Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Hľadáte lásku na tých správnych miestach?

10.január 2019
Hľadáte lásku na tých správnych miestach?

Veľa ľudí tvrdí, že lásku na prvý pohľad stretli, a dokonca aj prežili. Kde ale hľadať svojho budúceho partnera, pokiaľ ste ešte také šťastie nemali? Nie je to žiadna veda, poďte hľadať s nami.

Keď príde ten správny človek, budete to rozhodne vedieť. Možno dokonca zažijete lásku na prvý pohľad. Keď vojde do dverí okamžite spoznáte, že je to on alebo ona. Čo ale robiť, keď vždy neprichádza?

Hľadáte lásku na tých správnych miestach?

Záleži na tom, kde hľadáte svojho potencionálneho partnera. Môže to o ňom veľa povedať a vy sa môžete dozvedieť, kto sú a čo naozaj hľadajú. Keď ľudia hľadajú partnera na určitých miestach, robia to s určitými osobnostnými črtami a s ohľadom na krátkodobé či dlhodobé zámeri. Dokonca aj so všetkými technológiami, ktoré nás spájajú dohromady, môže byť nájdenie a stretnutie ľudí aj kamarátov problémom. Aké sú najlepšie spôsoby, ako stretnúť muža alebo ženu? Kde sú teda tie najlepšie miesta k nájdeniu žien a mužov? Dajte si len pozor na to, že niektoré osobnostné črty potom súvisia s preferenciami miest, kde svojich partnerov hľadáte a kde ich vôbec nájdete.

Kde hľadať?

Heterosexuálne páry sa stretávajú predovšetkým jedným z troch overených spôsobov. O niečo menej, než tretina párov sa stretáva a dáva dohromady prostredníctvom svojich vzájomných priateľov. O niečo viac než pätina sa stretáva v baroch alebo reštauráciach, pričom ďalšia pätina nájde partnera online na zoznamkách. Zbytok sa stretáva len tak bežne, niekde v akejkoľvek dobe počas svojho každodenného života - v práci, v autobuse, v posilovni alebo v škole. Veľká väčšina rovnakých pohlaví sa stretáva väčšinou online, je to skoro sedemdesiat percent. Dvadsať percent budúcich párov sa potom stretáva s partnerom v baroch alebo reštauráciach, zbytok sa stretáva predovšetkým vďaka priateľom a spolupracovníkom.

Niekoľko miest, kde môžete začať hľadať:

 • Škola, pokiaľ študujete, ale aj škola, kde študujú vaše deti.
 • Práca, kde pracujete.
 • Posilovňa vo vašom okolí.
 • Kaviarňa.
 • Susedstvo.
 • Konferencia alebo iné pracovné stretnutia.
 • Park alebo iné miesta, kde sa dá behať.
 • V bare pri pohári dobrého drinku.
 • Nočný klub.
 • Večierok alebo napríklad narodeninová oslava.
 • Tanečný klub.
 • Pláž alebo bazén.
 • Svadba vaších kamarátov.
 • Koncert, ale aj divadlo.
 • On-line zoznamka.

Ako hľadať?

Niektoré spôsoby stretávania môžu byť pre dlhodobé vzťahy lepšie než iné. Najmä páry, ktoré sa stretávajú vo svojom každodennom živote, sú údajne viac spokojné so svojimi vzťahmi a je pri nich menej pravdepodobné, že sa rozíjdu než páry, ktoré sa stretávajú inými spôsobmi. Krátkodobé a čisto sexuálne vzťahy, ktoré pravdepodobne začínajú vďaka opakovaným stretávaniam obvykle v baroch a reštauráciach nemajú takú životnosť ako vzťahy, ktoré vznikajú vďaka priateľom, rodine alebo trebárs aj internetu, pokiaľ obaja partneri presne vedia, čo chcú.

Hledáte lásku na těch správných místech?

Protiklady sa priťahujú, tak skúste nájsť niekoho naozaj iného, než ste vy sami

Ľudia často tvrdia, že sa protiklady priťahujú. Je však mnoho častejšie, že sa zhlukujú rovnaké druhy, aspoň zvieratá, konkrétne vtáci to tak majú. Sú chvíle, kedy vás može niekto protikladný absolútne priťahovať a môže to byť spontánne a nekonvenčné, lenže takéto vzťahy sú väčšinou odsúdené k záhube. Možno ste veľmi emocionálny a nájdete perspektívu niekoho, kto je vysoko racionálny, otázkou potom bude, ako to bude vyzerať, keď sa pred sebou začnete psychicky a osobnostne otvárať. Rôzne druhy protichodných vlastností vás môžu najprv pritiahnuť, ale nakoniec to môže byť ten dôvod vášho rozchodu alebo rozvodu.

Môžte sa stretnúť s klamármi

Veľa ľudí verí, že všetci ľudia, čo sú online, klamú. Extrémne klamstvá však vzácne, pretože normálny ľudia, ktorí chcú rozvíjať vzťahy s tými, s ktorými sa stretnú online, si uvedomujú, že takéto klamstvá budú nakoniec odhalené, a môže pre nich znamenať tak isto koniec vzťahu.

Ako sa zoznámiť, keď viete, čo chcete, a keď sa hambíte?

Ak chcete konkrétnejšie preferencie a potreby, budete možno chcieť hľadať niekoho online alebo prostredníctvom priateľov. Online zoznamovanie môže byť obzvlášť efektívne, pokiaľ ste geografický alebo spoločensko izolovaný alebo keď partneri, ktorí zodpovedajú vaším preferenciam, nie sú nikde okolo vás. Stránky, ktoré sa konkrétne zamerávajú na vaše konkrétne preferencie, môžu značne pomôcť pri hľadáni nejakého uspokojivého vzťahu a partnera. Naviac priatelia, ktorí už majú podobné preferencie alebo potreby, a to najmä tí, ktorí sa nachádzajú v určitej komunite alebo skupine, môžu byť tak isto dobrým zdrojom pre nových partnerov. Tak isto, pokiaľ sa hambíte alebo ste spoločensky plachý, môže byť pre vás pohodlnejšie hľadať online alebo sa tak zoznámiť s novými priateľmi. Tak to pre vás môže byť kľúčovým spôsobom nadviazaní kontaktu a vytváraní sieti s podobnými ľuďmi, a tak ako online, tak aj v reálnom živote.

Vedeli ste, že existuje aj výskum o tom, ako sa ľudia stretávajú?

Najnovší výskum na túto tému predstavil Rosenfeld a Thomas v roku 2012. Ich analýza bola založená na šetrení s viac ako štyrmi tisícami dospelých vo veku od osemnásť do päťdesiatdeväť rokov. Existuje rada úspešných miest a spôsobov, ako sa s ľudmi stretávať. Preto, ako a kde stretnete ženy alebo mužov, môže závisieť na vaších vlastných vzťahoch, cieľoch, potrebách a prefernciách.

Stretnutie potencionálneho partnera nemusí byť náročné, obzvlášť pokiaľ máte na mysli určitý a jasný cieľ a predstavu. Často budete mať ten najväčší úspech, keď sa pozriete na rôzne miesta a rôzne spôsoby, ktoré vás privedú do kontaktu s podobnými ľuďmi. Konkrétne sa dlhodobé vzťahy často objavujú pri tých, ktorí sa vo svojom každodennom živote sústredia na podobné a dlhodobé duchovné, športovné alebo vzdelávace aktivity. Oproti tomu možno najlepšie nájsť krátkodobé vzťahy a vzťahy na jednu noc pri tých, ktorí hľadajú iba okamžité vzrušenie a potešenie. Obvykle je to v nočných baroch, kluboch a reštauráciách. Nájdenie určitých špecifických vzťahov a preferencií môže byť často dosiahnuté prostredníctvom sieti s ostatnými, ktorí sú kompatibilní týmto buď online alebo prostredníctvom najrôznejších sociálnych skupín. V každom prípade nájsť niekoho s podobnými milostnými životnými preferenciami a cieľu vás privedie bližšie k vašej vlastnej spokojnosti. Tak to nevzdávajte a hľadajte. Niekde je niekto, kto hľadá zrovna práve vás a príde vtedy, keď to nebudete vôbec očakávať.

Tak isto vždy nemáte toho svojho životného partnera? Skúste niektoré miesta, ktoré sme vám navrhli, a uvidíte, že dlho sami neostanete. A ak sa vám nikam von nechce, nemusíte, stačí, aby ste použili vedecký zoznamovací dotazník alebo partnerkú zhodu podľa zverokruhu.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: