Domov

Zoznamovací dotazník

Fotozoznamka

Lifestyle magazín

Registrovať teraz

Rozpoznajte povahu včas

28.február 2017
Rozpoznajte povahu včas

Ja som ti to hovoril/hovorila, je jednoducho nezodpovedný(á). Kto z nás túto vetu ešte nikdy nepočul? Ako spoznať, že za to stojí alebo nestojí? Radšej popremýšľajte, nech na to prídete včas.

Nebuďte s tým, kto za to nestojí. Zamyslite sa nad pár otázkami a skúste si na ne pravdivo odpovedať. Čo je nevyhnutné, aby mal/mala za vlastnosti a ako by sa mal/mala voči vám správať? Dosť často sa stáva, že ste schopní ospravedlniť a prijať oveľa viac, než je zdravé. To všetko ale môže priniesť veľa problémov nielen do budúcna. Nekonečné sľuby a neustále výhovorky, nie sú ideálom pre žiadny vzťah. A má zmysel čakať, že sa niekto zmení? A je vôbec nádej, že by sa mohol/mohla nejako zmeniť? Poriadne sa zamyslite a odpovedzte si popravde.

Čítajte z tváre ako z knihy

Husté obočie

Títo ľudia majú byť vitální a vytrvalí. Ak je obočie široké, znamená to, že má vždy dostatok energie.

Vysoké čelo

Neustále sa hovorí, že vysoké čelo je dôkazom aj vysokej inteligencie.

Uši

Áno, aj podľa uší môžete spoznať človeka. Keď ich máte vyššie, ste chytrí. Skúma sa to podľa ich hornej výšky, ktorú musíte porovnávať s výškou obočia.

Vrásky

Vrásky nie sú len znakom toho, že ste starí, ale sú odrazom vášho života, vášho životného príbehu, vašich pozitívnych i negatívnych skúseností, ktoré vás postretli.

Oči

Vaše okno do duše. Podľa pohľadu môžete spoznať povahu človeka veľmi ľahko. Dajte na svoje prvé emócie a prvé dojmy. Farba očí nie je rozhodujúca. Dôležité sú aj mimické vrásky okolo očí. Ľudia s týmito vráskami sú väčšinou veľmi pozitívní a usmievaví.

Kúty

Predovšetkým u pánov, znamenajú ústretové jednanie a aj určitý druh kreativity.

Pery a úsmev

Ľudia, ktorí majú pery úzkych tvarov, nie sú práve veľmi citovo založení. Ak sú vaše pery rovnako široké, malo by to znamenať, že sú vaše city, týkajúce sa prijímania aj dávania v rovnováhe. Keď je jeden z pier širší ako ten druhý, väčšinou chcete lásky a ústretovosti oveľa viac než ste sam ochotní ponúknuť druhým.

Ako rozpoznať povahu z reakcií

Nie ste na všetko sami?

Pripadá vám hneď od samého začiatku, že ste na všetko sami? Že všetky podnety k výletom a najrôznejším zábavám dávate iba vy? Nie je schopný/schopná čokoľvek rozhodnúť? Verte, že to tak bude navždy. Môžete si pohovoriť a stanoviť si, kto čo od vášho vzťahu čaká, ale väčšinou popolvár aj popolvárom zostane.

Spoločná dovolenka

Ak ste spolu zatiaľ iba krátko, je úplne najlepšie, vyraziť spolu na nejakú spoločnú dovolenku. Tu, v najrôznejších situáciách spoznáte, aké sú jeho alebo jej reakcie a aj keby hrali len divadlo, po pár dňoch sa prejavia skutočne.

Spoločná domácnosť

Keď spolu začnete bývať, tak si overíte, čo je vlastne zač. Budete musieť spolu riešiť skutočné problémy, brať na seba ohľady, robiť kompromisy a zladiť si svoje reakcie. Aj to, keď sa pohádate, vášmu vzťahu prospieva, ale tichá domácnosť nesmie trvať veľmi dlho. Asi každý z vás si myslí, že keď sa rozhodne mlčať, tzn. sa urazí, tak tým toho druhého potrestá, ale nie je tomu tak. Nezabúdajte ale na neverbálnu komunikáciu, aj keď síce nehovoríte, prejavujete sa gestami, ktoré ten druhý vidí a chápe po svojom.

Aké sú druhy pováh?

Sangvinik

Ľudia zhovorčiví, spoločenskí a veľmi optimistickí. Dokážu tiež rýchlo reagovať, väčšinou skôr reagujú, ako myslia. Mávajú okolo seba dosť priateľov a sú založení skôr citovo. Nedoťahujú veci do konca a sú trochu nezodpovední. Občas by sa mi mali dať pozor na horlivosť, preháňanie a v neposlednom rade aj na prelietavosť, čo sa vzťahov týka.

Cholerik

Vznetlivý, ľahko sa rozčúli a ľahko vyletí. Chcú veliť. Majú silnú vôľu a väčšinou problémy riešia veľmi dobre. Sú panovační, trpezlivosť im práve nič nehovorí a chcú mať zakaždým pravdu.

Nepochopenie

Flegmatik

Týchto ľudí spoznáte podľa toho, že sú rodení kľudasovia. Dobre sa s nimi vychádza, už z toho dôvodu, že väčšinou ustúpia. Keď ich niekam postavíte, tak tam aj zostanú.

Melancholik

Melancholici sú vzťahovační a pôsobia smutným dojmom. Títo ľudia sú vzdelaní a veľmi premýšľaví. Majú sklony k tomu, aby mali veľmi malé sebavedomie a prepadali depresiám. Výnimkou nie sú ani ich nereálne požiadavky na svoje okolie.

Ktorá povaha sa hodí ku ktorej?

Kto sa hodí ku sangvinikovi?

Sangvinik si dokáže poradiť s ktorýmkoľvek typom povahy. Hodí sa k nemu teda ktorýkoľvek druh, len u flegmatika budú mať asi menší problém.

Kto sa hodí ku cholerikovi?

Ku cholerikovi sa najlepšie hodí sangvinik. Pokiaľ by bol cholerik vo vzťahu s flegmatikom, rozčuľoval by ho jeho neskutočný kľud a nerozhodnosť. Vzťah s Melancholik by bolo jedno veľké trápenie, a čo sa týka partnerstva cholerika s cholerikom, mohlo by dochádzať k hádkam.

Kto sa hodí ku flegmatikovi?

Ľudia, ktorí sú takí "muchy zjedzte si ma" by rozhodne nemali byť s druhým flegmatikom. Najlepšiu dvojicu dokážu utvoriť so sangvinikom a melancholikom. Spojenie flegmatika a cholerika je asi jasné, tieto dva typy pováh by sa dostávali neustále do hádok.

Kto sa hodí ku melancholikovi?

Dokážu ich popostrčiť sangvinici. Flegmatik dodá melancholikovi kľud, na rozdiel od cholerika či druhého melancholika.

Nič nefunguje

Aj to sa samozrejme môže stať. Existuje pár varovných signálov, že váš vzťah je passé. Môže to byť nielen kvôli povahe, ale aj kvôli nedostatku komunikácie, intímnych chvíľ, tolerancie a kompromisov.

Čo robiť, keď váš vzťah nefunguje?

Viete sa rozísť včas? Aj to je veľmi dôležité. Môže sa stať, že sa z vášho partnera vykľuje násilník a z vašej partnerky hysterka. Keď sa objaví vo vašom vzťahu násilie, nie je to rozhodne vôbec v poriadku a je potrebné to začať nejako riešiť. Minimálne tak, že sa obrátite na pomoc. Koľkokrát nemá zmysel, aby ste vo vzťahu pretrvávali za každú cenu a stále len čakali na to, až sa niečo alebo niekto zmení. Niekedy je potrebné, aby ste vy sami urobili ten správny krok dopredu. A ak hľadáte toho pravého partnera, ktorý sa k vám bude povahovo hodiť, obzvlášť.

Môžete sa skúsiť zoznámiť napríklad na internete, aby ste si ho/ju preklepli najskôr, než sa vôbec do nejakého nového a perspektívneho vzťahu odhodláte.

[kač]

Zdieľajte tento článok na: