Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Ako dlho čakať, kým niekomu povieme, že ho milujeme?

28.november 2018
Ako dlho čakať, kým niekomu povieme, že ho milujeme?

Každý z nás to určite niekedy spoznal (a kto nie, ten určite spozná) - začneme sa s niekym stretávať, prebehne nejaké to rande, dve, tri,... Zamilujeme sa. V hlave nám ale začne znieť otázka "Kedy by som mal svoje city vyjadriť?" Kedy povedať osudovú vetu "Milujem ťa"?

Ste zamilovaní? Naozaj zamilovaní? Potom vám v hlave beží myšlienka, ako a kedy sa s týmto pocitom zveriť druhému človeku - svojej druhej polovičke. Môže to byť veľmi obtiažne, nikto to nechce pokaziť, nikto nechce byť ranený alebo sa cítiť ako hlupák. Ako sa pohnúť z miesta, otvorene to povedať, bez toho aby ste skončili so zlomeným srdcom? To sa dozviete dnes vďaka nášmu článku, čítajte pozorne, nech neurobíte chybu, ktorú nemožno vrátiť.

Najprv by ste mali vedieť, kde sa všetky tie úžasné pocity, ktoré cítite pri zamilovanosti, vlastne berú. Tieto pocity spôsobujú, že všetko bude len úžasné, dávajú nám nádej, že budeme šťastní do konca nášho života. Hoci my ľudia sme veľmi sofistikovaní a civilizovaní, vždy sme vlastne zvieratá a náš zvieraci inštinkt sa občas objaví, rovnako tak ako vrodená túžba po spojení a my sa rozhodneme (alebo nerozhodneme, proste sa to stane, aj keď nechceme) prehliadnúť určité veci, pretože sme stretli niekoho výnimočného a začíname sa zamilovávať. Alebo dúfať.

Tento dôvod, prečo sme schopní prehliadať veľa vecí, je v nás zabudovaný a je úplne prirodzený. Chce to na sebe trochu zapracovať, pokiaľ si v takejto situácii chcete udržať povedomie, vaše hormóny sa totiž tak trochu zbláznili, pretože príroda nás stvorila tak, že sa správame trochu ako blázni, keď ide o lásku. Keď stretneme niekoho, kto sa nám páči a vzrušuje nás, začnú sa diať ozajstné chcemické reakcie, najprv v mozgu, potom v ďalších častiach tela. Príroda to robila inštinktívne, aby sme sa spojili a rozmnožovali, bez toho aby sme premýšľali o všetkých nástrahách a problémoch, ktoré by mohli vzniknúť, pretože pokiaľ by sme o tom príliš premýšľali, možno by sme postrádali šancu robiť deti. Hej, ale kto predtým hovoril niečo o robení detí?! Takto sa práve ozval váš civilizovaný mozog, ktorý sa snažil vyvodiť zmysel z krásnych pocitov príťažlivosti a túžby, ktoré sú týmito hormónmi spôsobené.

Takže ako spoznáte, že ste skutočne zamilovaní a kedy je ten pravý čas to tomu druhému povedať?  

Je to taký hlavolam. Ako sa riadiť svojim srdcom (alebo skôr hormónmi) a stále si zachovať zdravý rozum? Ide to, keď budete dávať pozor a budete používať sebaovládanie. A nehovoríme tu o abstinencii (hoci pokiaľ chcete, tak kľudne). Týmto hormónom, ktoré všetko odštartujú, bude trvať zhruba 90 dní, aby sa ukľudnili, takže máte pred sebou asi tri mesiace pomerne nerealistických pocitov, ktoré musíte prejsť pred tým, než prídete na odpoveď na otázku "Milujem ho/ju?" Tu sú tipy, ako to urobiť.

1.

Buďte si vedomí toho, že pocity, ktoré budete v prvých troch mesiacoch prežívať, sú chemické reakcie spôsobené hormónmi, ktoré vás nútia mať sex a rozmnožovať sa

Ste dosť chytrí na to, aby ste si mohli uvedomiť, že vaše vlastné chemické odpovede vás môžu zviesť z cesty a v žiadnom prípade si nepleťte tieto pocity z ozajstnou láskou, zamilovanosťou alebo tým, že ste našli svoju spriaznenú dušu. Pravdepodobne ste tieto pocity už zažili, ale zabudli ste na ne vo chvíli, kedy ustanú a vy ste skončili vzťah z realistických dôvodov. Preto nám to vždy príde nové, odlišné a ešte lepšie ako pred tým. Byť si toho vedomí je vždy prvý krok, až len tak sa môžete posunúť ďalej.

Zpočátku se váš vztah může jevit jako ten nejšťastnější na světě, ale pozor na to!

2.

Nevrhajte sa do ničoho po hlave a nehovorte "Milujem ťa" a ani si nemyslite, že je to tak veľmi iné ako kedykoľvek predtým

Možno je to iné ako kedykoľvek predtým, možno nie - to nemáte šancu spoznať, pokiaľ toho človeka trochu lepšie nespoznáte a pokiaľ sa nepokusíte byť v kľude a nebudete dávať pozor, čo sa deje. Každý sa snaží v novom a rozkvitajúcom vzťahu vyzerať čo najlepšie, správať sa čo najlepšie a celkovo tak pôsobiť. Je to úplne prirodzené a tak isto celkom jednoduché, pretože obaja chcete toho druhého potešiť, takže sa zdá, že všetko plynie veľmi hladko. Ale verte že toho druhého ešte nepoznáte, nehľadiac na to, ako veľmi sa rozprávate a koľko ste si povedali tajomstiev, o ktorých ste sa nikdy s nikým iným nepodelili. Potrebujete čas na to, aby ste mohli toho druhého naozaj spoznať takého, aký naozaj je, naskytli sa v rôznych situáciách a zdieľali svoje zážitky. Tak si tento zábavný čas spoznávania užívajte a pozorujte, čo sa v skutočnosti deje. Nenechajte sa zmiasť tým, že je všetko ružové, skvelé a bezchybné.

3.

Ešte nie je čas na záväzky

Prvých 90 dní je zahalených do pokusov o zapôsobenie tomu druhému. Využite tento čas k svojmu prospechu. Užívajte si všetko, čo to so sebou prináša - darčeky, kvety, dlhé rozhovory, prvé bozky, úsmevy a radosť. Dajte si záležať na tom, aby ste robili čo najviac rôznych vecí, keď spolu budete tráviť čas. Skúste tak isto tráviť aj čas s vašimi kamarátmi (s vašimi aj jeho). Ich reakcie vám môžu veľmi napovedať alebo vám dokonca sami môžu povedať, čo si o vašom novom vzťahu myslia. Nebojta sa spoznať ani jeho/jej rodinu, nemusíte sa zdráhať. Sú to tak isto len ľudia a môžu vám prezradiť o vašom novom objave nejaké informácie, ktoré by ste sa inak nemohli dozvedieť. Skúste ale rodičov odhadnúť dopredu, niektorí radi svoje deti ohovárajú a vystihujú iba jeho negatívne vlastnosti alebo si dokonca vymyšľajú. Môže to byť ale aj úplne naopak, občas si rodičia svoje detičky radi prikrášlia, aby už malo konečne tak isto nejakú partnerku/partnera a/alebo aby sa konečne dočkali vnúčat. Skúste rodičov prekuknúť hneď od začiatku, obzvlášť si dávajte pozor na tieto dva prípady. Venujte pozornosť aj tomu, ako sa k sebe v rodine všetci správajú.

4.

Choďte a užívajte si všetky aktivity, ktoré chcete, kľudne aj sexom pokiaľ chcete

Jazdite na víkendy a užívajte si spolu dni, víkendy a kľudne aj celé týždne, pokiaľ si to obaja môžte dovoliť. Naozaj čokoľvek, čo chcete. Ale nedávajte mu svoje srdce! Premýšľajte o rôznych postupoch a spôsobov, ako mu vyjadriť svoju náklonnosť, obdiv, to, ako si ho ceníte, ale nehovorte, že ho milujete, nesťahujte sa k sebe a vyhnete sa všetkým dlhodobým záväzkom. Naozaj by ste požičali svoje auto niekomu, aby si urobil výlet za hranice, keď ho poznáte len 6 alebo 8 týždňov? Vaše srdce a váš život sú viac dôležitejšie a cennejšie, myslite na to.

V žádném případě se k sobě hned nestěhujte

Tieto prvé tri mesiace sú na vaše vlastné riziko. To je dôvod, prečo veľa generácií odsúvalo započatie sexuálneho života a nechceli začať tak skoro. Radšej spolu najskôr "iba" trávili čas akýmkoľvek iným spôsobom. Vaše hormóny sa po troch mesiacoch trochu ukľudnia a nebudú mať žiadne problémy s tým, aby ste sa spojili. V opačnom prípade sa môže stať, že všetko veľmi zrýchľujete, nebudete dbať ani na ochranu a naraz budete mať ten najdlhodobejší záväzok s človekom, ktorého ste sotva spoznali...

5.

Zhruba pri 82. dni vzťahu budete cítiť túžbu vidieť túto osobu pri každej príležitosti

Začnete byť viac rozumnejší v plánovaní svojho voľného času. Začnete zas stretávať priateľov, robiť plány, ktoré nebudú zahrňovať vášho miláčika, a rovnako tak to bude robiť vaša polovička. Tak isto si možno všimnete, že existujú niektoré detaily, ktoré ste si predtým nevšimli, napríklad ako hlúpo sa daná osoba oblieka, ako veľa sa pozerá na televíziu alebo že vždy zaspí pri spoločnom sledovaní filmov. Skrátka na niečo sa vždy príde. Veci sa začínajú objavovať tým, ako hormóny klesajú, a nezáleží pritom na tom, či ste mali sex alebo nie. Zamerajte sa na tieto detaily a pýtajte sa sami seba: "Keď sa to nikdy nezmení, budem tú osobu stále chcieť aj cez to?"

Ako sa 90 dní blíži ku koncu, možno vás budú napadať myšlienky, že vlastne vôbec neviete, prečo sa vám táto osoba páčila a čo vás k nej ťahalo. Pokiaľ sa vám to stane a prečítali ste si pred tým tento článok, budete radi, že ste ochránili svoje srdce a svoj život. Ak ste aj po 90 dňoch stále šťastní a zamilovaní, tak je to skvelé! Po ďalších 90 dňoch skúmajte, aká táto osoba v skutočnosti je, pretože k tomu budete mať jedinečnú príležitosť po prvýkrát od doby, čo ste sa spoznali. Môže sa objaviť zabúdanie, problémy s pitím alebo akékoľvek iné osobné výstrednosti, posadlosť a žiarlivosť. Alebo nemusí. To uvidíte sami. Možno, že ste našli lásku svojho života, s ktorou vám to vydrží už navždy. Ale ako vieme, než sa toto stane, väčšinou sa zamilujete niekoľkokrát a je dobré mať nejaký plán, aby ste ochránili seba, svoju dušu a svoje srdce. A naozaj to nie je tak ťažké.

Ak sa chcete zoznámiť a nájsť lásku svojho života, zaregistrujte sa na online zoznamke a nezabudnite sa tak riadiť 5 pravidlami na 90 dní, ktoré sme vám dnes predstavili.

[Lil]

Zdieľajte tento článok na: