Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Chcete sa zoznámiť? Usmievajte sa!

17.máj 2017
Chcete sa zoznámiť? Usmievajte sa!

Premýšľali ste niekedy nad tým, že aj to ako pôsobíte na svoje okolie ovplyvňuje, kto sa s vami bude chcieť zoznámiť? Pozitívni ľudia majú viac možností.

Samotný úsmev, vrodený štýl humoru a smiech sú také ľudské činnosti, ktoré väčšinou podceňujeme a na ich prítomnosť okolo nás nedávame zase tak veľký význam. Všetci sa počas dňa stretávame s humornými vecami a mnohokrát sa usmievame, bez toho aby sme si to napríklad aj uvedomili. Existuje veľká spojitosť medzi úsmevom a príťažlivosťou. Je to totiž jednoduchá, tajná a účinná zbraň, ako niekoho zaujať a ako sa zoznámiť. A viete prečo je úsmev ešte dôležitý? Úsmev hovorí, že ste veselí, dobre naladení, bezstarostní. Je to jedna z najdôležitejších vecí, ktorú partneri chcú a vyžadujú. Úsmev je tiež veľmi zdravý, znižuje krvný tlak a posilňuje imunitný systém.

Úsmev

Na úsmev potrebujete 12 mimických svalov a na zamračenie až 113. Keď sa na niekoho usmievate, hovoríte mu vlastne, že sa vám páči, že je vám sympatický a je vám s ním dobre. Aj ten najmenší úsmev dokáže premeniť človeka s nízkym sebavedomím na osobu, ktorá si aspoň na chvíľu bude pripadať výnimočná. Usmievajte sa na ľudí okolo seba. Úsmev sa používa preto, aby urobil radosť.

Úsmev ako súčasť komunikácie

Veľmi podstatná časť ľudskej komunikácie nie je o tom, čo práve rozprávate, ale ako sa pritom tvárite. Neoddeliteľnou súčasťou je neverbálna komunikácia, ktorou komunikuje vaše telo pri tom, čo hovoríte a ako to hovoríte. To, že si uvedomujete svoju neverbálnu komunikáciu, môže byť vaším veľkým kladom a zároveň veľmi veľkým sociálnym nástrojom. Úsmev je to, čo dokáže urobiť obrovský rozdiel v tom, čo chcete zdeliť. A nie je tomu inak ani v telefonickom rozhovore, aj tu spoznáte, či sa človek na druhej strane usmieva alebo nie.

Nie je úsmev ako úsmev

Ako spoznáte, že je úsmev úprimný? Okolo očí sa objavia jemné mimické vrásky. Je jasné, že občas je potreba len ľahké pousmiatie, ale úprimný úsmev naozaj rozoznáte veľmi ľahko. Úprimný úsmev je úsmev celej vašej tváre. Sami sa môžete presvedčiť tým, že sa postavíte pred zrkadlo a len tak ľahko sa usmejete a potom si zase spomeniete na niečo veľmi pozitívne a šťastné. Všimli ste si rozdiel? Vynútený úsmev vždy pôsobí falošne.

Vzťah a úsmev

Zdravý a vzájomný zmysel pre humor pomáha vášmu vzťahu prečkať akékoľvek nezhody. A nie nadarmo sa hovorí, že: "Oči sú oknom do duše." a tie vám pri úprimnom úsmeve aj radosti dokážu naozaj žiariť. Vzťahy, kde je úsmevov a smiechu málo, majú oveľa väčšiu tendenciu rýchlejšie miznúť.

Ako sa starať o váš úsmev?

Aby ste mali neodolateľný úsmev, je potrebné sa starať o váš chrup a rozhodne nestačí, aby ste zuby prešli len raz denne zubnou kefkou. Zubná hygiena je veľmi dôležitá a zubný kaz najčastejšie ochorenie. Ako teda vykonávať hygienu správne, aby váš chrup aj váš úsmev boli neodolateľný? Správne čistenie má tiež svoje pravidlá a váš úsmev je vašou vizitkou.

  • Zubnú kefku je potrebné vybrať správnu. Mala by mať okrúhle mäkké štetiny.
  • Čistiť zuby by ste si mali dvakrát denne, a to po dobu minimálne dvoch až troch minút.
  • Vhodné je aj čistenie medzizubných priestorov a používanie ústnej vody.

Ako si správne čistiť zuby?

Zubnú kefku je potreba držať v uhle štyridsiatich piatich stupňov smerom od ďasien k zubu. Dôležité je čistiť vnútorné aj vonkajšie plochy zubov jemnými vibráciami. Po vyčistení zubnou kefkou použite medzizubné kefky a následne ešte ústa vypláchnite ústnou vodou. Ideálne je po vyčistení už nič nejesť, a preto je vhodné si ich čistiť až po jedle.

Chcete sa zoznámiť? Usmievajte sa!

Ako správne flirtovať?

Milý úsmev a šťastný výraz na tvári ženy si každý muž vykladá ako prejav záujmu. A ak k vášmu úsmevu pridáte ešte dlhý pohľad do očí, bude váš potencionálny partner stratený. Flirt je taká hra, kedy toho druhého informujete, že sa vám páči a že vás zaujíma. A ak chcete vedieť, či si ten druhý myslí to isté, tak to spoznáte práve podľa úsmevu. Flirtovanie je zábavné a dokáže zvýšiť vaše sebavedomie. Nemusíte hovoriť, stačí, keď sa budete usmievať a komunikovať neverbálne. Dôležitý je tiež spomínaný očný kontakt a väčšinou sú to ženy, kto s flirtom začína.

A ako spoznáte, že s vami flirtuje?

  • Pohráva sa s vlasmi.
  • Začne si kontrolovať oblečenie.
  • Zlepší svoje držanie tela.
  • Očný kontakt opätuje alebo sa snaží nadviazať.
  • Dotýka sa svojej tváre.

Môžete pre úsmev i behať

Pred zhruba štyrmi rokmi vznikol charitatívny a ojedinelý projekt. Behá sa proti detskej obezite a celý beh je doplnený aj najrôznejšími ďalšími aktivitami, ktoré zastrešujú aj niektoré známe osobnosti. Celá akcia sa koná na námestí mesta.

Úsmev nič nestojí a poteší nielen vás, ale veľa ostatných ľudí. Preto choďte ulicami Nitri, Prešova a zoznamujte sa.

[Kač]

Zdieľajte tento článok na: