Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Zvládnuť pobláznenie a zostať sám sebou = sexi

18.február 2015
Zvládnuť pobláznenie a zostať sám sebou = sexi

Veľkému riziku straty osobnosti čelí čerstvo zamilovaní, ktorí neustoja nával endorfínov a silných emócií. Veľakrát sa úplne nevedomky vzdajú priateľov, koníčkov, leňošiacich rituálov, skrátka všetkého čo vytváralo ich osobnosť a jedinečnosť. Miesto na squash si oblečú tepláky akurát na doma, ale za to v nich vydržia celý dlhý deň.

Kamarátka začala chodiť s najsexi chalanom široko ďaleko. Ale ouha! Po roku vzťahu pribral asi päť kíl, prestal sa zaujímať o okolité dianie, miesto do spoločnosti vyrazil maximálne na záhradku neďalekej piváreň a stratil všetok šmrnc, kvôli ktorému mu padali ženy k nohám. "Je úplne pasívny, bez nápadov, pohodlný a už nechodí ani s kamarátmi na futbal," sťažuje si Gabriela (29 rokov) a sumarizuje, že všetko, prečo sa do Tomáša zamilovala, vyprchalo počas jedného roka vzťahu ako para nad hrncom.

„Ztatkovatel, …“

Vyššie citované sloveso nepotrebuje ďalšie rozsiahle komentáre. Stačí pohľad na sexi šarmantného fešáka, ktorý sa počas krátkej chvíle vo vážnom vzťahu premení na mladého pajáca. Zámerne sa vyhýbam označeniu "mladší predobraz svojho otca", pretože mnohí oteckovia majú neporovnateľne väčší glanc než ich synčekovia. Čo otcovia s pribúdajúcim vekom získavajú, akoby ich potomkovia strácali. Ťažko súdiť, kde tkvie príčina dekadencie starnúcej mladej generácie.

Zfotrovatet

Začiatkom všetkého je asi pohodlnosť a kompletný servis na dosah ruky. Riešenie problémov, vyrovnávanie s komplikovanými životnými situáciami utvára osobnosť človeka, prináša mu vyšší nadhľad. Samostatnosť, rozhodnosť, vnútorná sebaistota a vlastné názory sú stránky, ktoré priťahujú (väčšinou normálne) ženy na mužoch. Keď chlap prestane robiť, čo ho celú dobu randenia bavilo a začne sa povaľovať doma v teplákoch, prestáva byť zaujímavý, žena sa začne nudiť, byť otrávená, a v dôsledku zmeny k horšiemu bude hľadať oporu inde.

Ženy nezaostávajú 

Na druhú stranu, nežné pohlavie si nemá čo vyčítať. Veľa dievčat sa prestane venovať svojim koníčkom, len aby mohli stále byť s miláčikom. Nakoniec začínajú svojho drahého kontrolovať, sedia doma a čakajú, kedy sa vráti z kamarátovej rozlúčky so slobodou, golfu alebo návštevy rodičov. Menia sa v "stíhačky" a partnerov neustálym monitorovaním zo vzťahu vypudia. Nezáleží na veku ženy, vedia to robiť všetky úplne rovnako dobre.

Bolo to hrozné, chodili sme spolu pol roka a Klára chcela byť stále so mnou. Pomaly som neurobil krok, o ktorom by nevedela,“ opisuje Miroslav (22 rokov) problémy svojho prvého vážneho vzťahu, v ktorom počul výčitky, aj keď si šiel zahrať s kamarátmi hokej.

Zásada znie nemeniť sa

byt_stale_spolu

Čo robiť, ako odolať endorfínom a neskonalej túžbe tráviť spoločne každú minútu. Ak plánujete, aby vzťah vydržal cez počiatočnú zamilovanosť a poblúznenie, zostaňte sami sebou. Čo znamená ísť na tenis s kamošom, hoci by ste radšej ostali zamilovaní v posteli so sexi mačičkou, ktorá na vás môže len oči nechať.

Ženy a dievčatá by sa nemali vzdávať svojich kaviarenských dýchánkov, prechádzok, lezeniu po stene alebo večierkov. Nakoniec práve to je jednou z mnohých vecí, ktoré na vás priateľ zbožňuje. Ak vás prehovára, nech s ním zostanete, robí to v skutočnosti len na oko a teší sa na chvíľku pokoja a raduje sa, že jeho partnerka dokážete mať vlastný program.

[paf]

Zdieľajte tento článok na: