Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Veľký vekový rozdiel

24.apríl 2017
Veľký vekový rozdiel

Je veľký vekový rozdiel medzi partnermi problém? Aký je vôbec optimálny vekový rozdiel? A existuje nejaký optimálny a definovaný vek, ktorý je pre vzťah vhodný, aby fungoval?

Myslíte si, že je vek pre vzťah dôležitý alebo je to len nejaké klišé? Rôzni ľudia majú na to aj rôzny pohľad. Jedni si myslia, že veľký vekový rozdiel môže byť obrovskou prekážkou vo vzťahu, druhí sú naopak toho názoru, že na tom nezáleží a že pre vzťah sú dôležitejšie veci. Svojím spôsobom majú pravdu asi obe skupiny. V dnešnej dobe je možné stretnúť omnoho viac párov, ktorí majú medzi sebou väčší vekový rozdiel. Veľa párov je aj medzi ľuďmi, ktorí sa pohybujú v showbussinese. Nie je už ani výnimkou, že si ženy vyberajú výrazne mladších mužov. U starších mužov a mladších žien je toto už pár rokov svojim spôsobom úplne normálne. Viac zvedavých očí sa otočí za mladším mužom a výrazne staršou ženou. Obidvaja musia byť pre takýto vzťah predovšetkým vyzretí.

Aké je to žiť so starším partnerom?

Určite nie je vhodné, aby ste si stále svoj vekový rozdiel pripomínali. Obaja to veľmi dobre viete, a preto nie je nutné to omieľať stále dookola. Veľký vekový rozdiel by nemal mať rozhodujúci vplyv na váš vzťah. Partner už je vyrovnanejší a väčšinou i vybúrenejší. Len občas sa môže stať, že nastane situácia, kedy si daný vekový rozdiel môžete uvedomiť. Napríklad, keď budete plánovať ďalekú budúcnosť, môžete naraziť na nepríjemnosti. Najdôležitejšie je, nebáť sa takéhoto vzťahu.

Čo na to okolie?

Tu sa môže objaviť veľa neprajných ľudí, ale to sa môže objaviť kedykoľvek a kdekoľvek. Ak ste zvyknutí mať partnerov zakaždým s väčším vekovým rozdielom, nebude to pre vás problém. Ak v tom ale nie ste zbehlí, môžu vám reakcie vášho okolia veľmi ublížiť. Potom už bude len na vás, či to dokáže ustáť, alebo nie.

Čo vám vzťah so starším partnerom môže ponúknuť?

Ak vy ste tí mladší, tak starší partner vedľa vás omladne a vy sa naopak dokážete upokojiť. To isté platí aj opačne. Problém môže nastať, ak sa jeden vžije do svojej novej role veľmi a začne to preháňať. Zo seniora sa teenager nestane a naopak bude vyzerať smiešne. Ani žena v určitom veku, zo seba mladicu neurobí a výrazným extra módnym oblečením sa bude skôr strápňovať.

Pohľad a váš spoločný názor na život?

Na pár veciach sa určite len tak nezhodnete, ale iste si dokážete vypomôcť svojou spoločnou a vzájomnou komunikáciou. Môžete mať síce odlišný názor, ale nemusí to byť len kvôli veku. Názory si budete vymieňať s partnerom v akomkoľvek veku. Keď sa dokážu partneri vzájomne počúvať a rešpektovať, nebude vo výraznom a rozdielnom veku žiadny problém.

Kašlite na vekový rozdiel

Čo rozhoduje pri voľbe vášho partnera?

U žien väčšinou, pri výbere partnera na dlhý vzťah rozhoduje hlavne to, či je muž schopný rodinu zabezpečiť. Či je ochotný do rodiny investovať a či bude milujúcim otcom pre potomkov. U mužov hrá úlohu vek ženy, aby bola schopná detí a ženskosť. Čo sa týka veľkého vekového rozdielu, je potrebné počítať s tým, že u staršieho muža alebo naopak staršej ženy bude ten pohľad na opačné pohlavie a život odlišný. Väčšinou sú vzťahy, kedy sa mladšia žena zapozerá do staršieho muža, práve kvôli jeho vyspelosti, skúsenostiam, pohľadu na svet a tomu, že ju môže nejako obohatiť a pomôcť. Keď aj väčšinou mladší muž nájde výrazne staršiu ženu, väčšinou to nie je len tak z hocijakého dôvodu. Väčšinou to robia pre prestíž ich staršej partnerky, pre jej postavenie v spoločnosti a niektorí aj pre jej majetok a bohatstvo. Starší muži na rozdiel od tých mladších, sú ideálnymi partnermi, čo sa týka už spomínaného zaistenia. Prečo by teda muž, ktorý práve doštudoval vysokú školu, nemohol začať randiť so slečnou na strednej škole? On bude už schopný zarábať a zaopatriť nielen potencionálnu rodinu, ale aj podporiť svoju o dosť mladšiu partnerku v prípadnom štúdiu. Rozhodne ale tým, že sa zíde starší muž a mladšia žena alebo naopak staršia žena a mladší muž, sa vaše problémy len tak nevyriešia.

Intímnosti

Intímnosti sú neoddeliteľnou súčasťou každého vzťahu. Muži bývajú na svojom vrchole okolo dvadsiateho roku a ženy až okolo tridsať rokov. Samozrejme, že nie všetky vzťahy sú založené hlavne na tom "jednom" a je dobré si dopredu uvedomiť, čo od svojho vzťahu očakávate. Vzťah dokáže fungovať aj na základe spoločných aktivít a koníčkov.

Aké "pre" má vzťah s veľkým vekovým rozdielom

Je len na vás, či vás priťahujú starší alebo mladší partneri alebo partnerky. Starší muži už vedia, čo chcú a preto väčšinou môže veľký rozdielny vek hrať pri zoznamovaní podstatnú úlohu. Otázkou len bude, či sa s tým ten potencionálny partner alebo partnerka dokážu vysporiadať a sú schopní rešpektovať aj prapodivné reakcie okolia. Starší muži sú väčšinou tolerantnejší a vďaka ich životným skúsenostiam majú určitý nadhľad.

Aké "proti" má vzťah s veľkým vekovým rozdielom

V čom sa môžete líšiť, sú vaše záujmy, váš zdravotný stav a možno aj vaše spoločná a rozdielna intímna stránka. Ak túžite po tom, že raz budete mať deti, musíte zohľadniť aj vek vášho budúceho partnera alebo partnerky. Rozdielni budú aj vaši priatelia. A môže byť náročnejšie nájsť nejaké spoločné aktivity s ohľadom na váš životný štýl a vaše tempo.

Veľmi záleží, ako veľmi starí tí dvaja sú. U dvadsaťročnej ženy a štyridsaťročného muža sa nebudete tak diviť ako, keď bude slečna iba napríklad pätnásťročná a muž štyridsaťpäťročný. Čím sú obaja starší, tým je pravdepodobnejšie, že rozdiely vo veku sú menej nápadné a znateľné. Obaja väčšinou riešia to isté, existenčné problémy a s tým spojené bývanie, prácu, peniaze a prípadne i deti. Či už vás teda imponujú starší alebo mladší partneri alebo partnerky, bude vždy dobré zamyslieť sa nad tým, aké sú vaše očakávania od daného vzťahu a ako veľmi ste schopní váš väčší alebo veľký vekový rozdiel tolerovať. Nie je od veci položiť si aj otázku, či dokážete prekážky a tým spojené veci prekonať. Starších alebo mladších partnerov či partnerky môže stretnúť v Trnave, Nitre alebo v Trenčíne.

Kač

Zdieľajte tento článok na: