Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Čo túžime počuť vo vzťahu?

2.marec 2017
Čo túžime počuť vo vzťahu?

"Milujem Ťa", dve čarovné slovíčka, ktoré chce počuť snáď každý. Existuje však aj veľa iných fráz, ktoré v skutočnosti znamenajú oveľa viac.

Ženy sú romantičky, ktoré túžia po fyzickej a verbálne náklonnosti. Muži sú v tomto ohľade iní, túžia po komplimentoch a chcú dostatok prejavenej úcty k ich postaveniu ako k hlave domácnosti. Ženy sa riadia emóciami, muži majú zase svojou logiku. Všetci ale chcú počuť to isté, to, že ich má niekto rád, že ich niekto miluje. A dá sa to vyjadriť rôznymi spôsobmi.

Ako môžete dať najavo, že niekoho milujete?

Stačí vám na to pár jednoduchých fráz a nenápadných větiček, ktoré vám môžu s prejavom vašej lásky pomôcť.

Som na teba hrdý

Nie je nič krajšieho, ako keď je partner hrdý na svoju partnerku alebo naopak partnerka na svojho partnera. Je potrebné mať k sebe úctu a vážiť si jeden druhého.

Zvládneš to

Je dôležité sa podporovať a navzájom si veriť. Váš partner alebo partnerka sú najdôležitejšie vo vašom živote. Majú fungovať ako vaše tzv. roztlieskavačky, povzbudzovať vás vo vašom snažení a vo vašich nápadoch.

Veľmi ti to pristane

Skladanie komplimentov je nevyhnutné, odzbrojíte tým každého. Váš partner alebo partnerka sa vám chcú páčiť, a preto chodia behať alebo do fitness. Prečo ich teda neoceniť za ich snahu aspoň takou drobnosťou ako je pochvala? Čo vám urobí, keď poviete: "Pristane ti to".

Je mi to ľúto

Aj takto sa dá prejaviť láska. Áno, aj tým, že sa ospravedlníte za svoje nevhodné správanie, môžete prejaviť svoju lásku. Vaše ospravedlnenie musí byť úprimné, aby vyznelo tak, ako má naozaj vyznieť. Nie vždy máte totiž pravdu iba vy a je potreba uznať aj svojou nepravdu.

Poďakovanie

"Ďakujem" je dobré hovoriť často pre malé i veľké veci. Všeobecne platí, že ten, čo to hovorí, si všimol nejakých pekných vecí a chce ich patrične oceniť. Vďačnosť je veľmi dôležitá.

Po čom túžiš?

Väčšina ľudí vie, ako bude vyzerať ich budúcnosť. Majú určitú predstavu o svojom živote. Vedia, kde by chceli byť za päť, desať rokov. Môžu mať sny osobné, pracovné a sny, ktoré sa týkajú ich partnerského života. Každý väčšinou vie, aké ciele sú pre nich najdôležitejšie a po čom v živote naozaj najviac túži.

Darček

Aj malá pozornosť dokáže rozžiariť oči toho druhého. Všetci ľudia majú radi darčeky a malé pozornosti. A keď svojmu partnerovi alebo partnerke zaobstaráte niečo, po čom už dlhšiu dobu túžia alebo to, čo majú radi, určite im týmto gestom dáte oveľa viac a ľahšie najavo, že vám na nich záleží a že ich milujete. Činy sú oveľa viac, ako tisíc slov.

Čo chceme počuť vo vzťahu?

V akomkoľvek vzťahu je potreba o seba usilovať, aby vám vydržal. Keď sa o neho prestanete starať, rozpadne sa vám. Vzťah by sa dal prirovnať ku kvetine. Najprv je to len semienko, ktoré sa zasadí, a len s vašou starostlivosťou a vašou láskou dokáže vyrásť v krásnu kvetinu. Keď zalievať prestanete, uschne, rovnako ako váš vzťah a vaša láska.

Usilujte jeden o druhého

Na začiatku každého vzťahu si všetci myslia, že sa vesmír točí okolo nich. Všetko je zaliate slnkom, plné farieb. Najprv nastupujú ružové okuliare, ktoré po určitej dobe opadnú a potom sa ľudia vidia v skutočných farbách. Bohužiaľ vidia aj to, čo im bolo zatiaľ skryté. Každému obdobie ružových okuliarov trvá inak dlhú dobu. Vzťah je tvrdá práca a musí sa na ňom pracovať. Je potreba veľa inšpirácie a nemálo nadšenia.

Existuje veľa maličkostí, ktoré zanedbávate a tým môžete váš vzťah zahubiť. Ktoré to napríklad sú?

  • Neplánovaná esemeska, aj obyčajný smajlík stačí.
  • Bozk na rozlúčku alebo privítanie.
  • Nečakaný telefonát, samozrejme so žiadnou katastrofou.
  • Otázky, ktoré dajú najavo, že svojho partnera alebo partnerku vnímate.
  • Drobnosti, ktoré pre druhého urobíte. Nepatrná drobnosť, napríklad obľúbené žuvačky, ktoré donesiete domov s obyčajným nákupom.

Ako milujete toho druhého, sa dá údajne zistiť aj pomocou farieb, ktoré máte radi...

Fialová farba

Tí, čo majú radi fialovú vedia riadiť svoje pocity a neoplývajú zrovna impulzívnymi reakciami. Ich vzťahy sú väčšinou dlhodobejšie a pevnejšie. Ideálom je pre nich partner, ktorý je tak tvárny až málinko gumový.

Modrá farba

Ak máte radi modrú farbu, máte údajne umelecké sklony. Najlepšou voľbou by pre vás mal byť spontánny partner, ktorý bude oplývať kreativitou a originalitou.

Červená farba

Červená farba je znakom toho, že ste oddaní svojmu partnerovi. Ste ideálny pre trvalý a pevný vzťah. Keď nájdete niekoho, kto sa o seba bude chcieť nechávať starať, tak pre seba nájdete toho pravého alebo tú pravú.

Žltá farba

Ak je vašou obľúbenou farbou žltá, ste vraj ambiciózny a radi sa pekne a dobre obliekate. Máte radi dobrodružstvo a do pevnejších vzťahov so nepúšťate len tak. Pre vás bude najlepším partnerom niekto ambiciózny, mocný, ktorý bude ctiť a ovládať etiku.

Zelená farba

Dokážete milovať naplno. Vo svojom partnerovi vidíte prevažne len tie dobré a skvelé vlastnosti. Občas môžete byť vo svojich víziách až naivní. Potrebujete vedľa seba niekoho, kto vás nezraní, kto vám bude naopak oporou, než príťažou.

Čo robiť preto, aby bol váš vzťah šťastnejší?

  • Nechcite nikoho zmeniť, nezačínajte vzťah s tým, že niekoho prerobíte a že vy niekoho zmeníte alebo že sa niekto zmení kvôli vám. Pamätajte, že to môže byť nielen k lepšiemu, ale aj naopak k horšiemu. Keď ho budete chcieť prerobiť, budete tým dokazovať, že myslíte skôr viac len a len na seba.
  • Nežiadajte po svojom partnerovi alebo partnerke žiadne dôkazy lásky. Všímajte si spomínaných maličkostí, ktoré pre vás robí a čím vás chce potešiť.
  • Nevyvolávajte zbytočnú žiarlivosť. Ak máte nejaké komplexy i napríklad sami zo seba alebo si neveríte, nevyprovokovávajte vo druhých žiarlivosť.
  • Radujte sa zo svojho vzťahu a z vašej spoločnej prítomnosti i budúcnosti.

Ak chcete zdravý vzťah, musíte sa naučiť milovať, nielen sami seba, ale aj tých druhých. Dať priestor nielen sebe, ale aj im. Tolerovať svoje výkyvy nálad a ich tiež. Vo vzťahu ste vždy hlavne vy dvaja. Prečo si teda neurobiť váš vzťah jednoduchší tým, že sa naučíte svoje city prejavovať aj pomocou nápadných aj nenápadných gest. A ak vám chýba niekto, komu by ste svoje city prejavili, neváhajte ani minútu a začnite sa zoznamovať. Niekedy je potrebné ísť svojmu šťastiu naproti a nielen čakať v kúte, než vás niekto objaví. Zoznámte sa hneď teraz a tu.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: