Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vzťah so zadaným partnerom

7.február 2019
Vzťah so zadaným partnerom

Vstupovať do vzťahu so zadaným partnerom je obrovský hazard. A nech to už dopadne akokoľvek, niekto na to nakoniec doplatí. Zrovna tak to ale môžete čiastočne ustáť, poradíme vám ako.

Poznáte nejaké pochabé ženy alebo naivných mužov? Prečo si nič nezačínať so ženatým mužom alebo vydatou ženou? Neexistujú snáď žiadne pozitívne dôvody pre vzťah s niekým, kto je už zadaný a kto má už svoju rodinu. Alebo si myslíte, že je to inak a takéto vzťahy majú nejakú budúcnosť? Samozrejme existujú aj taký, ktorí takúto situáciu dokázali ustáť a založili si nové rodiny, ale je ich naozaj veľmi málo. Neexistujú skoro žiadne pozitívne dôvody pre randenie so zadaným partnerom. A dokonca aj tie dobré dôvody nepostačia skúške času a ukážu sa ako zlé nápady. Pokiaľ sa ocitnete na pokraji pokušenia začať si s niekým, kto už svoju rodinu má, pozrite sa na tieto pravdy skôr, než tomu prepadnete.

Ženatí muži, ktorí majú vzťah s inou ženou, určite majú v ich súčasnom vzťahu isté nedostatky, na ktorých nie sú ochotní pracovať, a preto usilujú o uspokojenie mimo manželstva. Viacmenej vzhľadom k tomu, že takéto vzťahy nemajú záväzok, vedie to k obojstrannej neistote a komplikáciam do budúcna.

Začína to vždy spoločnou vášňou  

Začína to vášňou po tajomstve ale tiež vášňou intímnou, ktorá doma už vyprchala. Bude vás baviť schovávanie sa, textovanie si, tajné schôdzky pri káve, ale jedného dňa prídete na to, že chcete viac. A má vám takýto partner čo ponúknuť? Prestanete chcieť tajné plány a vymyšľanie komplikovaných výhovoriek.

Podviedol raz, podvedie znova

Podvádzanie oficiálneho partnera vám povie, ako sa zaoberá akoukoľvek situáciou, ktorá sa mu nepáči. Ste dôkazom toho, že sa vyhýba tomu, aby sa vysporiadal s neprijemnými situáciami. To znamená, že sa aj s vami pravdepodobne uchýlil nejakému nevhodnému správaniu, pokiaľ sa obaja z vás stretnú s problémami v oblasti vzťahov.

Ste komplic

Nie ste domáci vrah, ale ste komplic. Hoci sa vám to páči alebo nie, ste ochotným účastníkom zločinu, ktorý poruší sľuby a zradí dôveru svojej ženy. Nehľadiac o tom, že hlboko sklamané budú deti a robí im to aj nepekný vzor pre ich budúci život a ich budúce vzťahy.

Skrývanie je vyčerpávajúce

Potreba udržať váš vzťah v tajomstve môže zaútočiť na vašu sebaúctu a spôsobiť, že vám bude chýbať jeden z úžastných aspektov každého zdravého vzťahu. Pohybovať sa slobodne vo vašom meste, môže byť pre niekoho veľmi dôležité. Kto je hrdý na svojho partnera, ten ho chce všade ukazovať a chce sa ním chváliť.

Ako môžete milovať niekoho takého

Môžete milovať niekoho, kto je tak neúctivý voči svojmu partnerovi? Existencia vzťahov so ženatým/vydatou vám hovorí a ukazuje, ako málo ho rešpektuje miesto, aby mu povedal, že sa k sebe nehodia a že to chce ukončiť. Ako by šlo milovať takého zbabelca.

Pozor na bumerang viny

Mnoho mužov a žien má problémy pri príjmaní plnej zodpovednosti za svoje podvodné činy. Raz nastane čas, kedy si to začnú vyčítať. Ľudská prirodzenosť považuje za ľahšie obviňovať, než prijať prípadnú hanbu. Pokiaľ vášho zadaného partnera nachytá jeho manžel alebo manželka, bude záležať na ich svedomiu, nenechajte sa prekvapiť, či sa vás pokúsia obviňovať a prinútiť vás k páde, tzv. vás hodiť cez palubu.

Neplytvajte časom

Čas je príliš drahocenný na to, aby sa s ním plytvalo. Všimli ste si, ako rýchlo roky plynú a ste čím ďalej tým starší? Vzhľadom k tomu, že je to pohodlné, vzťah se ženatým mužom nôže trvať dlho a než si to uvedomíte, prídete o roky svojho života, ktoré ste mohli zmysluplne tráviť s niekým, s kým by ste mali svoju budúcnosť jasnú. Keď sa potom raz so zadaným partnerom rozíjdete, budete iba ľutovať čas, korý ste obetovali niekomu, kto vám zato nestál.

Vztah se zadaným partnerem

Emocionálny zmätok

Zatiaľčo niektoré ženy, ktoré randia so ženatými mužmi, nakoniec nájdu šťastie, väčšina týchto vzťahov skončí, takže sa rovnako budete cítiť osamelá, použitá a zanedbaná. Vzťah existuje kvôli vzájomnej dôvere a odhodlaniu. V mimomanželských záležitostiach nemôžete očakávať, že by ste dostali niektorú z týchto požadovaných emócií. Väčšina žien to vie inštiktívne, ale nie je prekvapením, že mnohé z nich rovnako zadanému mužovi celkom prepadne.

Pokiaľ ste narazili na takto zadaného človeka, ale aj cez to všetko to chcete skúsiť:

  • Neobmedzujte sa iba na zadaného partnera, pretože môže existovať veľa príležitosti, ako sa stretnúť s vhodným partnerom, ktorý vás môže skutočne milovať a bude to myslieť úplne oficiálne a predovšetkým morálne. Ten človek, ktorý vás naozaj miluje, by nechcel, aby ste išli cez mrtvoli, len aby bol s vami.
  • Nezabudnite na skutočnosť, že je zadaný. Na konci dňa sa vráti domov, aby bol s manželkou alebo manželom, zatiaľčo vy sa cítite osamelí.
  • Premýšľajte o vašej rodine, vaších milovaných a uvedomte si, že si zaslúžia váš čas a lásku omnoho viac než ten zadaný, ktorý má svoju rodinu.
  • Zdieľajte svoj problém s niekym, komu môžete dôverovať. Ale nezabudnite, že vám nikto nemôže pomôcť, pokiaľ si nepomôžete vy sami. Nájdite si niekoho, kto vám bude vŕbou, bude dôveryhodný a pomôže vám zrovnať myšlienky vždy, keď to budete potrebovať.
  • Nie vždy verte tomu, čo vám povie, lebo len tak môže využiť vaše slabosti. Zadaní bývajú väčšinou klamári, čo je vlastne samozrejmosťou, pretože žijú dva životy a medzi nimi musia neustále balancovať, bez toho aby ich ktokoľvek odhalil.
  • Zamerajte sa na svoju kariétu a snažte sa udržať si prácu aj s aktivitami, ktoré vás zaujímajú. Nestrácajte vieru v samých seba. Nikdy nieje neskoro, aby ste začali život znovu a lepšie.
  • Nenechajte sa vyť vinníkmi za zničenie jeho manželstva. Vy sami by ste predsa nechceli, aby váš partner mal nejakú milenku alebo milenca.
  • Nenechajte svoje emócie ovládať vaše rozhodnutia. Môžete si tak len ublížiť. Ak vám ten vzťah stojí za váš drahocenný čas, buďte radi za každú sekundu, minútu a hodinu, ktorú chce byť s vami. Buďte vďačný za čokoľvek, čo pre vás urobí, pretože keď odíjde, budete to len ľutovať. Budete sami a budete si to vyčítať.

Vzťah so zadaným partnerom je vždy veľmi vyčerpávajúci a dokážu ho udržať len ľudia, ktorí majú za sebou veľkú oporu, tzv. vŕbu alebo tí, ktorí nemajú veľké sociálne cítenie. Len málokto sa pustí do vzťahu, aby nakoniec bol ten, kto zničil niečí vzťah a rodinu pre svoje potešenie. Ak patríte medzi tých, ktorí si nedokážu vzťah so zadaným partnerom ani predstaviť, nájdite si niekoho, kto bude iba váš. Využiť k tomu môžte napríklad vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerskú zhodu podľa zverokruhu

[kač]  

Zdieľajte tento článok na: