Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Nájdite toho pravého

9.jún 2017
Nájdite toho pravého

Nechcite a nehľadajte človeka, ktorý vám bude hovoriť neustále áno a prikyvovať, len aby mal od vás pokoj. Hľadajte niekoho, kto bude s vami problémy riešiť a bude vám chcieť vecne argumentovať, aby ste boli šťastní obaja.

Kto by sa netúžil zamilovať. Každý sníva o láske, sníva o tom, že úplne stratí hlavu a v bruchu sa mu rozletia motýle. Celý život je v podstate cesta a zároveň hľadanie toho pravého partnera, toho jediného, ​​skvelého človeka, ktorý vám bude oporou a bude dávať vášmu životu nejaký zmysel. Je rozdiel medzi láskou a slovami o láske. Láska a jej činy majú oveľa hlbšie korene, než nejaké márne slová. Slová sú len slová a láska, to je pohyb a život, ktorí vám má život robiť jednoduchší a nie naopak.

Akú máte predstavu?

Každý má svoju predstavu o tej svojej láske, niekto o romantickej, niekto o drsnej a iní dokážu lásku len rozdeľovať medzi viac partnerov, bez toho, aby sa zamerali len na jedného. Láska má pre každého aj inú podobu, niekto hľadá útulný domček s vôňou práve upečených buchiet, iný s batohom na chrbte a cestovateľskou víziou a sú samozrejme aj takí, ktorí predstavu nemajú a len letia ako strely. Len vy jediní viete, čo od vzťahu očakávate a aký vzťah naozaj chcete, aby ste boli šťastní.

Aký chcete vzťah naozaj?

Vzťah chcite naozajstný, nemusíte mať niekoho, kto je úplne rovnaký ako vy. A aj keby bol, bola by to nuda. Nie nadarmo sa hovorí, že protiklady sa priťahujú. Nepotrebujete niekoho, kto vám bude hovoriť sladkými slovíčkami, ale toho, kto vás bude naozaj milovať a bude stíhať aj vaše životné tempo. Aj to totiž hrá svoju rolu vo vašom vzťahu. Vy ste akční cestovatelia alebo celoživotní študenti a neustále sa v živote za niečím naháňate a posúvate, tak asi ťažko budete mať šťastný aj spokojný vzťah s niekým kto je domáci introvert, ktorému stačí k životu len veľmi málo. Dvaja takí ľudia sa pochopiť nemôžu a ani nemôžu stíhať spoločné tempo.

Ten akčnejší bude neustále túžiť po niečom viac, ten pasívnejší bude chodiť z práce do práce ako škrečok v koliesku a bude si žiť svojím nudným životom, a to povedie len k neustálym hádkam a eventuálne aj prípadným nezhodám a dokazovania si moci. Láska nie je o súperení, ani o dokazovaní si sily moci. Láska je o tom, že toho druhého beriete takého aký je, aj s jeho zlozvykami a problémami. Je to o tom, že chcete a potrebujete o toho druhého bojovať rovnako ako on o vás a ste obaja schopní a predovšetkým ochotní prekonať aj najrôznejšie prekážky a prípadne aj časť svojej komfortnej zóny. Láska je o tom, že budete so svojím partnerom tráviť čo najviac času, budete s ním chcieť komunikovať a budete mať potrebu oznamovať mu vaše pocity. A láska je predovšetkým o tom, že si budete chcieť robiť úplne nezištne radosti navzájom a aj o tom, že keď si váš partner zlomí na druhom konci republiky nohu a bude vás potrebovať, vy sa za ním vydáte, aby ste mu pomohli a podporili ho.

Nájdite toho pravého

Čo pre vás znamenal, zistíte, až keď odíde

Niekto vstúpi do vášho života a hneď zase rýchlo utečie, ale sú aj takí, ktorí vstúpia a aj keď v ňom budú len nepatrnú chvíľočku, zanechajú vám šrámy na veľmi dlhú dobu. Spomienky budú síce blednúť, ale zostanú. Celú dobu beriete jeho prítomnosť ako samozrejmosť, ale keď zrazu odíde, bude vám smutno a bude to ako by ste stratili kus seba. Každý niekedy zažil nejakú stratu a len čas ukáže, ako veľa pre vás ten človek znamenal.

Dá sa láska definovať?

Láska je spontánnosť. Láska sa definuje len veľmi ťažko. V každom prípade to skúsime v nasledujúcich riadkoch.

Láska sa dá rozdeliť do štyroch kategórií

  • Láska je voľba. Môžeme si vybrať, koho budeme milovať a patrí sem aj láska k Bohu.
  • Láska k vašim koníčkom a záľubám.
  • Rodinná láska.
  • Láska intímna.

Premýšľajte, čo pre vás láska naozaj znamená

Pre niekoho silná pozitívna emócia, pre niekoho potešenie, náklonnosť alebo iba radosť z náklonnosti, ktorú vám partner prejavuje. Každý má predstavu o láske inú. Niekto dokáže milovať dobré jedlo, svojho psa, niekto používa slovo milovať len tam, kde sa jedná pre neho o skutočnú lásku, pretože milujú len svojho partnera.

Zamyslite sa, prečo tu osobu milujete

Až fanaticky ste posadnutí láskou? Zamyslite sa nad tým, či je to naozaj len láska alebo nejaká vaša potreba a márnivosť. Vaša túžba môže byť tiež úplne ľahko zameniteľná s láskou.

Nebuďte sebci

Ak naozaj milujete, nebude pre vás ten najmenší problém robiť veci, ktoré toho druhého potešia, bez toho aby ste z toho chceli mať akýkoľvek úžitok iba pre seba. S tým súvisí aj to, že vášmu partnerovi doprajete voľnosť a nebudete ho dusiť. Dôvera je v pravej láske veľmi dôležitá a bez nej sa žiadny fungujúci vzťah nezaobíde. Ak budete vášho partnera zväzovať vašou neustálou spoločnosťou, mohlo by sa vám to vypomstiť. Láska nie je o tom, že sa zviažete dohromady a ani o tom, že keď vytvoríte pár, zahodíte všetky svoje doterajšie koníčky a kamarátov. Nemôžete začať žiť život toho druhého, musíte žiť stále len ten svoj život s tým druhým.

Vžite sa do toho druhého

To sa hodí nielen, keď sa chcete vcítiť do druhého, aby ste sa zamysleli nad tým, či to má s citmi k vám rovnako, ale aj napríklad do vašich rodičov a kamarátov. Ak sa vám nepáči nejaká ich reakcia alebo názor na vaše rozhodnutie i chovanie. Vcítiť do druhého sa môžete kedykoľvek.

Láska je nádherná, ak stretnete toho pravého partnera, ktorý s vami bude chcieť byť naozaj, bude s vami chcieť budovať budúcnosť, komunikovať a vážiť si vás. Mal by mať relatívne rovnaké vzdelanie ako vy, pretože aj tu sa môžu objaviť rozdielne pohľady na svet. Len vo výnimočných prípadoch sa dokáže zhodnúť človek, ktorý má vysokú školu s človekom, čo sa len vyučil. Aj keď, výnimky sa môžu objaviť samozrejme tiež. Chcete sa aj zamilovať a ste z Košíc? Aj tu je veľa rovnako osamotených duší, stačí sa len porozhliadnuť okolo seba.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: