Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Spoznajte svoju spriaznenú dušu

17.máj 2019
Spoznajte svoju spriaznenú dušu

Nájsť lásku na celý život nie je jednoduché, ako sa môže zdať. Niekto za svoj život vystrieda niekoľko partnerov pri hľadaní pravej lásky, iný zase naopak čaká, kým nenájde svoju spriaznenú dušu. Čo sa ale stane, keď pri zoznamovaní vyskúšate zákon príťažlivosti?

Už dlho sa snažíte nájsť svoju spriaznenú dušu, ale stále ju nenáchadzate, máte chuť to proste vzdať a byť vo vzťahu s kýmkoľvek, kto sa vám zrovna pripletie do života. Je však možné nájsť pravú lásku, alebo je to iba mýtus romatických filmov a kníj, v ktorých hlavní hrdinovia pozerajú na svet cez ružové okuliare? O tom by sa asi dalo polemizovať, viacmenej pre vzťah je veľmi dôležité vzájomné porozumenie, rešpekt, vernosť a úprimnosť. Tieto vlastnosti tvoria základ každého vzťahu a pokiaľ nejaký z nich schádza, partneri trpia, pretože ich vzťah pokrivkáva a nie je na tom dobre. Všeobecne sa má za to, že vašou spriaznenou dušou je človek, s ktorým si rozumiete v mnohých aspektoch, hoci občas dôjde k nedorozumeniu, po ktorom ale vždy prídete na spôsob, ako prekonať rôzne prekážky spoločne, pretože svet nie je čiernobiely a už vôbec nie ružový.

Vaša spriaznená duša nemusí byť žiadny princ na bielom koni či krásna princezná, môže však byť neďaleko. Pokiaľ teda patríte medzi tých, ktorí veria na lásku, vyskúšajte naše nasledujúce rady, ako nájsť svoju spriaznenú dušu a to pomocou zákona príťažlivosti. Zároveň by sme radi povzbudili aj tých z vás, ktorí na pravú lásku a spriaznené duše neveria, alebo svoju vieru stratili. Dajte tomu šancu.

Čo je zákon príťažlivosti?

Než sa pustíme do konkretných rád, mali by sme si povedať, čo je vlastne zákon príťažlivosti. Tak teda ide o schopnosť, alebo skôr o presvedčenie, že čokoľvek si predstavíte a budete sa na to sústreďovať, tak to k sebe nejakým spôsobom pritiahnete, alebo to dosiahnete. Určite ste niekedy mali chvíľku, kedy ste si povedali: "To som určite privolal/a...", alebo ste si dodávali odvahu pred nejakou dôležitou udalosťou ("Ja to dokážem!"). Jednoducho, keď myslíte pozitívne, dosiahnete pozitívne výsledky, funguje to ale aj opačne. Napríklad, keď ste presvedčení, že nie ste vôbec atraktívni, nikoho nezaujímate.

Pozitívne myslenie je samozrejme veľmi dobré, človek by si však mal dávať pozor, všetkého veľa škodí. Príliš pozitivity môže v tomto prípade viesť k egocentrizmu. Mnohí podporovatelia zákona príťažlivosti však vyzdvihujú nekonečnú pozitivitu a neobmedzené šťastie, čo niekedy môže byť skôr na škodu. Buďte preto opatrní.

Ak chcete nájsť svoju spriaznenú dušu, môžete to dosiahnúť s pochopením a dodržovaním toho jednoduchého pravidla, ktoré vám umožní nájsť partnera na celý život. Neexistuje takmer nič, čo by ste nemohli dosiahnúť, samozrejme so zdravou mierou pozitívneho myslenia.

Akými spôsobmi môžete využiť zákon príťažlivosti pri hľadaní svojej spriaznenej duše vo svoj prospech?

Buďte pozitívni a majte jasno v tom, aký by mal byť váš partner

Každý "neuspešný" vzťah vám dal skúsenosti a napovedal, aký by mal byť váš ideálny partner. Problém však spočíva v tom, že sa veľa mužov a žien zameriava skôr na negatívne veci než na tie pozitívne. Napríklad tým, že hovoríte, že nechcete partnera, ktorý dáva prednosť práci pred vzťahom, zameriavate sa na pravý opak - na človeka, ktorý dáva prednosť tej práci pred láskou, a toto nevedome vysielate skrz svoju energiu. Keď ale viete, čo nechcete, zároveň viete, čo chcete a to je dobrá správa pre vás. Jediné, čo musíte urobiť, je, že svoje myslenie trochu prestavíte: "Chcem partnera, ktorý bude dávať prednosť mne a bude ma bezhlavo milovať."

Láska spřízněných duší je na celý život

Či je vaše tvrdenie pozitívne alebo negatívne, spoznáte ľahko a to vďaka svojim pocitom. Ako sa kvôli tomu cítite? Pokiaľ sa cítite skvele, je to pozitívne. Ak sa ale cítite zle, je to negatívne. Keď náhodou budete myslieť negatívne, môžete kedykoľvek otočiť a zameriať sa na to pozitívne. Vzápätí sa budete cítiť lepšie a v súlade s láskou.

Milujte sami seba

Nemôžete očakávať, že sa do vás niekto zamiluje, pokiaľ nemáte radi sami seba. Keď sami seba súdime, alebo kritizujeme, vysielame energiu, ktorá odbudzeje ostatných, vrátane potencionálnych partnerov. Na druhú stranu, sebaláska je atraktívna a priťahuje potencionálnych partnerov. Napíšte si zoznam 10 vlastností, ktoré na sebe máte radi, a umiestnite ho niekam, kde ho môžete vidieť každý deň. Nezáleží čo presne je na zozname, kým to na vás vyvoláva dobré pocity, ktoré voči sebe máte. Čím viac sa zameriate na to, čo na sebe máte radi, tým viac sebalásky budete mať. A iní sa do vás zamilujú, pretože je skvelé byť obklopený ľuďmi, ktorí sa majú radi. Opäť ale upozorňujeme na to, že všetko má svoje hranice. Nechcete predsa, aby ste pôsobili ako nacisti.

Pozor na žiarlivosť

Človek nemusí byť zamilovaný a mať partnera k tomu, aby žiarlil. Je úplne prirodzené žiarliť napríklad na niekoho, kto má niečo, po čom túžite, ale nemáte to. Viacmenej žiarlivosť vám môže brániť v tom, aby ste spoznali lásku. Je to negatívna emócia, ktorá odpudzuje to, po čom túžite. Nebuďte žiarliví, keď uvidíte niekoho, kto má to, čo si prajete. Oslavujte lásku, ktorú vidíte, zachovajte si pozitívny prístup, pretože týmto spôsobom dávate najavo, že ste pripravení na to, aby láska prišla k vám.

Nevzdávajte sa

Prečo môže niekomu pripadať, že zákon príťažlivosti nefonguje? Pretože sa ľahko vzdáva skôr, než sa ich prianie môže splniť. Je to skoro ako keby ste odišli z reštaurácie skôr, než vám na stôl dorazí vaša objednávka. Medzitým čo sa spracuváva, vy o to prídete, pretože s tým nie ste v súlade a odíjdete. Pokiaľ ide o lásku, ľudia sú často sklamaní, pretože ich rande nedopadlo podľa ich očakávaní a nevidia žiaden dôkaz o tom, že by za rohom bola pravá láska. A práve vďaka sklamaniu alebo zo strachu, že budú sklamaní sa vzdávajú bez toho, aby vedeli, o čo prichádzajú. Pri zákone príťažlivosti je kľúčové zostať zameraný na to, čo chcete, akonáhle v tom máte jasno, a to kým sa to vo vašom živote neprejaví.

Milujte sami sebe a nevzdávejte se

Snažte sa nepochybovať

Tu najväčšou prekážkou pri prejavení toho, po čom túžite, je pochybnosť. Niečo chceme, ale silne pochybujeme o tom, že je to vôbec možné. A práve pochybnosť bráni k naladeniu lásky. Znalosť sú pozitívnými energiami, ktoré otvoria dvere príťažlivosti. Pochybnosť je naopak negatívna energia, ktorá tieto dvere zavrie. Keď budete veriť, že k sebe pritiahnete svojho ideálneho partnera, bude vás sprevádzať znalosť skutočnosti, že sa skrýva niekde za rohom.

Užívajte si prítomnosť

Aby ste moholi začať žiť, nemusíte čakať na lásku, preto nečakajte. Priťahovať budete takého človeka, ktorým ste sami: keď sa napríklad váľate doma na gauči pri televízii, budete priťahovať človeka, ktorý robí to isté. Ak túžite po aktívnom partnerovi, ktorý rad športuje, číta knihy, mali by ste sa začať venovať športu, alebo zavítať do knižnice či knihkupectva. Naozaj nečakajte, až vás láska nájde. Začnite viesť skvelý život teraz, stanete sa tak pre svoje okolie veľmi atraktívny a nejaký potencionálny partner si vás v dave všimne.

Urobte si poriadok vo svojich presvedčeniach

Veríte na pravú lásku? Alebo ste prestali veriť, že vôbec existuje? Zamyslite sa nad tým a urobte si v tom poriadok. Zbavte sa myšlienok, ktoré nepodporujú zákon príťažlivosti: "Nie som dostatočne atraktívny.", "Nezarábam dosť peňazí.", "Všetci sú už zadaní." Vesmír ma spôsob, ako urobiť tieto presvedčenia pravdivými. Pokiaľ vaše presvedčenia nepodporujú to, čo naozaj chcete, je na čase, aby ste od nich upustili a zamerali sa na pozitívnejšie presvedčenia.

Nelámte si hlavu s tým, ako sa to stane

Vašou jedinou úlohou je zamerať sa na to, čo chcete. Keď sa zameriate na spôsob, ako sa to stane, a budete to chcieť mať pod kontrolou, bude to pre vás omnoho ťažšie. Dajte veciam voľný priebeh. Samozrejme nemyslíme, aby ste sedeli doma a čakali na zázrak. Vyčkajte na inšpirovanú akciu, čo je náhly, impulzívny pocit ísť napríklad do kaviarne, aj keď nemáte chuť na kávu ani smäd. Zákon príťažlivosti s vami kominukuje pomocou intuície, vnímajte ju.

Svoju spriaznenú dušu môžete nájsť aj na zoznamke, kde sa nachádza veľa osamelých ľudí. Vezmite svoj osud do vlastných rúk a zaregistrujte sa!

[rox]

Zdieľajte tento článok na: