Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Vzťah, kamarátstvo alebo láska?

31.marec 2017
Vzťah, kamarátstvo alebo láska?

Kamaráti, milenci, priatelia, veľmi dobrí priatelia alebo tzv. karmický vzťah? Ako to medzi sebou máte? A kedy a ako spoznáte, o aký vzťah ide? Existuje mnoho typov vzťahov. Vzťahy sa menia, ako starneme a ako sa vyvíjame.

Všetky vzťahy sú jedinečné a existuje niekoľko princípov a spôsobov, ako ich lepšie definovať. Dá sa naozaj predvídať smer vášho vzťahu a kedy sa zamilujete? Žiadny vzťah nie je perfektný, ale pretože väčšina ľudí sú nenapraviteľní romantici, núti ich to riskovať stále a neustále dookola. Každý vzťah má svoj začiatok, svoj príbeh ale aj bohužiaľ svoj koniec, ktorý môže byť výsledkom nejakých neprekonateľných problémov. Skúsenosti z minulých vzťahov vám môžu pomôcť, aby ste zlepšili svoj súčasný alebo budúci vzťah a boli z vás lepšie partneri. Existuje mnoho druhov jedinečných vzťahov, ktoré môžu nastať vo vašom živote. Keď prvýkrát vstupujete do vzťahu, neviete nič veľmi presne, do čoho idete. Ale počas pár týždňov až mesiacov, budete už postupom času vedieť, ako ste na tom a ako sa môže váš vzťah ešte vyvinúť alebo naopak. Ak ste si toto vyjasnili a ste spokojní s druhom vzťahu, aký so svojim partnerom máte, gratulujeme, ale ak nie, komunikujte. Pomôže vám to zlepšiť váš vzťah a pochopiť čo k sebe navzájom cítite a čo od seba navzájom očakávate.

Hodíte sa k sebe?

Dá sa to vôbec spoznať? Ako ideálny pár budete len vtedy, keď sa budete spolu smiať, hádať sa, ale zároveň spolu vydržíte celý život a budete spolu chcieť budovať spoločnú budúcnosť. U romantických vzťahov nehrá rolu vaša sociálne trieda, peniaze, deti a ani iné rodinné záväzky. Ak tápate, či sa k sebe naozaj hodíte a či má váš vzťah nejakú cenu, skúste si odpovedať na pár otázok tykajúcich sa vášho vzťahu.

  • Je vám spolu dobre? Dokážete spolu mlčať, ale aj zažiť veľký kopec srandy? Užívate si spolu voľné a pokojné víkendy, prechádzky v tichu lesa, rovnako ako bujarné večierky? Ak áno, tak z jednej tretiny je váš vzťah skvelý. Skúste si ale odpovedať aj na nasledujúce dve.
  • Aké sú vaše každodenné prejavy lásky? Neide o to, že si budete každý deň kupovať drahé dary, ale ide o nepatrné pozornosti, o objatia, dotyky, o pomoc a predovšetkým úctu k tomu druhému.
  • Zniesli by ste si modré z neba? Máte chuť na nejakú špecialitu alebo vidieť nejaké nezvyčajné miesto a váš partner alebo partnerka dokážu vyraziť a vaše tajné priania pre vás zariadiť?

Ako spoznáte, že je to naozajstný vzťah a nejde len o to jedno?

To že chcete byť s niekým neustále, alebo on s vami, je znamenie a súčasťou toho, že ste zamilovaní. Nemusíte spolu byť hneď a stále len v posteli, dokážete spolu vyraziť napríklad na výlet, na nákup a váš vzťah nebude v žiadnom ohľade monotónny. Je jasné, že na začiatku vzťahu spolu bude chcieť byť najradšej a najčastejšie pod perinou, ale postupom času by sa toto malo zmeniť. Ak sa tomu tak nestane, bude dobré sa nad prístupy k vášmu vzťahu pozrieť trochu inak. S tým súvisí aj to, že keď ste zamilovaní alebo on/ona do vás, tak sa budete chcieť obaja lepšie spoznať. Budete si pamätať maličkosti, ktoré vám ten druhý alebo tá druhá povedali a to isté bude platiť aj o vás, budete si pamätať. Ďalšieho, čoho je dobré si všímať sú "sladké slovíčka". Ak vám chváli neustále len za vzhľad, ale nedokáže oceniť vaše pracovné úspechy, vaše nápady, vaše odhodlanie pobiť sa so svojimi problémami, uvažuje o vás skôr len ako o zábave a do budúcnosti s vami veľmi nepočíta.

Druhy vzťahov

Karmické vzťahy

Tieto vzťahy sú tie najťažšie. Sú to ľudia, ktorých ste v živote mali v každom prípade stretnúť. Väčšinou je ich hlavnou rolou, aby vás niečo naučili a aby ste niečo pochopili. Ak ste vo vašom minulom živote niečo neurobili, tak ako ste mali a preto sa teraz objavil karmický vzťah, ktorý vám má dopomôcť k tomu, aby ste sa priblížili vášmu lepšiemu vzťahu. Väčšinou partneri z karmických vzťahov majú alebo prežívali nejakú spoločnú bolesť. Spoločné prekonanie im má otvoriť dvere pre nový a lepší. Karmické vzťahy sú väčšinou tie vzťahy, kde ich účastníci hovoria, že byť s ním alebo s ňou, je hrozné, ale bez neho alebo bez nej, je to ešte horšie. Títo partneri sa údajne stretli preto, aby sa navzájom pochopili a došli k odpusteniu. Tento proces môže trvať aj niekoľko životov.

Spriaznené duše

Partneri týchto vzťahov sú si navzájom kamaráti, ale aj najväčšími priateľmi. Majú spoločné koníčky, spoločné ciele, nech už je to čokoľvek. Môže to byť láska k zvieratám, ale zrovna tak aj horolezectvo alebo dokonca snáď láska k politike. Väčšinou sú títo ľudia na začiatku vzťahu dosť rovnakí a veľmi si podobní. Postupom času a s vývojom ich vzťahu, prichádzajú otázky a rozhodnutia, v ktorých sa môžu dosť znateľne líšiť. Väčšinou má každý svoje predstavy a vo svojom spoločnom stereotype nevydržia. Väčšinou majú všetko zabehnuté vo svojich pôvodných koľajach, na ktorých pokračujú aj so svojím novým partnerom alebo partnerkou a neláka ich možnosť rozletu či objavovania niečoho, čo robí ten ich partner alebo partnerka inak. Všetko robia totiž rovnako.

Milostná láska

Typ vzťahu, ktorý je založený prevažne na intímnostiach. Je to vzťah, ktorý je nadobudnutý vášňou, ten v ktorom po sebe tí dvaja šalejú po stránke intímnej. Len veľmi malé množstvo vzťahov, ktoré sú na začiatku takto nastavené, dokážu vzísť do vzťahu, ktorý bude mať hlbší význam a spoločnú dlhodobú budúcnosť s vyhliadkami na celý život. Väčšinou sú to ľudia zadaní, ktorí hľadajú spestrenie svojho stereotypného života. Ale je dobré premýšľať nad tým, že nikdy nenájdete sto percent.

Kamarátska láska

Dvaja ľudia, ktorí sú si najlepšími kamarátmi, ale popri tom spolu môžu občas prevádzkovať aj intímnosti. Priateľstvo založené na tom, že pre vás toto spojenie bude užitočné, príjemné a prípadne podporí vašu psychiku. Je to také podpichovanie medzi vami, ale zároveň o sebe viete v podstate skoro všetko.

Nech už bude vaša láska k druhému alebo druhej, akákoľvek, vždy ide hlavne o úctu, kompromisy a toleranciu. Musíte mať pocit, že ste pre toho druhého alebo druhú, všetkým, že keď si zlomíte napríklad nohu na druhom konci republiky, nebude pre neho alebo pre ňu problém, aby vás prišli podporiť a pomôcť vám. Nehodí vás cez palubu kvôli svojej lenivosti a nebude hľadať výhovorky a dôvody, prečo to tak nejde, ale naopak bude hľadať ako to urobiť, aby váš vzťah bol ten najkrajší a najperspektívnejší medzi všetkými. Tú pravú lásku môžete hľadať v Prešove, Trnave, Trenčíne, kdekoľvek.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: