Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vzťah s mladším partnerom

28.marec 2015
Vzťah s mladším partnerom

Ešte pred niekoľkými rokmi to bola veľmi zvláštna záležitosť, dnes už je to možno aj módny trend. Je ale možné, aby mal vzťah staršej ženy a mladšieho muža šancu?

Staršia žena, mladší muž

Vzťah s mladším partnerom má svoje výhody pre obe pohlavia. S mladším partnerom sa žena môže cítiť oveľa lepšie a mladšie. Keď preskočí iskra, výborne si rozumiete, v ten moment nikoho ani nenapadne rozmýšľať nad vekovým rozdielom. Naozaj to nie je vždy pravidlom a existujú aj také páry, kde je dokonca vekový rozdiel väčší ako 15 rokov a partneri sú úplne spokojní. Dnešné zrelé ženy sú pre mladých mužov stále viac príťažlivejšie, viac sa o seba totiž starajú, majú viac rozumu a skúseností a väčšinou sa o seba starajú samy čo sa týka zaistenia. Zarábajú dosť peňazí, bývajú vo svojom byte, majú svoje auto. Sú samostatné a to je pre mladších mužov lákavá príležitosť. Prijímajú emancipáciu ženy oveľa lepšie ako staršie vekové generácie, ktoré sú mnohokrát zástancami názoru, že žena má stáť v zástere pri sporáku a starať sa o deti. Elegantné päťdesiatničky, ktorá sa o seba starajú, vedia sa upraviť, majú slušné postavenie a vedia, čo očakávať od vzťahov, to nie je dnes už žiadna výnimka. O zrelých ženách sa v súčasnosti hovorí ako o generácií žien, ktoré majú celý rad možností vyzerať lepšie a okrem toho môžu ponúknuť viac, než ich mladšie konkurentky. Či už je to s pomocou využitia plastickej operácie, liposukcie, liftingu, fitness centra alebo tiež zdravého stravovania. Ženy sú zvyknuté meniť svoj životný štýl, ktorý odpovedá oveľa nižšej vekovej kategórii. Ženám, ktoré za sebou majú veľa rozchodov dokáže mladší partner ponúknuť cit a pozornosť, akú manžel po niekoľkých rokoch manželstva a dvoch deťoch už nemusí mať chuť prejavovať. A tak nielen muži si začínajú s mladšími partnerkami, ale aj ženy podľahli čaru mladších mužov.


Má vzťah šancu v každom veku?

vztah_s_mladsim_muzom


Dôležitým ukazovateľom je vždy súhra partnerov

1. Stojíte si za to?
2. Klape vám sexuálny barometer?
3. Máte spoločné záujmy?
4. Viete se spolu dohodnúť za každej situácii?


Ak na tieto otázky odpoviete áno, nie je potrebné sa o vzťah obávať. Hlavné sú predovšetkým prvé otázky, ktoré bývajú pre vzťah prakticky určujúce a najdôležitejšie pre jeho ďalší priebeh. Ak je pár v emočnom súlade, má vzťah veľmi dobré vyhliadky do budúcnosti. Vzťah určuje vždy práve táto kompatibilita. Ďalším dôvodom, prečo môže vzťah staršej ženy a mladšieho muža fungovať je aj vzájomné porozumenie. Mladší muž so staršou ženou dospeje. Staršia žena je väčšinou náročnejšia na komunikáciu, tak ako aj na vystupovanie, čo v týchto typoch partnerstva väčšinou muži spĺňajú. Ženy sú viac rozvážne a nehrnú sa do vzťahu hneď. Aj mladší muž teda musí spĺňať isté parametre, ktoré vyhovujú zrelej žene.

Kedy je vzťah v ohrození?

Vážnejším problémom býva, že mladší muž môže chcieť raz založiť svoju rodinu. Vzťah mnohokrát zaškrípe a mladší muž sa môže vydať iným smerom. Ženy vo vzťahu s mladším mužom trpia tiež komplexom, že si ich partner nájde niekoho mladšieho a atraktívnejšieho. Väčšinou majú aj strach sa príliš upnúť alebo sa zamilovať, aby svoje rozhodnutia neľutovali. To všetko kvôli otázkam typu: Môžem byť vo vzťahu vymenená? Prestanem byť pre partnera atraktívna? Mám na mladšieho partnera? Prečo práve ja? Ak cítite úprimnú lásku a priateľstvo a druhý to cíti rovnako, nenechajte sa vyhodiť z koľají všeobecnými zastaranými názormi a predsudkami a choďte si za svojím cieľom. Občas je dobré nesplynúť s okolím a vystúpiť z radu, aby sme si našli svoje miesto a šťastie.

 [kač]

Zdieľajte tento článok na: