Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Výhody a nevýhody platonického vzťahu

1.december 2021
Výhody a nevýhody platonického vzťahu

Existuje mnoho typov vzťahov, od romantiky po priateľstvo. Zatiaľ čo mnoho ľudí považuje lásku za niečo, čo možno zažiť iba v romantickom vzťahu, existujú aj iné druhy lásky, ktoré môže človek zažiť a ktoré sú rovnako dôležité. Je tu láska a spojenie, ktoré môžete mať s priateľmi, rodinou a dokonca aj s ľuďmi, s ktorými pracujete. Tieto putá sú zamerané na platonický vzťah, ktorý je rovnako dôležitý ako akýkoľvek iný druh vzťahu.

Čo je to platonický vzťah

Platonický vzťah je zdieľaný medzi dvoma ľuďmi, ktorí zdieľajú úzke puto, ale nemajú sexuálny alebo romantický vzťah. Slovo "platonický" znamená neprítomnosť romantiky, čo znamená, že môžete mať platonické priateľstvo s blízkymi priateľmi, súrodencom, spolupracovníkom alebo šéfom alebo dokonca susedom. Platonickejšie vzťahy vypovedajú veľa o ľuďoch, ktorí sú v takomto vzťahu zapojení. Platonické vzťahy sú zdravé a zamerané na srdce. Spoločnosť by to mohla viac využiť.

Aké sú výhody platonického vzťahu

Zníženie stresu

Byť v silnom platonickom vzťahu umožňuje ľuďom mať niekoho iného, ​​za kým môžu ísť, keď čelia problémom vo svojom živote. Mimo bezprostredné rodinné a romantické partnerstvo môže byť prospešné mať podporné a zdravé platonické priateľstvá a tiež ďalšiu skupinu ľudí, aby ste znížili stres, ktorému môžete čeliť.

Zvýšené pocity podpory

Mať vo svojom živote nepreberné množstvo lásky a podpory môže mať dôležité výhody pre fyzické aj duševné zdravie. Platonický podporný systém vám môže pomôcť poskytnúť emocionálnu podporu, ktorú by ste mohli potrebovať. Môžu počúvať akékoľvek problémy, ktoré by ste mohli mať, a tiež vám poradiť, kde to potrebujete.

Zlepšené konverzačné schopnosti

Komunikačné schopnosti sú vždy dôležité v akomkoľvek type vzťahu a čím viac platonických vzťahov vytvoríte, tým lepšie sa môžete naučiť vyjadrovať svoje pocity. Tým, že sa naučíte viesť tieto náročné rozhovory a naučíte sa prekonávať výzvy vo vašich priateľstvách, vám to môže pomôcť aj v iných aspektoch vášho života.

Získate pocit spolupatričnosti

Platonické vzťahy môžu vytvárať pocit, že patríte k určitej skupine ľudí. Vďaka takým silným priateľstvám sa môžete dokonca cítiť, akoby ste boli spolu duchovne spojení a vytvorili puto, ktoré je neuveriteľne silné a plné lásky.

Má platonický vzťah nejaké nevýhody?

Aj keď platonické vzťahy nemajú zahŕňať romantiku alebo sexuálne pocity, stále existuje možnosť, že sa vzťah zmení na niečo romantické alebo sexuálne. To sa môže rýchlo stať problémom, ak vzťah nikdy nemal ísť touto cestou, a môže dokonca viesť k riziku úplnej straty priateľstva, ak sa rozídete.

Pokiaľ je dôležité udržiavať prísne platonický vzťah, potom bude prospešné stanoviť si hranice.

  • Nezapájajte sa do fyzického kontaktu nad rámec všetkého, čo je považované za príležitostné. Vyhnite sa napríklad veciam, ako je držanie za ruku, bozkávanie alebo situácia priateľov s výhodami.

Zažili ste platonickú lásku?

  • Stanovte si časový limit, koľko času spolu vy dvaja strávite a možno zapojte aj ďalších ľudí, aby ste sa nepoflakovali sami.
  • Majte k sebe dôsledný rešpekt.
  • Nesťažujte sa a neohovárajte svojich partnerov navzájom.
  • Nedovoľte, aby sa medzi vami dvoma nevyriešili žiadne problémy bez toho, aby ste predtým mali zdravú diskusiu.

Aj keď sa platonické vzťahy od tých romantických líšia, stále existuje spoločný menovateľ - láska. Kým existujú jasné hranice a zdravá komunikácia, platonický vzťah môže existovať bez problémov.

Ako zistiť, či ide o priateľstvo alebo o vzťah

Všetci sme tam boli: zamilovali sme sa do najlepšieho priateľa. Odmietanie je na nič, ale naučiť sa hovoriť týmto znakom, aké skutočne sú – že priateľstvo je čím ďalej tým lepšie, vás iste ušetrí mnohých bolesí srdca. Ak ste muž, ktorý túži po žene, ale je to vaša najlepšia priateľka, uistite sa, že váš chtíč nie je pominuteľný. Ak sa to zmení v situácii typu priateľov s výhodami, môže to explodovať. V najlepšom prípade už vaše priateľstvo nebude nikdy ako predtým. Ak cítite emocionálne puto so svojim najlepším priateľom a máte pocit, že je to vzájomné a má to potenciál trvať „navždy“, buďte pripravení čeliť odmietnutiu a možno ho alebo ju stratiť.

Avšak, ak je to naozaj také silné spojenie, bude to opätované, čo by mohlo stáť za to. Niekedy je to vaša jediná voľba. Pretože ak ste blázon do niekoho, kto bol kedysi len najlepší kamarát, nebudete chcieť byť v zóne priateľov. Pokiaľ máte pocit, že to nie je vzájomné a ceníte si to, že toho človeka máte vo svojom živote, nerobte to a počkajte, až to skončí. Možno máte len silné citové puto, ale to neznamená, že ste do toho človeka zamilovaní. Pokiaľ z toho vznikne vzťah, pripravte sa na to, že sa dynamika vzťahu úplne zmení.

Pravdepodobne to nebude také uvoľnené ako priateľstvo. Môže do toho vstúpiť žiarlivosť a pokiaľ ste jeden alebo obaja dramatickí alebo veľmi citliví, pripravte sa čeliť problémom. Ak sa rozhodnete prekročiť túto príslovečnú hranicu, musíte byť dostatočne múdri, aby ste zvážili všetky možnosti, negatívne aj pozitívne. Buďte k sebe úprimní. Neignorujte žiadne potenciálne výstrahy, ktoré sa počas vášho priateľstva objavia. Pokiaľ si teraz všimnete malé problémy, stanú sa neskôr väčšími problémami s pridanou emocionálnou záťažou.

Milujete niekoho?

Rozdiely medzi priateľstvom a vzťahom

Najlepší priateľ môže kamarátke zavolať

Mužova priateľka sa neurazí, ak naozaj vie, že ste jeho najlepší priateľ. Pokiaľ ale bude mať pocit, že svoje city skrývate za titulom "najlepší priateľ" a neskôr sa to naozaj ukáže, bude sa cítiť vami zradená. Takže sa pripravte na ďalšiu epizódu "Jerryho Springera", pretože to je cesta, ktorou sa vydáte tým, že prekročíte pomyselnú čiaru bez toho, aby ste boli úprimní a úprimní ku všetkým zúčastneným stranám.

Najlepší priateľ sa môže stýkať so súčasnými romantickými partnermi

Je zrejmé, že ak ste jeho najlepšia kamarátka, ktorá sa stala priateľkou, nebude sa cítiť tak pohodlne, keď viete o iných ženách, s ktorými sa poflakuje a považuje ich za atraktívne. To nepochybne spôsobí nepokoj vo vašom vzťahu.

Najlepšiemu priateľovi sa hovorí o romantických záujmoch

Muži sa často zverujú svojim kamarátkam, aby získali ženský pohľad. Má pokračovať alebo nie? Povedať jeho priateľke o iných ženách, ktoré sa mu páčia, nemusí fungovať tak dobre, pokiaľ nemáte otvorený vzťah, alebo sa jedná o ženy, ktoré by vám obom nevadilo spoznať psychicky aj fyzicky.

Najlepší priateľ sa môže zverovať

Vždy sa môžete stretnúť a porozprávať sa so svojím najlepším priateľom a nechať intenzívnu situáciu vychladnúť bez straty lásky. Nie je to také jednoduché, ak ste dotyčná priateľka a žijete spolu. Každé rozhodnutie, ktoré urobíte, sa stáva kritickým a kvôli fyzickému a duševnému spojeniu tomu musíte čeliť. Muž nemôže utiecť alebo sa vyhýbať žene, do ktorej je zamilovaný. Miluje svojho najlepšieho priateľa, ale je zamilovaný do svojej priateľky.

Môžete si vyraziť do mesta s kamarátmi

To by nemal byť žiadny problém, ak ste vy dvaja striktní priatelia. Pre jeho priateľku však nebude ľahké len tak si zatancovať mimo mesta so svojimi kamarátmi bez toho, aby sa nemuselo vytiahnuť vysvetlenie.

Chcete si udržet svého nejlepšího přítele nebo získat lásku?

Najlepší priateľ môže mať kľúče od domu

Priateľka obvykle chce vedieť všetko na začiatku vzťahu. Muž môže napríklad spomínať pri starom fotoalbume s ex, ktorý náhodou nechal otvorený, keď sa ponáhľal na schôdzku. Najlepší priateľ by sa len pozrel a povedal: "Pamätám si ju", a zavrie knihu. Priateľka na druhej strane môže chcieť vedieť "kto, čo, kedy, kde a ako?" Môže dokonca dôjsť k záveru, že jeho pracovné stretnutie sa koná za účelom stretnutia s touto ex.

Najlepší priateľ môže mať neobmedzený prístup k osobnému životu

Často sa objavujú nejaké príbehy, o ktorých sa veľmi dobre nehovorí. Neberte si to osobne. Niektorí muži sa môžu hanbiť. Najlepší priateľ by sa tomu len vysmial, ale tie isté príbehy môžu zničiť dokonalý obraz o ňom – napr.: „To si robil?“. Možno nezvládne príbehy z jeho minulosti, keď skutočne nevezme do úvahy, že jeho minulé skúsenosti, dobré alebo zlé, z neho urobili muža, ktorým je dnes, muža, ktorého momentálne miluje. Nie všetci máme dokonalý a rozprávkový život. Ale nejde o to, kým ste boli. Najdôležitejšie je, kto ste teraz.

Záväzok k najlepšiemu priateľovi prichádza bez drámy

Muž, ktorý je v oddanom vzťahu, má zjavne určité očakávania, ktoré musí splniť, a ak zlyhá, je to často fatálne a plné emocionálnej traumy. Ste pripravení zaujať miesto priateľky v živote objektu vašej náklonnosti, známeho aj ako váš najlepší priateľ? Ste pripravení staviť a buď prehrať alebo získať všetko?

Najlepší priateľ počúva, romantický partner emócie blokuje

Radi počúvate svojho najlepšieho priateľa, nemáte inú možnosť, než vypočuť svojho partnera, ak chcete, aby váš vzťah vydržal? Najlepší priatelia naozaj počúvajú. Priateľka často počuje slová, ktoré vychádzajú z jeho úst, ale nepočúva. Priateľky majú tendenciu počúvať, keď sú šťastné, ale nie, keď sú naštvané.

Najlepší priateľ pozná vnútorné tajomstvo

Priateľky sú neslávne známe tým, že neprijímajú realitu situácie až do konca, kedy sa rozpúta peklo. Možno si vždy vo svojej mysli maľovali dokonalý vzťah, alebo možno vzali scénu zo svojho obľúbeného románika a doplnili prázdne miesta jeho menom a obrázkom.

Priateľstvo je v živote každého človeka veľmi dôležité, každý potrebuje mať niekde niekoho, na koho sa môže spoľahnúť, niekoho, komu môže dôverovať a komu zavolá, keď mu je naozaj biedne. Máte niekoho takého? Nemáte? Tak prečo s tým niečo neurobiť? Nie ste určite jediní, komu chýba tá spriaznená dušička, a to nech bývate v Bratislave, Prešove, Banskej BystriciŽiline alebo Nitre.

[ivi]

Zdieľajte tento článok na: