aspoň na víkend sami sebe.

Skúste novú záľubu

Skúste si nájsť niečo nové a spoločné. Neodsudzujte neustále partnerovi koníčky a vyrazte to s ním vyskúšať. Lezie rád po stenách? Skúste to tiež, možno vás to nadchne a možno nájdete niečo ďalšie, čo váš vzťah utuží a posunie ďalej. Je potrebné si budovať spoločné zážitky.

Choďte spoločne za kultúrou

Navštívte divadlo alebo inú kultúrnu akciu. Odreagujte sa tak niečim úplne odlišným od vaších každodenných úloh.

Prekvapte sa

Prekvapte svojho partnera niečím, čo naozaj nečaká. Kúpte partnerke kvety alebo potešte partnera tým, že si kúpite niečo pekné na seba, na svoje spoločné chvíľky.

Láska prechádza cez žalúdok

Choďte niekam na skvelú večeru pri sviečkách a fľaši dobrého vína alebo prekvapte partnera tým, že uvaríte niečo vy sami.

Bojujte za váš partnerský vzťah, nehádžte hneď flintu do žita. V skorších dobách taká obrovská rozvodovosť nebola a bolo to predovšetkým tak preto, že obaja partneri s problémami bojovali spoločne. Keď sa problém objavil, riešili ho spoločne a rozhodne to nebolo tým, že hneď podávali žiadosť o rozvod. Uvedomte si, prečo ste svojho súčastného partnera na samom začiatku vybrali a skúste bojovať. Buď sa to podarí alebo to nedopadne dobre. Každopádne máte len dve možnosti a vo výsledku bude každá tá správna. Rozhodne by ste ale vo vzťahu nemali zostávať iba preto, že máte spolu deti. Kvôli ním by ste totiž mali mať naopak jasno.

Ak ste pre svoj vzťah skúsili naozaj čokoľvek a rozhodli ste sa po Vianociach všetko razantne vyriešiť, nezostávajte sami. Zoznámte sa. Vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerská zhoda podľa zverokruhu je pre vás úplne ideálnym a overeným rešením.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: